گزارش فارس از نشست تشریح ویژه برنامه‌های نوروزی رادیو ایران
دفتر طنز رادیو ایران بازگشایی می‌شود/ ایجاد کمربندی طنز در برنامه‌های نوروز

خبرگزاری فارس: مدیر رادیو ایران گفت: به‌زودی دفتر طنز رادیو ایران بازگشایی شده و علاقه‌مندان برنامه‌سازی در حوزه طنز رادیویی می‌توانند به این دفتر مراجعه کنند.

خبرگزاری فارس: دفتر طنز رادیو ایران بازگشایی می‌شود/ ایجاد کمربندی طنز در برنامه‌های نوروز

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، نشست خبری «حمید شیخ‌محمدی» مدیر شبکه رادیویی ایران ویژه تشریح برنامه‌های نوروزی این شبکه در نوروز ۹۱، صبح امروز با حضور نمایندگان رسانه‌های جمعی در ساختمان شهدای رادیو برگزار شد. 

بنا بر این گزارش، شیح‌محمدی گفت: برنامه‌های نوروزی امسال در سه حوزه سرگرمی، تفریح و طنز، برنامه‌های ارزشی نظیر راهیان نور و تحویل سال و مرور ادبیات کهن و فرهنگ غنی اسلامی است.

وی ادامه داد: ویژه برنامه سال تحویل امسال نیز «لطف لطیف» نام دارد که زمان طولانی را به خود اختصاص می‌دهد و در آن ضمن پخش پیام نوروزی مقام معظم رهبری و رئیس جمهور، برنامه‌های متنوع و آیتم‌های مختلف معنوی، ادبیات کهن، مصاحبه با افراد مختلف، ارتباط با شهرستان‌ها و طنز نیز گنجانده شده است.

وی ادامه داد: برنامه «حکایت باران» نیز ویژه راهیان نور به روی آنتن می‌رود و هم زمان با حضور مردم در مناطق عملیاتی جنوب، مردم در این منطقه با رشادت‌های رزمندگان آشنا می‌شوند. 

مدیر رادیو ایران تصریح کرد: ویژه برنامه‌های طنز و سرگرمی ما نیز در قالب ۴ برنامه از سه گروه به روی آنتن می‌رود که اولین آنها «بهار ایرانی» است. این برنامه همان جمعه ایرانی است که پخش خواهد شد. البته باید بگویم که ما از ۲۷ اسفندماه تا ۱۳ فروردین ماه یک کمربندی طنز در نظر گرفته‌ایم. برنامه  «بهارنارنج» نیز در قالب طنز تولید میشود و برنامه «دلخنده» نیز به مرور برنامه‌های طنز سال‌های گذشته می‌پردازد.

شیخ محمدی عنوان داشت: برنامه موسیقایی «گلبانگ» نیز برنامه دیگری است که روزانه به مدت یک ساعت برنامه موسیقی پخش می‌کند. ویژه برنامه «مهمانی با طعم ورزش» نیز یک مسابقه است که توسط علیرضا جاویدنیا و ژاله صادقی روی آنتن می‌رود.

وی ادامه داد: برنامه «پیک نوروزی» نیز در جهت اطلاع‌رسانی به مردم است و مخاطبان می‌توانند اطلاعات پیرامون آب و هوا و جاده را از این برنامه بشنوند. ضمن اینکه از روز ۷ فروردین ماه نیز بعد از ظهرها برنامه «جاده تحویل بهار» را داریم که با استان‌ها ارتباط می‌گیریم و از آخرین اخبار در استان‌های مختلف نیز با خبر می‌شویم. «فرهنگ گل»، مسابقه «دو راهی»، «در کوچه باغ‌های نوروز»، «شمار رادیو» و «سوال» نیز از جمله دیگر برنامه‌های ما در نوروز ۹۱ است.

مدیر رادیو ایران افزود: برنامه «جهان در سالی که گذشت» نیز به مرور مهم‌ترین رویدادهای ایران و جهان در سال ۹۰ می‌پردازد و «شاعرانه با بهار» نیز برنامه مشاعره مانندی است که در نوروز پخش می‌شود.

 

به گزارش فارس، شیخ‌محمدی با بیان اینکه برنامه‌های نوروزی امسال از تنوع بالایی برخوردار است، اظهار داشت: ما خاطرات رزمندگان را به طور هفتگی داریم و برنامه‌های طنز نیز روزانه ۲ ساعت پخش می‌شوند.

وی درباره فرکانس دریافت شبکه رادیویی ایران نیز توضیح داد: رادیو ایران در کل کشور قابل دریافت است و شنوندگان باید برای دریافت آن از fm به am بروند و رادیوی خود را روی موج ۹۰۰ تنظیم کنند.

وی درپاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه نوآوری شما در تولید ویژه برنامه‌های نوروزی چه بوده؟ گفت: برنامه‌های رادیو به شیوه‌ای است که هر قدر هم نوآوری داشته باشیم، باز هم برنامه‌ها شبیه به هم خواهند بود. اما دوستان برنامه‌ساز ما هر ساله فکر می‌کنند و بهترین‌ها را انتخاب می‌کنند و در حقیقت افراد پیشکسوت ما در کنار جوانان ما به رایزنی می‌پردازند و بهترین برنامه‌ها را تولید می‌کنند.

وی درباره تغیر در جدول پخش رادیو ایران و همچنین استفاده از موسیقی در رادیو ایران نیز افزود: ما هر ۶ ماه به ۶ ماه باید نوآوری داشته باشیم و هر بار تقریبا ۱۳ تا ۱۵ درصد تغییر در کنداکتور داریم. آرشیو موسیقی ما نیز کامل است و ده‌ها هزار قطعه موسیقی در آن وجود دارد. اگر شما کمبود تنوعی در موسیقی احساس می‌کنید، به دلیل این است که تهیه‌کنندگان ما باید بیشتر از تنوع موسیقایی جدید استفاده کنند وگرنه ما مشکل خاصی در استفاده از موسیقی نداریم.

وی در پایان سخنان خود نیز از بازگشایی دفتر طنز رادیو خبر داد و گفت: ما تلاش داریم تا تمام گروه‌های طنزی را که با ما همکاری می‌کنند دور هم جمع کنیم و از همه کسانی که در گروه‌های طنز دستی دارند، در هر نقطه‌ای از ایران که هستند دعوت می‌کنیم تا با ما در تولید برنامه همکاری کنند.

انتهای پیام/ی