در نشست ستاد تسهیلات میهمانان نوروزی مطرح شد
سد استقلال میناب نیروی حفاظتی ندارد/ از پذیرش میهمانان نوروزی معذوریم

خبرگزاری فارس: مدیر امور آب میناب گفت:‌ سد استقلال میناب فاقد نیروی حفاظتی است و تا زمانی که نیروی مورد نیاز تامین نشود از پذیرش میهمانان نوروزی معذوریم.

خبرگزاری فارس: سد استقلال میناب نیروی حفاظتی ندارد/ از پذیرش میهمانان نوروزی معذوریم

به گزارش خبرگزاری فارس از میناب در شرق هرمزگان، محمد بازماندگان ظهر امروز در نشست ستاد تسهیلات میهمانان نوروزی با بیان اینکه سد استقلال این شهر فاقد نیروی حفاظتی است، اظهار داشت: در صورتی که نیروی حفاظتی و حراستی این مکان تامین نشود از پذیرش میهمانان نوروزی معذوریم.

وی عنوان کرد: سدها از اماکن مهم و حساس به شمار می‌روند و علی‌رغم نیروهای خود مجموعه، نیاز به یک نیروی حفاظتی دارند.

مدیر امور آب میناب با اشاره به غرق شدن سرباز وظیفه پاسگاه انتظامی مستقر در مجموعه سد در دریاچه پشت سد استقلال در هشتم اسفندماه سال‌جاری، اضافه کرد: نیروی انتظامی از قبل به دنبال جمع آوری پاسگاه مستقر در سد بود و این اتفاق بهانه‌ای شد تا روز بعد از حادثه این پاسگاه جمع آوری شود.

بازماندگان عنوان کرد: این سرباز وظیفه به عنوان نیروهای مجری و ضابط قانونی برای حفاظت و نظارت بر نحوه تردد بازدیدکنندگان در پاسگاه انتظامی در سد استقلال میناب مشغول به خدمت بود.

این مسئول ادامه داد: با توجه به اینکه سد میناب هر ساله در طول ایام عید میزبان حضور خیل عظیمی از میهمانان نوروزی است و با توجه به حساسیت لازم، نیاز به حضور نیروی امنیتی است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در این راستا مکاتباتی نیز با فرمانداری شهرستان صورت گرفته است.

بازماندگان متذکر شد: اگر اکیپی از نیروی پلیس برای تامین امنیت لازم در طول ایام عید و تعطیلات در مجموعه سد مستقر نباشد نمی‌توانیم میهمانان نوروزی را پذیرش کنیم.

مدیر امور آب میناب اذعان داشت: سال گذشته در تعطیلات عید نوروز بیش از ۵ هزار نفر از سد استقلال میناب بازدید کردند.

انتهای پیام/ن۲۰