برپایی ایستگاه‌های نقاشی دانش‌آموزی و توزیع اقلام فرهنگی در مسیر راهپیمایی 22 بهمن

خبرگزاری فارس: سازمان دانش‌آموزی به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران، ایستگاه‌های نقاشی و توزیع اقلام فرهنگی را در طول مسیر راهپیمایی 22 بهمن پیش‌بینی کرده است.

خبرگزاری فارس: برپایی ایستگاه‌های نقاشی دانش‌آموزی و توزیع اقلام فرهنگی در مسیر راهپیمایی 22 بهمن

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، بر اساس برنامه‌های ارائه شده از سوی سازمان دانش‌آموزی جمهوری اسلامی ایران، در کنار دانش‌آموزان سراسر کشور، بیش از یک میلیون دانش‌آموز عضو پیشتازان و فرزانگان در راهپیمایی روز 22 بهمن شرکت می‌کنند.

برپایی 22 ایستگاه نقاشی، 22 ایستگاه گریم و 22 ایستگاه توزیع اقلام فرهنگی در طول مسیر راهپیمایان سراسر کشور و  برپایی 3 غرفه فرهنگی در طول مسیر راهپیمایی در تهران‌ و دو مرکز فرهنگی در سایر استان‌های کشور از برنامه‌های مهم سازمان دانش آموزی در روز 22 بهمن است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، در طول ایام دهه فجر نمایشگاه "سیاه و سفید" شامل روزنامه‌ دیواری‌ از مقایسه ایران قبل و بعد از انقلاب اسلامی ایران در مدارس کشور برپا شده است.

   


مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد هرمزگان عنوان کرد
برنامه‌های کتاب محور در راس فعالیت‌های فرهنگی هرمزگان

خبرگزاری فارس: مدیرکل فرهنگ و ارشاد هرمزگان با بیان اینکه در دهه فجر برنامه‌های مختلفی توسط این اداره برگزار شده است، گفت: برگزاری نمایشگاه‌های کتاب و برنامه‌های کتاب محور در راس برنامه‌های این دهه قرار گرفته است.

خبرگزاری فارس: برنامه‌های کتاب محور در راس فعالیت‌های فرهنگی هرمزگان

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، علی مریدی‌زاده عصر پنج‌شنبه در نشستی مرتبط با برنامه‌های دهه فجر در حوزه فرهنگی هنری استان به برگزاری نمایشگاه‌های کتاب در شهرستان‌های مختلف هرمزگان به مناسبت دهه فجر با موضوعیت انقلاب خبر داد و گفت: افتتاح نمایشگاه کتاب به مناسبت دهه فجر در رودان و شهر کوشکنار شهرستان پارسیان که در شرق و غرب هرمزگان قرار دارند نمونه‌ای از کارهای انجام شده است.

وی با بیان اینکه توجه به مناطق کمتر توسعه یافته فرهنگی جز سیاست‌های کلی دولت است، اظهار داشت: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان نیز در این راستا برنامه‌های خود را مدون کرده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان با بیان اینکه برای افزایش سطح مطالعه مردم باید به نحوی سیاست‌گذاری شود که کتاب‌ها با قیمتی مناسب در اختیار مردم قرار بگیرد، یادآور شد: کتاب می‌تواند میزان اطلاعات و داده‌های ذهن مردم را افزایش دهد که همین امر سبب زندگی بهتر همراه با تعلق و اندیشه می‌شود.

مریدی‌زاده در ادامه به برگزاری مسابقه کتابخوانی با موضوع نماز در شهرستان حاجی‌آباد اشاره و گفت: این مسابقه نیز به مناسبت هفته وحدت برگزار شده است.

وی در ادامه از اجرای جشنواره سرود فجر در این شهرستان نیز خبر داد و اضافه کرد: با همکاری انجمن موسیقی و هنرهای تجسمی شهرستان حاجی‌آباد، جشنواره سرود به مناسبت دهه مبارک برگزار شد.

مریدی‌زاده هدف از برگزاری این جشنواره را آشنا سازی گروه‌های سنی مختلف با آواها و سرودهای انقلابی و همچنین شناسایی و کشف استعدادهای جوانان و خلاق در این عرصه و تشویق و ترغیب آنها به این رشته عنوان کرد.

   


صبح امروز انجام شد
برگزاری همایش بزرگ پیاده‌روی در سیستان‌ و بلوچستان

خبرگزاری فارس: مدیرکل سازمان ورزش و جوانان سیستان ‌و بلوچستان گفت: صبح امروز همایش بزرگ پیاده‌روی در استان سیستان‌ و بلوچستان با حضور چند صد هزار نفری مردم این استان برگزار شد.

خبرگزاری فارس: برگزاری همایش بزرگ پیاده‌روی در سیستان‌ و بلوچستان

به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان، دادخدا شاهوزایی در این همایش اظهار داشت: مردم سیستان‌ و بلوچستان مردمی غیور، فهیم، آگاه و ورزشکار هستند که در تمام صحنه‌ها پشتوانه انقلاب بوده‌اند.

وی ادامه داد: در حال حاضر 123 پروژه‌ ورزشی در این استان در حال احداث است.

شاهوزایی به طرح‌های دهه فجر اشاره کرد و گفت: در ایام الله دهه فجر 4 سالن ورزشی سرپوشیده و 4 زمین روستایی با اعتباری بالغ بر 15 میلیارد ریال در این استان افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان به خدمات دولتمردان در نظام جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: تاکنون اقدامات بسیار خوبی از جمله برق‌رسانی به روستاها، آبرسانی، راه‌آهن و ... در این استان به منظور رفع محرومیت انجام شده است.

فرماندار زاهدان هم خدمات نظام مقدس جمهوری در استان سیستان و بلوچستان را بسیار باشکوه و عظیم عنوان کرد و گفت: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی پروژه‌های بزرگ و ارزشمندی در طول 33 سال گذشته در این استان انجام شده است.

لطیف صادقی با بیان اینکه محرومیت زدایی از این استان در دستور کار نظام قرار دارد گفت: پروژه عظیم گازرسانی به سیستان و بلوچستان مهمترین طرحی است که دولت آن را در استان سیستان‌ و بلوچستان با توجه به دلیل نبود منابع گازی اجرا کرده است.

وی گفت: به برکت خدمات دولت، این استان وصل به شبکه سراسری گاز شده و این پروژه از عسلویه تا ایرانشهر اجرا و در حال اجرای لوله‌گذاری به سمت مرکز و شمال استان است.

همایش بزرگ پیاده‌روی در سیستان ‌و بلوچستان با حضور چند صد نفری مردم ورزش‌دوست زاهدان برگزار و به صورت مستقیم از شبکه 3 سیما پخش شد.

   


22 بهمن ماه روز تجلی حضوری دوباره
من اگر بیایم، تو اگر بیایی، همه می‌آیند

خبرگزاری فارس: 22 بهمن‌ماه روز تجلی حضوری دوباره و خلق حماسه‌ای ماندگار در تاریخ است که با حضور حداکثری مردم در راهپیمایی نقشه‌های شوم دشمنان نقش بر آب می‌شود.

خبرگزاری فارس: من اگر بیایم، تو اگر بیایی، همه می‌آیند

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، تاریخ انقلاب به واسطه حضور موثر مجاهدان و مبارزان انقلاب در استان فارس و  و تقدیم 14 هزار و 600 شهید گلگون‌کفن بر خود می‌بالد و غیرت دینی مردم نیز همواره در پاسداری از ولایت مطلقه فقیه و تبعیت از فرامین فرماندهی کل قوا به ویژه در قضایای پس از فتنه کور سال 88 بر همگان ثابت شده است.

حرکت‌های بالنده و پرشور امت مومن و انقلابی این استان نگذاشته و نمی‌گذارد در حراست از انقلاب و میهن و آرمان‌های بلند معمار کبیر انقلاب و رهبری معظم خللی ایجاد شود.

مردم دیار ولایت‌مدار استان فارس با توجه به اینکه امروز در بسیاری از عرصه‌ها بر قله قرار دارند در طول تاریخ انقلاب اسلامی نیز به لحاظ مبارزه‌ها در اوج قرار داشت.

در شهر شیراز انقلاب اسلامی در عصر روز 21 بهمن‌ماه یعنی زودتر از هر شهر و دیاری در کشور به پیروزی رسید و مردم انقلابی آن مانند امروز نام خود را در قله تاریخ انقلاب ثبت کردند.

مردم شهرستان‌های استان فارس نیز نقش بسزایی در پیروزی انقلاب داشتند که از شهرستان‌های پیشرو در این زمینه را می‌توان به جهرم و کازرون اشاره کرد.

این پیروزی نیز از آنجا آغاز شد که، ساعت چهار بعد از ظهر 21 بهمن 1357 از طرف دولت بختیار حکومت نظامی اعلام می‌شود، امام خمینی (ره) اعلامیه می‌دهند که حکومت نظامی خدعه و خلاف شرع است و به هیچ وجه به آن اعتنا نکنید.

مردم فارس و به ویژه شیراز نیز با شنیدن دستور امام خمینی (ره) به خیابان‌ها ریختند و به اخطارهای توخالی دولت دست نشانده و خائن بختیار اعتنایی نکردند و تمام عصر 21 بهمن 1357 و شب 22 بهمن 1357 را در خیابان‌ها ماندند و نقشه آمریکایی بختیار را با شکست مواجه ساختند، مردم با شعار‌های مسلمان به پا خیز برادرت کشته شد، الله اکبر خمینی رهبر و استقلال آزادی جمهوری اسلامی عصر 21 بهمن به پیروزی رسیدند.

در 22 بهمن 1357 نیز برای ارتش 700 نفر نیرو بیشتر نمانده بود، بقیه نیروها فرار کرده بودند،  فرماندهان ارتش که متشکل از ارتشبدها و تیمسارها بودند، تشکیل جلسه می‌دهند و دست از حمایت دولت بختیار و حفظ نخست وزیری او برمی‌دارند و بختیار فرار می‌کند و انقلاب اسلامی به پیروزی می‌رسد.

این موارد نشان می‌دهد که مردم ما در 22 بهمن با جوشش‌های خود به یک خودباوری رسیده بودند که یکی از عوامل پیروزی آنان در انقلاب به شمار می‌رود.

اما امروز نیز وظیفه ما این است با پیروی از رهنمودهای ارزشمند و حکیمانه سکاندار انقلاب، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به همت دستان غیرتمند جوانان و دانشمندان خود با عبور از فتنه‌ها و توطئه‌های شوم دشمنان در اوج افتخار، عزت و سربلندی ایستاده و قله‌های پیشرفت را یکی پس از دیگری فتح کنیم.

امروز باید مردم استان فارس، در عین حال فتنه‌ها، دسیسه‌ها و مکرهای دشمنان و سران فتنه برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی و خاموش کردن نور الهی در دل‌ها، این ملت مومن و انقلابی پرشورتر از همیشه و با چشمانی لبریز از بصیرت در یوم‌الله 22 بهمن حضور یافته و اقتدار خود را به رخ جهانیان بکشند.

پس با توجه به حساسیت‌های موجود در منطقه و توطئه‌های دشمنان برای کمرنگ جلوه دادن حضور مردم در راهپیمایی و انتخابات پیش رو باید مقتدرانه و حداکثری بیش از گذشته در راهپیمایی فردا و انتخابات نهم مجلس حضور یابیم.

و این را به یاد داشته باشیم که، من اگر بیایم، تو اگر بیایی،همه می‌آیند

*نورافشانی در شیراز

مراسم ویژه نورافشانی شب پیروزی انقلاب امشب ساعت 21 در میدان شهدای شیراز برگزار می‌شود.

قرار است این مراسم توسط فرماندهی ارشد ارتش در فارس برگزار و پیروزی انقلاب با حضور شهروندان، گرامی داشته شود.

برنامه‌های ویژه‌ای برای این شب تدارک دیده شده و امیر سرتیپ حسین محمدی فرمانده ارشد نظامی آجا در فارس و مسئول کمیته اجرایی نیروهای مسلح این استان از تمام شهروندان برای حضور در این مراسم دعوت کرده است.

*مسیرهای راهپیمایی در شیراز

راهپیمایی سی‌و‌سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی راس ساعت 9:30 دقیقه صبح فردا شنبه 22 بهمن‌ماه از مسیر میدان امام حسین (ع) آغاز و عبور راهپیمایان از خیابان انقلاب، چهار راه 15 خرداد، خیابان لطفعلی خان زند، چهار راه پیروزی و بلوار شهید آیت‌الله دستغیب در میدان احمدی به پایان می‌رسد.

ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی استان فارس نیز در بیانیه‌ای به مناسبت آغاز سی ‌و چهارمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی از مردم فهیم، انقلابی و همیشه در صحنه استان فارس برای شرکت در راهپیمایی 22 بهمن دعوت کرده است.

در بخشی از این بیانیه آمده است: روزهای ماندگار و فراموش نشدنی در تاریخ ملت بزگ ایران، روزهای پیروزی انقلاب اسلامی است، انقلابی که رساترین فریاد تاریخ یعنی امام امت آن را رهبری کرد، صبح 22 بهمن 1357 انقلاب شکوهمند اسلامی ایران به پیروزی رسید و نهضتی که امام خمینی (ره) پرچمدار و پایه‌گذار آن بود، توانست غبار از چهره اسلام زدوده و سیمای حقیقی آن را پس از 14 قرن به جهان تشنه عدالت بنمایاند.

این بیانیه تصریح کرده است: انقلاب شکوهمند جمهوری اسلامی ایران بنا به مشیت الهی 33 ساله شد و این در حالی است که جهان شاهد تحولات و تحرکاتی کم‌سابقه یا به عبارتی بی‌سابقه است، بدون شک بخش عظیمی از تحولات دنیا به ویژه بیداری اسلامی معلول این انقلاب روشنگرانه است که در برهه حساسی از تاریخ اجتماعی بشر با حرکت پیامبرگونه پیشوائی ساده‌زیست و بی‌پیرایه به وقوع پیوست و مرزهای نمرودیان و طاغوتیان زمان را در جهان درنوردید.

   


رئیس آکادمی نخبگان ایران در گفت‌وگو با فارس:
قرآن کریم مانیفست انقلاب اسلامی است

خبرگزاری فارس: رئیس آکادمی نخبگان ایران با بیان اینکه سخنان حضرت امام(ره) مستدل و مستند بر قرآن کریم بود، گفت: قرآن کریم مانیفست انقلاب اسلامی و قانون اساسی ایران به شمار می‌رود.

خبرگزاری فارس: قرآن کریم مانیفست انقلاب اسلامی است

محسن صادقی، رئیس آکادمی نخبگان ایران در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه فارس در ارتباط با فرا رسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران عنوان کرد: ابعاد وجودی هر کشوری، فرهنگ و تاریخ آن کشور است و چون فلسفه وجودی انقلاب ما قرآن مجید و دین مبین اسلام  است از این رو انقلاب ما را به انقلاب فرهنگی می‌شناسند.

وی تصریح کرد: به دلیل اینکه توانسته‌ایم در طول تاریخ با استفاده از فرهنگ قرآن و دین مبین اسلام در اذهان عمومی مرم جهان، جایگاهی را بیابیم  لذا نهال اسلام که بیش از هزار و ۴۰۰ سال از تاریخ  آن می‌گذرد آبیاری شد تا اینکه در 22 بهمن سال 57 این نهال به درخت تبدیل شد و میوه انقلاب اسلامی به ثمر نشست.

رئیس آکادمی نخبگان ایران در خصوص جایگاه قرآن در انقلاب اسلامی گفت: قرآن کریم مانیفست انقلاب اسلامی و قانون اساسی کشور اسلامی ایران است. در واقع، قرآن منشأ ورود اسلام بود، «قرآن» فرهنگ ابلاغ شده خداوند برای رفاه بشریت در کره زمین هست و خواهد بود.

وی با اشاره به تأثیر جلسات و محافل قرآنی در شکل‌گیری حلقه‌های انقلاب اسلامی یادآور شد: آیات و سوژه‌های انقلابی و فرهنگ ساز قرآن، یکی از بزرگترین محورهای اصولی شروع انقلاب اسلامی بود مانند آیه «إِنَّ اللّهَ لاَ یُغَیِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّى یُغَیِّرُواْ مَا بِأَنْفُسِهِمْ» لذا هیچ حکومتی عوض نمی‌شود مگر اینکه نفس و فرهنگ آن جامعه تغییر یابد.

پروفسور صادقی ادامه داد: در تفسیر این آیه همین بس که زعما و علمای دینی ما با استناد به آن، حرکت و تلاش را در مردم به وجود آوردند.

وی خاطرنشان کرد: کلیه فرموده‌های حضرت امام (ره) مستدل و مستند به قرآن کریم بود و ایشان به عنوان مرجع تقلید جهان تشیع در قرن اخیر و یکی از بزرگترین مفسران قرآن مجید و فردی مورد اعتماد برای تمام مسلمانان جهان اعم از شیعه و سنی بودند که با استناد به قرآن شریف موجبات حرکت و استمرار انقلاب اسلامی را فراهم آورد.

رئیس آکادمی نخبگان ایران اظهار داشت: نحوه چگونگی استفاده از کلام الهی و مراجعه به مفسران موثق، در قرآن کریم به عنوان قانون اساسی بشریت تاثیر مستقیمی در مسیر رفاه اجتماعی، اخلاقی و انضباطی مسلمین و کشورهای اسلامی داشته و خواهد داشت و اساسا قرآن مجید است که به عنوان یک مانیفست و اصل در همه کشورهای اسلامی به منصه ظهور رسیده و می‌تواند در تمام دنیا با استناد و بدون بروز هیچ‌گونه شبهه‌ای در سند وجودی آیات قرآن به دلیل وحی منزل، موجبات حرکت کشورهای غیر اسلامی را نیز به وجود آورد.

وی گفت: امروزه انسان‌ها در قرن سقوط اخلاق، شدیدا نیازمند اصولی هستند که به منشأ وحی و خداوند منان متصل باشد و این چیزی جز قرآن مجید نیست و این کتاب الهی جمع‌الجمع تمامی کتب آسمانی در طول حیات بشری است.

   


رادیو استرالیا: تحریم‌های غرب تاثیری بر ایران نخواهد داشت/پازل تحریم ایران کامل نمی‌شود

خبرگزاری فارس: رادیو ملی استرالیا در گزارشی در مورد تحریم‌های آمریکا و اروپا علیه ایران گفت: روابط تجاری هند و چین با ایران تاثیر تحریمهای غرب علیه ایران را از بین خواهد برد.

خبرگزاری فارس: رادیو استرالیا: تحریم‌های غرب تاثیری بر ایران نخواهد داشت/پازل تحریم ایران کامل نمی‌شود

به گزارش فارس، رادیو استرالیا گزارش داد که "باراک اوباما" در ماه دسامبر لایحه تحریم بانک مرکزی ایران را با هدف تحریم نفت ایران و اختلال در فروش نفت امضا کرد. اتحادیه اروپا نیز در ماه ژانویه تحریم‌های مشابه‌ای را علیه ایران تصویب کرد که از ماه  ژوئیه سال جاری میلادی اجرایی خواهد شد.

طبق تحقیقات "موسسه تحقیقات لندن" تحریم‌های جدید علیه نفت ایران نیز شکست خواهد خورد.

همچنین مجله "دیدگاه جهانی" نیز گزارش داد که بدون چین و هند تحریم‌های ایران هیچ موفقیتی کسب نخواهد کرد.

بر اساس این گزارش، چین به واردات نفت از ایران ادامه خواهد داد و به واسطه تحمیل این تحریم‌ها علیه ایران حتی ممکن است نفت بیشتری با قیمت مناسب‌تری از ایران وارد کند.

کشورهای دیگری از جمله ژاپن و کره جنوبی که متحد آمریکا نیز هستند درخواست کرده‌اند از تحریم‌ها معاف شوند یا مشارکت کمتری در این تحریم‌ها داشته باشند.

این گزارش افزود: وابستگی آسیا به نفت ایران کاملا واضح است. در سال ۲۰۱۰، چین، ژاپن، هند و ژاپن بزرگترین خریداران نفت ایران بوده‌اند و تقریبا یک و نیم میلیون بشکه نفت که بیش از نیمی از صادرات نفت ایران را تشکیل می‌دهد خریده‌اند.

از سوی دیگر اگر در جریان معاملات و انتقال نفت خللی به وجود آید ما شاهد افزایش سریع قیمت جهانی نفت خواهیم بود و برای کره جنوبی و ژاپن که برای صنایع خود نیاز شدیدی به واردات نفت دارند می‌تواند ضرر قابل توجهی به اقتصاد داخلی آنها وارد سازد.

این درحالیست که چین و هند نیز صریحا اعلام کرده اند که از تحریمهای ایران حمایت نخواهند کرد و همچنان به تجارت خود با ایران ادامه خواهند داد و بنابراین قطعات پازل تحریم ایران به هیچ شکلی جفت و جور نخواهد شد.

   


خلیفه کل ارامنه آذربایجان تاکید کرد
حضور گسترده ارامنه و آشوریان در راهپیمایی 22 بهمن

خبرگزاری فارس: خلیفه کل ارامنه آذربایجان با صدور پیامی به مناسبت فرارسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، تاکید کرد: ارامنه و آشوریان این خطه از میهن حضوری یکپارچه در راهپیمایی 22 بهمن خواهند داشت.

خبرگزاری فارس: حضور گسترده ارامنه و آشوریان در راهپیمایی 22 بهمن

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، خلیفه کل ارامنه آذربایجان با صدور پیامی به مناسبت فرارسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، تاکید کرده است: ارامنه و آشوریان این خطه از میهن حضوری یکپارچه در راهپیمایی 22 بهمن خواهند داشت.

گریگور چیفتجیان در این پیام که رونوشت در اختیار دفتر فارس در تبریز قرار گرفت، با تبریک ایام خجسته دهه فجر، یادآور شده است: از عموم ارامنه و آشوریان آذربایجان دعوت می‌کنم همگام با دیگر هموطنان خود در راهپیمایی روز تاریخی 22 بهمن‌ماه شرکت کنند.

وی در این پیام تاکید کرده است: باید توجه داشت حضور گسترده و یکپارچه آحاد ملت در این راهپیمایی، بار دیگر اتحاد خلل ناپذیر مردم ایران را به جهانیان نشان خواهد داد.

   


درباره وبلاگ

خبرهای روزنامه های صبح کشور
ramin h

آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic