اسفند ماه در زنجان صورت گرفت
جریمه 6 میلیاردی اصناف در استان زنجان

خبرگزاری فارس: مدیر کل تعزیرات حکومتی استان زنجان از جریمه 6 میلیارد ریالی متخلفان در استان زنجان در اسفند ماه سال جاری خبر داد.

خبرگزاری فارس: جریمه 6 میلیاردی اصناف در استان زنجان

حسین نجف‌زاده امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: مسئولان تعزیرات حکومتی استان زنجان به منظور نظارت بر اقلام تولیدی در استان و همچنین نظارت بر عرضه کالاها در استان اقدام به تشدید کنترل واحدهای تولیدی و واحدهای عرضه کننده کالا در استان زنجان کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه از آغاز اسفند ماه سال جاری تا روز 21 اسفند 598 فقره پرونده به تعزیرات حکومتی استان زنجان ارجاع و تشکیل پرونده شده است، اضافه کرد: برای این تعداد از پرونده‌ها 6 میلیارد و 27 میلیون و 893 هزار و 651 ریال جریمه نقدی تعیین شده است.

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان زنجان گفت: از مجموع جریمه تعیین شده برای متخلفان تا کنون در حدود یک میلیارد و 187 میلیون و 228 هزار ریال وصول شده است.

وی تصریح کرد: از جمله پرونده‌های مهم رسیدگی شده در طول دوره زمانی مذکور پرونده خارج از شبکه سوخت است.

نجف‌زاده اظهار کرد: میزان جریمه‌ای که برای متخلفان این پرونده تعیین شده است، 5 میلیارد و 32 میلیون و 543 هزار ریال است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در دوره زمانی مذکور 245 فقره از سوی مجمع امور صنفی به اداره کل تعزیرات حکومتی استان زنجان ارجاع شده است، اضافه کرد: 62 فقره نیز از طریق دانشگاه علوم پزشکی به این اداره کل ارجاع شده است.

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان زنجان همچنین با اشاره به ارجاع 212 فقره پرونده از طریق گشت‌های سیار به این اداره کل افزود: مسئولان ذیربط در اداره کل تعزیرات حکومتی به 11 فقره پرونده نیز در زمینه قاچاق کالا و ارز رسیدگی کرده‌اند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انجام گشت‌های سیار با همکاری سایر ارگان‌های اجرایی استان افزود: دانشگاه علوم پزشکی از جمله دستگاه‌هایی است که اداره کل تعزیرات را در انجام این گشت‌های سیار همراهی می‌کند.

نجف‌زاده با مثبت ارزیابی کردن گشت‌های سیار انجام شده از واحدهای صنفی اضافه کرد: به منظور تعدیل قیمت بر بازار و همچنین کنترل کالاهای قابل عرضه بازرسی‌هایی نیز از نمایشگاه‌های عرضه کالا به صورت مستقیم و همچنین نمایشگاه‌های بهاره در استان زنجان با همکاری دستگاه‌های ذیربط انجام می‌شود.

انتهای پیام/س10