مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان سمنان خبر داد
سمنان پیشتاز پیش‏فروش اینترنتی بلیت‏های نوروزی

خبرگزاری فارس: مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان سمنان گفت: سمنان پیشتاز پیش‏فروش اینترنتی بلیت‏های نوروزی است.

خبرگزاری فارس: سمنان پیشتاز پیش‏فروش اینترنتی بلیت‏های نوروزی

داود سعدی امروز در گفت‏وگو با خبرنگار فارس در سمنان اظهار کرد: در طرح نوروزی سال گذشته، مجموع پیش‏فروش بلیت 13 هزار و 756 عدد بود ولی در سال 91 تاکنون این رقم به 23 هزار و 591 قطعه بلیت رسیده و این افزایش در کشور بی‏سابقه است.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان سمنان با اشاره به افزایش 235 درصدی پیش‏فروش اینترنتی بلیت و فعالیت گسترده شرکت‌های حمل و نقل مسافر در استان گفت: پیش‌فروش اینترنتی بلیت به مسافران در ایام طرح نوروزی سال 90 نیز نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، 20 برابر بوده و افزایش 235 درصدی امسال نشان استقبال بی‏نظیر مسافران در استفاده از سامانه‏های جدید تهیه بلیت و سایت شرکت‏های حمل و نقل مسافر برای تهیه بلیت به صورت اینترنتی است.

وی افزود: از جمله فعالیت‌های اداره‌ کل حمل و نقل و پایانه های استان سمنان برای ارایه خدمات شایسته به شهروندان، نصب وب کیوسک فروش بلیت با همکاری استانداری در دانشگاه‌ها و مراکز پرجمعیت و اطلاع‌رسانی گسترده از طریق رسانه‌ها و همچنین ورود ناوگان جدید نظیر اتوبوس‏های وی.آی.پی بوده که مورد استقبال مردم قرار گرفته است.

سعدی با اشاره به فعالیت گسترده 32 شرکت حمل و نقل مسافر در سطح استان سمنان افزود: در زمینه امدادرسانی به اتوبوس‏های دارای نقص فنی و در راه‌مانده سایر استان‏ها در محورهای استان سمنان تاکنون به 21 دستگاه اتوبوس امدادرسانی صورت گرفته و ناوگان جایگزین برای جابه‏جایی مسافران اعزام شده است.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان سمنان در خصوص حوادث جاده‏ای در روزهای طرح نوروزی تاکنون نیز اظهار داشت: به یاری خداوند و با همکاری بسیار خوب مردم حوادث جاده‏ای امسال به نسبت سال گذشته کاهش داشته و تاکنون در تعداد تصادفات فوتی 58 درصد و در تعداد متوفی 66 درصد نسبت به مدت مشابه در سال 90 کاهش داریم.

انتهای پیام/ک10