سویفت ارائه خدمات مالی به ایران را قطع می‌کند
تشدید تحریم‌های ضدایرانی اتحادیه اروپا

خبرگزاری فارس: سویفت از دستور اتحادیه اروپا به این شرکت برای قطع سرویس‌های ارتباطاتی خود به نهادهای مالی ایرانی خبر داد.

خبرگزاری فارس: تشدید تحریم‌های ضدایرانی اتحادیه اروپا

به گزارش فارس به نقل از شبکه تلویزیونی "سی ان ان"، سرویس جهانی معاملات مالی "سویفت"، سازمانی که معاملات بانکی جهانی را تسهیل می کند، روز گذشته اعلام کرد که به این سازمان دستور داده شده است که سرویس های ارتباطی خود به نهادهای مالی ایران که هدف تحریم های اتحادیه اروپا هستند را قطع و نهادهای مالی ایرانی را از سیستم مالی جهانی خود حذف کند.

سویفت در این باره اعلام کرده است که این اقدام پیرو تصمیم شورای اروپایی که نماینده 27 کشور اتحادیه اروپا است، عملی می شود.

بر اساس این تصمیم جدید شورای اروپا، شرکت هایی مانند سویفت از تامین سرویس های پیام رسانی مالی خاص برای بانک های ایرانی که تحت تحریم اتحادیه اروپا هستند، منع می شوند.

سویفت در بیانیه ای اعلام کرد که از آنجائیکه این شرکت تحت قانون بلژیک به ثبت رسیده است، بنابراین باید از این تصمیم جدید اتحادیه اروپا پیروی کند؛ مدیر عامل سویفت اعلام کرده است که قطع روابط بانکی یک اقدام فوق العاده و بی سابقه برای این شرکت است و نتیجه مستقیم اقدامات بین المللی و چند جانبه جهت تشدید تحریم های مالی ضد ایران است.

در بیانیه منتشر شده روز گذشته توسط اتحادیه اروپا نیز آمده است که شورای اروپا به توافق رسیده است که نباید هیچ سرویس پیام رسانی مالی خاصی برای افراد و نهادهایی که هدف تحریم های مربوط به بلوکه اموال هستند و از جمله نهادهای مرتبط با فعالیت های هسته ای ایران تامین شود.

شبکه تلویزیونی "سی ان ان" در ادامه خبر خود نوشت که این تحریم جدید اتحادیه اروپا علیه ایران از روز شنبه (فردا) اجرایی می‌شود.

 

انتهای پیام/ن.ص