امام جمعه قم عنوان کرد
ضرورت نقش آفرینی روحانیت در اردوهای راهیان نور

خبرگزاری فارس: امام جمعه قم گفت: حضور روحانیت در کنار روایتگران جنگ در ترویج و تبیین فرهنگ دفاع مقدس تاثیرگذار و ضروری است.

خبرگزاری فارس: ضرورت نقش آفرینی روحانیت در اردوهای راهیان نور

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل آستانه مقدسه حضرت فاطمه معصومه(س)، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد سعیدی امروز در دیدار با ستاد حوزوی راهیان نور اظهار داشت: این از وظایف یک نظام است که آنچه که موجب پیدایش آن نهضت و نظام شده را به روش‌های مختلف حفظ، تبلیغ و اهداف آن را برای همگان تبیین کند.

وی بیان داشت: امروز شاهدیم که دیگر نهضت‌ها با گرایش‌های مختلف در سراسر دنیا، برای معرفی خود در داخل و خارج کشورشان تلاش زیادی کرده و از همه ابزارها مانند نوشتن خاطرات و تاریخ، سرودن شعر، موسیقی، تئاتر، سینما و... به زبان‌های مختلف برای تبلیغ آن بهره می‌گیرند.

سعیدی تصریح کرد: برخی نهضت‌ها در راستای معرفی خود مانند انقلاب فرانسه حتی از تحریف و افسانه سازی در فیلم‌ها و تاریخ نیز بهره گرفته و موجب شده که گاهی افراد، مبلغ و مروج بی جیره و مواجب آنها شوند.

امام جمعه قم با اشاره به اینکه هیچ کدام از نهضت‌های دنیا نه اصالت و نه مانند انقلاب اسلامی ما پیامی برای جهان دارد، بیان کرد: بر ما لازم است چنین نهضت عظیمی را که با رهبری امام خمینی(ره) شکل گرفت از جهات مختلف حفظ، تکریم و تبلیغ کنیم.

وی خاطرنشان کرد: بعد فرهنگی دفاع مقدس از ابعاد دیگر آن برجسته‌تر است و توجه و پرداختن به آن امری ضروری است.

سعیدی با بیان اینکه نباید زحمات ارتش، سپاه، بسیج و نیروهای مخلص خدا را نادیده گرفت، عنوان کرد: امروز حضور روحانیت در کنار روایت گران نظامی جنگ برای تبیین ارزش‌های دینی و جهاد اهمیت زیادی دارد.

تولیت آستانه مقدسه قم با تاکید بر لزوم حضور یک راوی روحانی برای پرداختن به وجوه معنوی دفاع مقدس افزود: باید با معرفی جنبه‌های اعتقادی، اخلاقی، دینی و جهادی دفاع مقدس از تبدیل شدن مناطق جنگی به پارک و گسترش گرایش مردم به خاطره گویی تنها جلوگیری کرد.

وی با بیان اینکه می‌توان به آیات جهادی قرآن کریم به عنوان یک پروژه پرداخت، گفت: تلفیق خاطره‌گویی و تبلیغ آیات و ارزش‌های جهاد توسط روحانیت در اردوهای راهیان نور، علاوه بر ایجاد جاذبه سبب انسجام روحانیان و نظامیان است. 

انتهای پیام/و۳۰