مدیرکل سازمان فنی‌وحرفه‌ای لرستان معرفی شد

خبرگزاری فارس: مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان لرستان طی مراسمی با حضور مشاور رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای، معاون اداری و پشتیبانی و مدیرکل دفتر بودجه و تشکیلات سازمان فنی و حرفه‌ای کشور معرفی شد.

خبرگزاری فارس: مدیرکل سازمان فنی‌وحرفه‌ای لرستان معرفی شد

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، مشاور عالی ریاست سازمان فنی و حرفه‌ای کشور عصر امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیر کل فنی‌و حرفه‌ای لرستان در خرم‌آباد با بیان اینکه سال آینده نظام احراز اشتغال در سطح کشور تدوین و تحقق می‌یابد، گفت: تاکنون برای استقرار نظام آموزش مهارت و فناوری سه نظام نظام آموزش مهارت، صلاحیت حرفه‌ای و نظام احراز شغل در نظر گرفته شده است.

محمدحسن حاجلو اظهار داشت: نظام آموزش مهارت در آبان‌ماه امسال ابلاغ شد، نظام صلاحیت حرفه‌ای تدوین و به دولت تحویل داده شده و نظام احراز اشتغال نیز در دست تدوین است، که در سال آینده تحقق می‌یابد.

وی بحث آموزش را مهم برشمرد و گفت: کلید اشتغال آموزش و تخصص است و اعتقاد داریم که هر خانه می‌تواند به یک کارخانه تبدیل شود.

حاجلو تصریح کرد: افراد با مهارت در توسعه کشور نقش بسزایی دارند، پس باید به امر مهارت توجه شود.

وی با بیان اینکه راه توسعه کشور آموزش‌های مهارتی است، گفت: ایجاد تحول در کشور از طریق آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای و دانشگاه‌های علمی و کاربردی تحقق می‌یابد.

لازم به ذکر است، در این مراسم قباد بیرانوند به عنوان میر کل آموزش فنی و حرفه‌ای لرستان منصوب و از زحمات علی فروزش مدیر کل سابق تقدیر شد.

انتهای پیام/ش30

   


در راستای توسعه فرهنگ انتخاب
مراسم "5 شب، 9 انتخاب" در دماوند برگزار می‏شود

خبرگزاری فارس: امام جمعه دماوند از برگزاری مراسم "5 شب، 9 انتخاب" در پنج شب آینده در مسجد جامع دماوند در راستای توسعه فرهنگ انتخابات و لزوم حضور حداکثری در این رویداد عبادی و سیاسی خبر داد.

خبرگزاری فارس: مراسم "5 شب، 9 انتخاب" در دماوند برگزار می‏شود

حجت‏الاسلام محمد علاءالدینی در گفت‏وگو با خبرنگار فارس در شرق استان تهران اظهار داشت: این طرح فرهنگی به همت نهاد نماز جمعه دماوند به مرحله اجرا درمی‏آید.

وی ادامه داد: در این مراسم، پنج سخنران در راستای تشویق و ترغیب مردم به شرکت حداکثری در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی به تبیین اهمیت این مهم می‏پردازند.

علاءالدینی با اشاره به سخنرانان این پنج شب خاطرنشان کرد: در این پنج شب به ترتیب امام جمعه دماوند، حجت‏الاسلام سادات‏نسب استاد حوزه و دانشگاه، یعقوب توکلی تاریخ‏نگار، حجت‏الاسلام حمید مشهدی‏آقایی امام جمعه موقت دماوند و حجت‏الاسلام جواد حاج‏علی‏اکبری رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد کشور به ایراد سخنرانی می‏پردازند.

امام جمعه دماوند پیرامون فلسفه نام‏گذاری این مراسم خاطرنشان کرد: دلیل انتخاب نام "5 شب، 9 انتخاب" در وهله نخست برگزاری انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی است.

وی تصریح کرد: علاوه بر این، در حین برپایی این مراسم، شماره‏هایی بین حضار در مسجد توزیع ور در پایان از میان آنها به 9 نفر از شرکت‏کنندگان هدایایی به رسم یادبود تقدیم می‏شود.

علاءالدینی اضافه کرد: مراسم پنج شب، 9 انتخاب از فردا شب کار خود را آغاز می‏کند.

امام جمعه دماوند با اشاره به محور موضوعات قابل طرح در این مراسم گفت: در این مراسم با موضوعاتی نظیر انتخاب در نهج‏البلاغه، انتخاب از دیدگاه وصیت‏نامه امام راحل (ره)، قیاسی بر انتخابات پیش و پس از انقلاب شکوهمند اسلامی، ضرورت حضور حداکثری در انتخابات نهم و شاخص‏های انتخاب فرد اصلح طرح و بررسی می‏شود.

انتهای پیام/ی20

   


برای انتخابات مجلس نهم انجام شد
برگزاری نهمین مانور انتخابات رایانه‌ای در اسفراین

خبرگزاری فارس: نهمین مانور انتخابات رایانه‌ای در اسفراین در آستانه انتخابات مجلس نهم برگزار شد.

خبرگزاری فارس: برگزاری نهمین مانور انتخابات رایانه‌ای در اسفراین

به گزارش خبر گزاری فارس از اسفراین این مانور بعد از ظهر امروز در سطح 12 شعبه اخذ رای این شهرستان به اجرا درآمد.

فرماندار اسفراین در این مانور با مثبت خواندن برگزاری مانور انتخابات رایانه‌ای در این شهرستان اظهار داشت: هم اکنون آمادگی‌های لازم برای انتخابات رایانه‌ای در اسفراین فراهم شده است.

محمد محمد زاده گفت: در این راستا اخیراً ۱۶۰ تجهیزات برگزاری انتخابات الکترونیکی به اسفراین انتقال یافت.

وی با اشاره  به تقسیم‌بندی شعب اخذ رأی حوزه انتخابیه اسفراین در سه سطح اظهار داشت: بر همین اساس شعبه‌ها برای انتخابات رایانه‌ای به سه دسته معمولی، شلوغ و پر ازدحام تقسیم‌بندی شده است.

فرماندار اسفراین تصریح کرد: برای شعبه‌های پر ازدحام سه دستگاه تجهیزات برگزاری انتخابات رایانه‌ای، برای شعبه‌های شلوغ دو دستگاه و برای شعبه‌های معمولی نیز یک دستگاه رایانه انتخابات پیش‌بینی شده است تا با سرعت قابل قبول آرای مردم را جمع‌آوری کنند.

وی با برشمردن مزایای انتخابات رایانه‌ای بالا رفتن بستر مشارکت، صرفه جویی در وقت، برگزاری سریع انتخابات، شمارش سریع آرا و اعلام نتایج فوری از مهم‌ترین مزایای انتخابات به شیوه رایانه‌ای است.

محمد زاده همچنین بهبود فرآیند پردازش آرا و تجزیه و تحلیل، کاهش تقلب و خطاهای کاغذی، امکان شمارش آرا با حداقل زمان، ایجاد بانک اطلاعاتی را از دیگر مزایای اجرای انتخابات رایانه‌ای برشمرد.

در این آیین شماری از مسئولان انتخابات اسفراین شرکت داشتند.

برای حوزه انتخابیه اسفراین در مجلس نهم 105 شعبه اخذ رای پیش بینی شده است.

شهرستان اسفراین یک  کرسی در مجلس شورای اسلامی دارد.

نهمین دوره انتخابات مجلس هم‌زمان با کشور 12 اسفند در خراسان شمالی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ش20

   


/لحظه به لحظه با انتخابات مجلس نهم/
دولت‌آبادی: انتخابات بیت‌الغزل کار ماست

خبرگزاری فارس: مسئول کمیسیون امور بانوان و مشاور فرماندار در کمیته خانواده فردوس گفت:‌ بیت‌الغزل کار همه ما انتخابات مجلس نهم است.

خبرگزاری فارس: دولت‌آبادی: انتخابات بیت‌الغزل کار ماست

به گزارش خبرگزاری فارس از فردوس، ثریا پری دولت‌آبادی عصر امروز در راستای سلسله نشست‌های انتخاباتی سرپرستی خبرگزاری فارس خراسان جنوبی به بیان دیدگاه‌ها خود پرداخت.

دولت‌‌ٱبادی اظهار داشت: انتخابات فرزند انقلاب، مظهر دموکراسی واقعی در کشور و مردم سالاری دینی در دنیاست.

وی افزود: انتخابات ایران اسلامی در شرایط کنونی از اهمیت بالایی در سطح جهان برخوردار است و نگاه کشورهای جهان به حضور مردم ایران در انتخابات معطوف شده است.

دولت‌آبادی تصریح کرد: از دیدگاه امام خمینی (ره) مردم ایران اسلامی باید علاوه بر حضور فعالانه در انتخابات در رابطه با انتخاب نامزد شایسته و اصلح مشورت کنند تا بتوانند افرادی متعهد و باتقوا به مجلس بفرستند.

مسئول کمیسیون امور بانوان فردوس یادآور شد: حرکت مقتدرانه ایران اسلامی در قطع صدور نفت به کشورهای اروپایی موافق تحریم ایران، دنیای غرب را گیج و منگ کرده و در واقع فرانسه و انگلیس تحریم نفتی شدند.

وی گفت: تحریم‌ها و فشارهای دشمن برای مایوس کردن مردم ایران راه به جایی نمی‌برد و با وجود تمام مشکلاتی که ایجاد می‌کنند ولی باز هم مردم ایران در صحنه‌های مختلف حضور می‌یابند و در انتخابات نهمین دوره مجلس نیز حمایت خود را از نظام نشان می‌دهند.

دولت‌آبادی افزود: انتخاب اصلح برای مسلمانان یعنی انتخاب فردی که تعهد به اسلام و حیثیت آن داشته باشد و همه چیز را بفهمد و چون در مجلس اسلام تنها کافی نیست باید علاوه بر این سیاست را بفهمد و از مصالح و مفاسد کشور نیز آگاه باشد.

مسئول کمیسیون امور بانوان فردوس تصریح کرد: حضور مردم در صحنه‌های سیاسی و اجتماعی بعنوان وظیفه شرعی، عقلی و سیاسی است و انقلاب را در برابر دشمنان بیمه می‌کند.

انتهای پیام/آ20

   


/لحظه به لحظه با انتخابات مجلس نهم/
رحیمی: از امکانات دولتی به نفع کاندیداها استفاده نشود

خبرگزاری فارس: دادستان بشرویه گفت: حضور حداکثری ملت ایران در انتخابات به گونه‌ای است که سرنوشت تمام بخش‌های دولت را رقم می‌زند و در این راستا مسئولان باید به گونه‌ای عمل کنند که از امکانات دولتی به نفع کاندیداها استفاده نشود.

خبرگزاری فارس: رحیمی: از امکانات دولتی به نفع کاندیداها استفاده نشود

به گزارش خبرگزاری فارس از بشرویه، علی رحیمی عصر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان بشرویه اظهار داشت: هدف از انتخابات در نهایت حفظ اسلام است و در نظام، تکلیفی مهم‌تر از حفظ اسلام وجود ندارد.

وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر تکلیف الهی بودن شرکت در انتخابات افزود: مسئولان و روسای نهادهای اجرایی در سطح شهرستان در این امر، وظیفه خطیری داشته و باید در راستای حضور حداکثری مردم تلاش کنند.

دادستان بشرویه ادامه داد: با توجه به تحریم‌ها و تهدیدهای دشمن نسبت به موضوع مهم انتخابات، در کشور ما شرایط خاصی حادث شده که ما را وامی‌دارد تا بتوانیم برآورد دشمن را پیش‌بینی کنیم و وظیفه مسئولان بعد از دعوت عمومی مردم به حضور گسترده و با شکوه این است که زمینه انتخابی اصلح را برای مردم فراهم کنند.

رحیمی افزود: تمام دستگاه‌ها، روسا و مسئولان نهادهای اجرایی دولتی در راستای برگزاری باشکوه انتخابات تمام امکانات و نیروهای لازم را در اختیار فرماندار و بخشداران قرار دهند و مسئولان نیز با رعایت بی‌طرفی و اعتدال و بدون جانب‌داری از کاندیدای خاص، مردم را به مشارکت در انتخابات هدایت کنند.

وی ضمن تقدیر و تشکر از توفیق اخیر نیروی انتظامی در کشف مواد مخدر از قاچاقچیان در سطح شهرستان بشرویه، آنها را به انجام وظیفه در راستای برقراری نظم و امنیت و آرامش در آستانه برگزاری انتخابات و برخورد جدی با متخلفان احتمالی مکلف کرد.

انتهای پیام/آ30

   


مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کردستان خبر داد
راه‌اندازی 10 کانون ادبی در کتابخانه‌های عمومی کردستان

خبرگزاری فارس: مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کردستان از آغاز فعالیت 10 کانون ادبی در کتابخانه‌های عمومی استان خبر داد.

خبرگزاری فارس: راه‌اندازی 10 کانون ادبی در کتابخانه‌های عمومی کردستان

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج؛ عطاالله رستگار عصر امروز در نخستین جلسه انجمن‌های ادبی کتابخانه‌های عمومی استان، اظهار داشت: هم‌اکنون در تمام شهرستان‌های استان کانون ادبی کتابخانه‌های عمومی فعال شده است.

وی تاکید کرد: باید از ظرفیت مطلوب کتابخانه‌ها برای جذب اعضا در این‌ کانون‌های ادبی استفاده شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کردستان ادامه داد: در گذشته نیز کانون‌های ادبی در کتابخانه‌ها فعال بودند اما متاسفانه تولیدات آن در جامعه منعکس نمی‌شد اما هم‌اکنون باید به نتایج حاصل از ایجاد این کانون‌ها توجه شود.

رستگار افزود: کتابخانه‌های عمومی مساعدترین مکان برای فعالیت‌های فکری و فرهنگی هستند که باید با ایجاد بخش‌های مختلف از این ظرفیت برای توسعه فرهنگی استان استفاده کرد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کردستان عنوان کرد: در حال حاضر کتابخانه‌های عمومی استان بیش از 100 هزار عضو فعال دارد که باید از این ظرفیت برای توسعه فعالیت کانون‌های ادبی استفاده کرد.

وی در ادامه بیان داشت: کانون‌های ادبی در کتابخانه‌های عمومی می‌توانند

زمینه‌های لازم را برای ایجاد گفتگوی فکری و فرهنگی میان اعضای فعال کتابخانه‌ها فراهم کنند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کردستان در ادامه، افزود: هم‌اکنون 52 باب کتابخانه عمومی مشارکتی و نهادی در روستاهای استان فعال است.

رستگار بر لزوم راه‌اندازی کتابخانه عمومی در روستاهای بالای 700 نفر جمعیت در استان تاکید کرد و اظهار داشت: استان کردستان در حال حاضر از  نظر ایجاد و راه‌اندازی کتابخانه‌های عمومی مشارکتی در کشور پیشتاز است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر کردستان دارای 46 باب کتابخانه عمومی و 86 باب کتابخانه مشارکتی است که پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال این رقم به 200 کتابخانه عمومی و مشارکتی و تا پایان سال آینده نیز به 250 باب برسد.

رستگار در ادامه یادآور شد: از تعداد 86 باب کتابخانه مشارکتی ایجاد شده در استان کردستان 36 باب کتابخانه در روستاها ایجاد شده که این رقم استان کردستان را در سطح کشور پیشتاز کرده است.

مسئول انجمن‌های ادبی کتابخانه‌های عمومی کردستان نیز در این جلسه ابراز امیدواری کرد؛ که راه‌اندازی این کانون‌ها نقش مهمی در ارتقای سطح سواد ادبی و فرهنگی کتابخوان‌ها داشته باشد.

انوری در پایان تصریح کرد: انجمن‌های کتابخانه‌های عمومی از ارکان مهم در نحوه اداره کتابخانه‌ها به شمار می‌روند و چگونگی اداره و برگزاری جلسات این انجمن‌ها در سازوکار کتابخانه‌ها امری مهم و حیاتی است.

انتهای پیام/‌ش20

   


در فینال 96 کیلوگرم
کشتی‌‌ ایرانی حریف رقیب ترکیه‌ای شد

خبرگزاری فارس: کشتی‌گیر کشورمان در دیدار نهایی رقابت‌های وزن 96 کیلوگرم کشتی بین‌المللی جام یادگار امام حریف فرنگی کار کشور ترکیه شد.‌

خبرگزاری فارس: کشتی‌‌ ایرانی حریف رقیب ترکیه‌ای شد

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، در آخرین وزن از پیکارهای روز اول جام بین‌المللی کشتی فرنگی یادگار امام که در سالن دو هزار نفری مجموعه ورزشی شهید حیدریان قم در جریان است، فرنگی‌کاران فینالیست در وزن 96 کیلوگرم معرفی شدند.

بعد از رقابت کشتی‌گیران مدعی حاضر در هشتمین دوره پیکارهای بین المللی جام یادگار امام در اوزان 55 و 66 کیلوگرم، فرنگی‌کاران فینالسیت در وزن 96 کیلوگرم نیز مشخص شدند تا بدین ترتیب پرونده روز نخست رقابت‌ها تقریبا به صفحات پایانی خود نزدیک شود.

آخرین وزن که فینالیست‌های آن مشخص شدند وزن 96 کیلوگرم بود که دو کشتی ایرانی و ترکیه‌ای با عبور از سد رقبای خود موفق به کسب جواز حضور در دیدار نهایی شدند و مدال‌های طلا و نقره این وزن را نیز از آن خود خواهند کرد.

در این وزن و در مرحله نیمه نهایی ابتدا محمدرضا اکبری از کشورمان مقابل هموطن خود یعنی مهرداد بایندر صاحب برتری شد و توانست به عنوان یکی از دو فینالیست راهی مسابقه پایانی شده و منتظر حریف خود در دیگر دیدار فینال این وزن باشد.

در مسابقه دوم مرحله نیمه نهایی کشتی‌گیرانی از کشورهای ترکیه و گرجستان برای راهیابی به دیدار نهایی در سالن شهید حیدریان قم با یکدیگر رقابت کردند که در نهایت در جدال ایلکر گنل از کشور ترکیه و میخائیل کاجایا کشتی‌گیری از گرجستان، ایلکر گنل به برتری رسید و حریف محمدرضا اکبری کشتی‌گیر ایرانی در دیدار نهایی وزن 96 کیلوگرم شد.

بدین ترتیب در دیدار فینال وزن 96 کیلوگرم محمدرضا اکبری از تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان به مصاف ایلکر گنل از کشور ترکیه می‌رود تا برنده مدال طلای این وزن از هشتمین دوره رقابت‌های بین‌المللی جام یادگار امام کشتی فرنگی در کشورمان و شهر مقدس قم مشخص شود.

در مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌های وزن 96 کیلوگرم هشتمین دوره رقابت‌های بین‌المللی جام یادگار امام در قم، میخائیل کاجایا از گرجستان بر آراز حسن‌اف از آذربایجان غلبه کرد و ایلکر گنل از کشور ترکیه مقابل ابوذر علیاری از کشورمان به برتری رسید.

همچنین در دیگر رقابت‌های این مرحله مهرداد بایندر از ایران برابر ابراهیم صادقی به برتری رسید تا موفق به کسب جواز صعود به نیمه نهایی شود، ضمن اینکه محمدرضا اکبری در رقابت برای رسیدن به مدال مقابل یرلان ایسکاکوف از  قزاقستان صاحب برتری شد.

رقابت‌های نهایی سه وزن نخست پیکارهای هشتمین دوره جام بین المللی کشتی فرنگی یادگار امام در شهر مقدس قم از ساعتی دیگر در سالن شهید حیدریان قم آغاز خواهد شد.

انتهای پیام/ی20

   


درباره وبلاگ

خبرهای روزنامه های صبح کشور
ramin h

آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic