یورو نیوز:
امید مردم یونان به نجات از ورشکستگی مالی افزایش یافت

خبرگزاری فارس: پس از موفقیت دولت یونان در دستیابی به توافق نهایی با طلبکاران بخش خصوصی برای معاوضه 85 درصد اوراق قرضه این کشور امیدواری مردم یونان برای رهایی از خطر ورشکستگی مالی افزایش یافته است.

خبرگزاری فارس: امید مردم یونان به نجات از ورشکستگی مالی افزایش یافت

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اینترنتی یورو نیوز تا کنون حدود 70 درصد از کسانی که اوراق قرضه دولتی یونان را در بازارهای خارجی خریداری کرده اند نیز از آمادگی خود برای تبدیل این اوراق خبر داده‌اند .

بر اساس این گزارش با تبدیل اوراق قرضه دولتی یونان از فشار بر دولت این کشور برای بازپرداخت بخش عمده‌ای از حدود 107  میلیارد یورو بدهی خارجی کاسته خواهد شد . بر این اساس لوکاس پاپادموس ، نخست وزیر یونان تاکید کرد با اتمام بزرگترین تغییر ساختار بدهی یک پنجره امید و فرصت به روی یونان باز می‌شود . این به منزله یک دستاورد بسیار مهم برای اقتصاد یونان است . ولی کارشناسان اقتصادی همچنان معتقدند گرچه از فشار بر دولت یونان کاسته خواهد شد اما مشکلات اقتصادی برای مردم این کشور ادامه خواهد داشت .

فیلیپ وچتر، کارشناس ارشد اقتصادی اروپا تاکید کرد شرایط یونان برای شهروندان این کشور به همین شکل بسیار شکننده خواهد بود و سوال اینجاست که یونان چگونه می‌تواند به تمامی تعهدات خود در طرح ریاضت اقتصادی عمل کند . موفقیت یونان در تبدیل این اوراق پیش شرط کشورهای عضو حوزه یورو و صندوق بین المللی پول برای پرداخت وام 130  میلیارد یورویی به یونان بوده است .

انتهای پیام /