مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین:
اسکان 25 هزار نفر روز مسافر نوروزی در مدارس قزوین

خبرگزاری فارس: مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین از اسکان 25 هزار و 84 نفر روز مسافران نوروزی در ستادهای اسکان مدارس آموزش و پرورش استان قزوین خبر داد.

خبرگزاری فارس: اسکان 25 هزار نفر روز مسافر نوروزی در مدارس قزوین

جعفر حبیبی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در قزوین اظهار کرد: تا امروز 25 هزار و 84 نفر روز مسافر در مدارس سطح استان قزوین که به عنوان مراکز اسکان نوروزی آموزش و پرورش استان قزوین انتخاب شده، اسکان داده شده‌اند.

وی افزود: تعداد افراد اسکان یافته در مدارس استان قزوین متشکل از فرهنگیان، کارمندان دولت و مردم، 15 هزار نفر است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین یادآور شد: 75 درصد از مسافران اسکان یافته در مدارس را فرهنگیان، 10 درد را کارمندان دولت و 15 درصد باقیمانده را مردم عادی تشکیل می‌دهند.

حبیبی خاطرنشان کرد: 68 مدرسه در سطح استان قزوین با تعداد 677 عدد کلاس میزبان مهمانان نوروزی هستند که به استان قزوین سفر کرده و یا از این استان عبور می‌کنند.

وی تصریح کرد: محل‌های اسکان آموزش و پرورش نسبت به سال گذشته 20 درصد افزایش داشته است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین تشریح کرد: تمام کلاس‌هایی که برای اسکان مسافران نوروزی در نظر گرفته شده، در سه سطح الف، ب و ج است.

حبیبی ادامه داد: 300 کلاس از درجه الف برخوردار است که امکاناتی از قبیل فرش، یخچال، تلویزیون، پتو و ... در آنها به صورت 100 درصد وجود دارد.

وی یادآور شد: بقیه کلاس‌ها نیز از درجه ب برخوردار است که تمام امکانات را داراست ولی تلویزیون نداشته و آشپزخانه و یخچال مشترک دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین تأکید کرد: کلاس‌های درجه ج نیز در مواقع اضطرار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

حبیبی با اشاره به اهدای یک وعده غذای گرم رایگان به مسافران نوروزی در استان قزوین عنوان کرد: پیش از شروع تعطیلات امکانات رزرو اینترنتی محل‌های اسکان برای مسافران نوروزی به استان قزوین فراهم شده و همچنان نیز ادامه دارد.

وی اذعان کرد: تا به امروز هیچ مسافری وجود نداشته که به محل‌های اسکان آموزش و پرورش استان قزوین مراجعه کرده و اسکان نگیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین همچنین با اشاره به جشنواره بین‌المللی بازی و اسباب‌بازی در قزوین بیان کرد: این جشنواره یک حرکت در خور تحسین است که توسط شهرداری قزوین و دیگر دستگاه‌ها در حال اجراست.

حبیبی ادامه داد: بخشی از این نمایشگاه که در آن آثار و تصاویری از معلمان دیروز به عنوان پایه‌گذاران تعلیم و تربیت در استان قزوین برای نسل امروز به نمایش گذاشته شده است نیز بسیار جذاب بوده و مورد استقبال مراجعه‌کنندگان و به خصوص اهل علم قرار گرفته است.

وی افزود: برگزاری این نوع جشنواره‌ها که بسیاری از افراد را به دوران کودکی و تحصیل خود می‌برد و پایه‌گذاران تعلیم و تربیت را معرفی می‌کند امر شایسته‌ای است.

انتهای پیام/آ10