رئیس آموزش و پرورش آبادان خبر داد
تشکیل کارگروه کرامت در مدارس ابتدایی آبادان

خبرگزاری فارس: رئیس اداره آموزش و پرورش آبادان از تشکیل کارگروه کرامت برای آموزش مهارت‌های زندگی به دانش‌آموزان ابتدایی در آبادان خبر داد.

خبرگزاری فارس: تشکیل کارگروه کرامت در مدارس ابتدایی آبادان

حبیب‌اله رمضانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان با اعلام این خبر اظهار کرد: مهارت‌های ضروری زندگی از جمله مهارت تصمیم‌گیری و یا حل مشکلات در مواقع بحرانی از جمله مهارت‌هایی است که آموزش آنها به دانش‌آموزان دوره ابتدایی از وظایف اصلی آموزش و پرورش است.

وی افزود: از دیگر مهارت‌هایی که باید مورد توجه قرار گیرند توانایی پیشگیری از عصبانیت و استرس‌های احتمالی و هیجانات روحی و روانی هستند که در سنین کودکی تا نوجوانی بسیار رایج بوده و گاهی سلامت روانی فرزندان جامعه را تا حد زیادی تهدید می‌کنند.

رئیس اداره آموزش و پرورش آبادان خاطرنشان کرد: این مهارت‌ها و آموزش‌ها باید به زبان تربیتی و آموزشی و به شیوه‌ای ساده برای دانش‌آموزان دوره ابتدایی ارائه شوند و به همین دلیل ما تلاش کردیم تا آموزش‌ها را از مقاطع پایین‌تر آغاز کرده و به تدریج به همه مقاطع تعمیم دهیم.

رمضانی با بیان اینکه آموزش‌های تربیتی به این صورت می‌توانند به سالم‌‌سازی جامعه کمک شایانی کنند، تصریح کرد: آموزش و پرورش آبادان می‌کوشد تا با ارائه این آموزش‌ها در زمینه مهارت‌های زندگی دانش‌آموزان را در مقابله با مشکلات زندگی آماده کرده و از آنها افرادی سالم و متکی به نفس بسازد.

وی با اشاره به اجرای این طرح در مدارس ابتدایی شهرستان اظهار کرد: این طرح در قالب مدارس و با همکاری معلمان و مربیان مخصوص در سراسر مدارس ابتدایی شهرستان آبادان اجرا خواهد شد.

رئیس اداره آموزش و پرورش آبادان در پایان با ابراز امیدواری از موفقیت و تأثیرگذاری این طرح گفت: امیدواریم که این اجرای این طرح در مدارس ابتدایی تأثیر مورد نظر را بر دانش‌آموزان گذاشته و آنان را با روحیه‌ای قوی و سرشار از اعتماد به نفس روانه مقاطع بالاتر کند.

انتهای پیام/آ30