معاون صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی:
مرغ گرم در مشهد نسبت به میانگین کشوری نرخ پایین‌تری را تجربه کرد

خبرگزاری فارس: معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: با اجرای برنامه‌های تنظیم بازار مواد پروتئینی، مرغ گرم در مشهد قیمت پایین‌تر از میانگین کشوری را تجربه کرد.

خبرگزاری فارس: مرغ گرم در مشهد نسبت به میانگین کشوری نرخ پایین‌تری را تجربه کرد

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی، علی غفوری مقدم اظهار داشت: با مشارکت بخش تولید و اصناف و به منظور تنظیم بازار و حفظ تعادل قیمت در سطح شهر مشهد، نسبت به عرضه مرغ منجمد با قیمت 3100 تومان اقدام شد که این امر اثرگذاری مطلوبی بر قیمت مرغ گرم داشته است.

وی قیمت مرغ گرم را در استان خراسان رضوی همانند سایر استان‌های کشور تابع عرضه و تقاضا دانست و افزود: در حال حاضر قیمت مرغ گرم در سراسر کشور تابع میزان عرضه مرغ زنده و قیمت تمام شده آن است.

وی ادامه داد: با توجه به این امر و سایر مؤلفه های مؤثر بر قیمت، مرغ گرم از نرخ ثابتی برخوردار نیست و انتظار یکسان بودن قیمت مرغ در سطح کشور توجیه ندارد.

غفوری‌مقدم با بیان اینکه میزان عرضه و تقاضا قیمت‌ها را تعیین می‌کند، اظهار داشت: سیاست وزارت صنعت، معدن و تجارت سیاست مدیریت قیمت‌ها با لحاظ منافع مصرف‌کننده و بخش تولید است و این سازمان نیز این امر را در دستور کار خود قرار داده است.

وی تصریح کرد: تعیین قیمت با در نظر گرفتن قیمت نهاده‌های خوراک دام و قیمت جوجه یک‌روزه و کسب نظر بخش تولید و دستگاه‌های متولی آن بخش انجام می‌پذیرد و حوزه‌های مختلف از جمله اتحادیه و اصناف نیز در این راستا همکاری می‌کنند.

انتهای پیام/آ30