انتقاد روسیه از بیانیه مداخله‌جویانه پارلمان اروپا در مورد انتخابات این کشور

خبرگزاری فارس: نماینده دائم روسیه در اتحادیه اروپا در واکنش به تصویب بیانیه پارلمان اروپا در خصوص وجود نقص‌ها و تخلفات در انتخابات ریاست‌جمهوری، چنین ارزیابی را «نادرست و غیرمعقولانه» و ادامه اقدامات مداخله جویانه غرب دانست.

خبرگزاری فارس: انتقاد روسیه از بیانیه مداخله‌جویانه پارلمان اروپا در مورد انتخابات این کشور

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری «اینترفکس»، "ولادیمیر چیژوف" نماینده دائم روسیه در اتحادیه اروپا اعلام کرد که بیانیه مصوبه روز پنج شنبه در پارلمان اروپا در خصوص انتخابات ریاست‌جمهوری در روسیه «درست و معقولانه» نیست.

این دیپلمات بلندپایه روس گفت: البته با این وجود ما چنین بیانیه‌ای را یک واقعه غم‌انگیز نمی‌بینیم. تصویب چنین سندی در خصوص انتخابات ریاست‌جمهوری نمی‌تواند تاثیری بر نتیجه این انتخابات بگذارد. بیانیه کنونی هم یکی دیگر از اسناد مصوبه پارلمان اروپا در مورد روسیه است که با واقعیات مطابقت ندارد.

لازم به ذکر است که پارلمان اروپا روز پنج شنبه (15 مارس) بیانیه‌ای را تصویب کرد که در آن وجود نقص‌ها و تخلفات صورت گرفته در جریان انتخابات ریاست‌جمهوری را مورد انتقاد قرار داده و از دولت فدراسیون روسیه خواسته شده است تا تحقیقات جامع و کاملی را در این خصوص انجام دهند.

در این بیانیه از مقامات مسکو خواسته شده تا قبل از انجام مراسم تحلییف ریاست‌جمهوری، از فرصت استفاده کرده و تصمیمات لازم در زمینه اجرای اصلاحات سیاسی-اجتماعی اتخاذ شده و گروه‌های مخالف در روسیه بعنوان بخشی از جامعه مدنی روسیه پذیرفته شود.

در انتخابات ریاست‌جمهوری روسیه که در تاریخ 4 ماه مارس برگزار شد، "ولادیمیر پوتین" نخست وزیر کنونی این کشور با کسب 63.60 درصد کل آراء به پیروزی رسید و 45 میلیون و 602 هزار نفر از مردم روسیه به وی رای دادند.

سایر رقبای وی در این انتخابات: "گنادی زوگانوف" رهبر حزب کمونیست روسیه - 17.18 درصد آراء، "میخائیل پروخوروف" سرمایه دار معروف - 7.98 درصد، "ولادیمیر ژیرینوفسکی" رهبر حزب لیبرال دموکراتیک - 6.22 درصد آراء و "سرگئی میرونوف" رهبر حزب «روسیه عادل» - 3.85 درصد آراء را بدست آوردند.

انتهای پیام/آ.ص