یک روزنامه آمریکایی گزارش داد
افزایش 74 درصدی تعداد مساجد آمریکا در دهه اخیر/ مسجدی‌ترین ایالت آمریکا کدام است

خبرگزاری فارس: روزنامه آمریکایی «یو‌ اس‌ ای‌ تودی» در گزارشی، ضمن تأکید بر افزایش ۷۴ درصدی تعداد مساجد آمریکا از سال 2000 تا 2010 میلادی، سه ایالت پر مسجد این کشور را معرفی کرد.

خبرگزاری فارس: افزایش 74 درصدی تعداد مساجد آمریکا در دهه اخیر/ مسجدی‌ترین ایالت آمریکا کدام است

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آمریکایی یو‌اس‌ای‌تودی، براساس تحقیقاتی که اخیرا انجام شده است، تعداد مساجد آمریکا از سال ۲۰۰۰ میلادی تاکنون، ۷۴ درصد افزایش یافته و بیشترین تعداد این مساجد در ایالت نیویورک است.

در حالیکه اخیرا ساخت مساجد جدید در ایالات نیویورک، کالیفرنیا و تنسی اعتراضاتی را به دنبال داشته است، این تحقیقات نشان داد که تعداد مساجد از یک‌هزار و ۲۰۹ مسجد در سال ۲۰۰۰ به ۲ هزار و ۱۰۶ مسجد در سال ۲۰۱۰ رسیده است.

همچنین در ادامه این گزارش آمده است که به عقیده ۹۸ درصد از امامان جماعت این مساجد، مسلمانان باید در موسسات آمریکا مشغول به کار شوند، ۹۱ درصد نیز عقیده دارند که مسلمان آمریکا باید وارد سیاست شوند.

در نتیجه این تحقیق که تحت عنوان «مساجد آمریکایی ۲۰۱۱» انجام شد، موارد زیر به چشم می‌خورد:

* ایالت‌های نیویورک با ۲۵۷ مسجد، کالیفرنیا با ۲۴۶ مسجد و تگزاس با ۱۶۶ مسجد، بیشترین تعداد مساجد آمریکا را در خود جای داده‌اند.

* بیشتر مساجد در شهرها بنا شده‌اند ولی ۲۸ درصد از مساجد در حومه شهر قرار دارند که این آمار در سال ۲۰۰۰، تنها ۱۶ درصد بوده است.

* نمازگزاران این مساجد از نظر نژاد بسیار متنوعند ولی بشترین تعداد مربوط به نژاد آسیای جنوبی، عرب‌ها و آمریکایی‌های آفریقایی می‌شود.

* اگر چه در این گزارش به تعداد واقعی مسلمانان اشاره‌ای نشده است ولی تعداد نمازگزاران مساجد براساس نمازهایی همچون نماز عید فطر، ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر تخمین زده شده است.

انتهای پیام/ک