حسینی خبر داد:
تدابیر ویژه فدراسیون فوتبال برای انتقال دایی به تهران

خبرگزاری فارس: فدراسیون فوتبال برای انتقال علی دایی به تهران یک دستگاه آمبولانس مجهز به کاشان فرستاد.

خبرگزاری فارس: تدابیر ویژه فدراسیون فوتبال برای انتقال دایی به تهران

امیر حسینی، مدیرروابط عمومی فدراسیون فوتبال در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبری فارس «توانا»، در خصوص مصدومیت علی دایی عنوان کرد: مسئولان فدراسیون فوتبال از صبح امروز پیگیر وضعیت علی دایی بودند و تماس‌هایی  با هلال احمر و بیمارستان نیز گرفته شد.

وی با اشاره به انتقال دایی با بالگرد به تهران گفت: هماهنگی‌های لازم را با دکتر فقیه، رئیس جمعیت هلال احمر تهران انجام دادیم تا دایی را با بالگرد به تهران بیاوریم، اما پزشک معالج وی به علت فراز و فرود بالگرد این انتقال را صلاح ندانست.

حسینی افزود: پس از این تصمیم گرفتیم یک آمبولانس مجهز به کلیه امکانات از جمله ICU به کاشان بفرستیم تا دایی را به تهران منتقل کند و ادامه مداوای آقای گل جهان در پایتخت انجام شود. هم‌اکنون این آمبولانس را فرستادیم تا هر زمانی که پزشکان صلاح دانستند دایی را به تهران منتقل کند.

انتهای پیام/خ

   


در میدان امام اصفهان
بازار "قیصریه" چشم و چراغ بازارهای اصفهان است

خبرگزاری فارس: یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری اصفهان بازارهای آن به ویژه در میدان تاریخی نقش جهان است که در این میان می‌توان گفت بازار قیصریه با توجه به جنبه تاریخی و زیبایی چشم‌نوازی که دارد چشم و چراغ بازارهای اصفهان است.

خبرگزاری فارس: بازار "قیصریه" چشم و چراغ بازارهای اصفهان است

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، در مقابل مسجد امام در شمال میدان امام اصفهان سردرى هلالى شکل با کاشی‌کارى مجلل و باشکوهى پدیدار است که از آنجا داخل بازار قیصریه می‌شوند.

این سردر به امر شاه عباس صفوی در قرن 11 هجری قمری از روى سردر قیصریه آسیاى صغیر ساخته شده و چون در قدیم عموم مردم به ویژه سلاطین و پادشاهان به اوضاع ستارگان توجه داشتند ساختمان‌ها را نیز در ساعت‌های مبارک بنا می‌کردند و با توجه به اینکه هنگام آغاز ساختمان این بازار طالع در برج قوس بوده است، از این رو در بالاى سر در این بازار برج قوس به نمایش در آمده است.

این برج نیم‌تنه حیوانی انسانی را تشکیل می‌دهد که تیر و کمانی در دست دارد و در وسط سر آن نقش خورشید با طرزى جالب و عالى مشاهده می‌شود، ضمن اینکه پیکره کمان از ستاره‌هایی تشکیل شده است.

در داخل این سردر نقاشی‌هاى بسیار زیبا وجود دارد که در اثر مرور و زمان از بین رفته که یکی از این تصویرها جنگ شاه عباس با ازبک‌ها است، در بالا و پایین سمت راست تصاویرى از مردان و زنان اروپایی در حال عشرت نمودار و طرف چپ شکارگاه است.

در قسمت بالای سر در دریچه‏‌اى است که در قدیم جاى ساعت بزرگ پاندولی بوده که در ساعت‌های مختلف روز زنگ می‌زده و در بالاى آن ساعت ناقوسى وجود داشته که از دیر هرمز شاه آورده شده بود.

طرفین سردر قیصریه سکوهاى وسیعى از سنگ یشم و سماق نصب شده است که در قدیم جواهرفروشان و زرگران بساط خود را روى آنها گسترده و متاع‌هاى خود را به فروش می‌رساندند، در سمت چپ سر در نیز منظره شکار دسته جمعى شاه عباس و نیز تصویر جوانى نقاش شده است.

در طرفین سر در نقاره‌خانه‌‏اى وجود داشته که در ایوان‌هاى آن هنگام ‏غروب و طلوع آفتاب نقاره می‌نواختند و در حجره‌ها و ایوان‌هاى نقاره‌خانه نقاشی‌ها و گچ‌بری‌های عالى مانند تزیینات طبقه ششم عالى قاپو وجود داشته که در سال 1307 شمسى از میان رفته و تزیینات جدیدی به جای آن انجام شده است.

زمانی که سردر قیصریه وارد شویم بازاری را مشاهده می‌کنیم که از بناهاى شاه عباس صفوی است و در زمان قدیم گران‌بهاترین پارچه‌هاى زربفت را در آنجا می‌فروخته‌‌اند و نمایندگان تجار خارجى نیز در این بازار حجره‌هایى داشتند.

بازار مزبور از سردر قیصریه آغاز و به بازار چیت‌سازها و از آنجا به بازار دارالشفا منتهى می‌شود که امروز محل فروش بهترین قلم‌کارها و کارهاى دستى اصفهان است.

در این بازار محلى بنام ضرب‌خانه معروف شاهى وجود دارد و سراى معروف شاه نیز در این بازار واقع است.

بازار سماور‌سازهاى کنونى که در قدیم به بازار مثقالى‌فروش‌ها موسوم بوده داراى چهارسوى بى‌نظیرى است به نام به چهارسوی کرباس فروش‌ها که حوضى به سبک صفوى در وسط آن قرار دارد و به وسیله بازار کوچکى به چهارسوى چیت‌سازها متصل می‌شود.

علت این که به این بازار مثقالی‌فروش‌ها می‌گفته‌اند از این رو بوده که پارچه‌هاى گران‌بها و زربفت را در آن بازار مثقالى می‌فروخته‌‏اند.

از بازارهاى متصل به بازار قیصریه بازار زرگرها است که به امر شاه عباس و به وسیله محب‌على الله بیک بنا شد و از چهار سوى کرباس فروش‌ها به بازار قهوه کاشی‌ها منتهى می‌شود وسط آن چهارسوى زیبایى قرار دارد و انشعاب آن بازارى است که به دارالشفا منتهى می‌شود.

دارالشفا نام تاریخى بیمارستان بزرگ شاهى است که در عهد صفویه وجود داشته و اکنون قسمتى از زمین ویرانه آن به صورت مسجدى کوچک بنام مسجد دارالشفا بنا شده و معروف است.

بازار دیگر بازار تفنگ‌سازها است که از مبانى دوره شاه عباس بزرگ است و به بازار سماورسازها منتهى می‌شود و بازار منشعب از آن نیز چخماق سازها نام دارد که این دو بازار را زمانى به نام بازار شمشیرگرها می‌خواندند.

*‌ دیگر بازارهای اصفهان

بازار دروازه اشرف: این بازار از دروازه اشرف آغاز و تا چهارسو شاه و مدرسه ملاعبدالله امتداد دارد و در عصر صفویه بنا شده است. مدرسه جده بزرگ و مدرسه ملاعبدالله از بناهاى شاه عباس در این بازار واقع است.

بازار گلشن جارچى: این بازار از چهارسوى قلندرها تا محل دروازه اشرف امتداد دارد و از ساختمان‌هاى عصر صفوى است، اماکن قدیمی که در این بازار واقع شده مسجد ملک‌على بیک جارچى باشى از عهد شاه عباس کبیر و مدرسه ملاعبدالله، سراهاى جارچى باشى، بزرگ، گلشن، فخر و دو تیمچه است که همه تجارتى هستند.

بازار چهارسو نقاشى: بازار بزرگى بوده که قسمتى از آن باقى‌مانده و اکنون در جنوب خیابان شاه عباس واقع است و مدرسه مریم‌بیگم و چهارسو نقاشى در این بازار واقع بوده‌‏اند.

بازار مقصود بیک یا چهارسو مقصود: این بازار از جنوب شرقى میدان نقش جهان تا بازار حسن‌آباد امتداد دارد، امام‌زاده احمد، مسجد ساروتقى، در این بازار در نزدیکى حسن‌آباد واقع شده‌‏اند.

بازار شاهى یا بازارچه بلند: این بازار یا بازارچه در خیابان چهارباغ و در عصر صفوى به کوى شاه‌زادگان متصل می‌شده و آن را به نام شاه‌زادگان می‌نامیدند، از مدرسه چهارباغ، مهمان‌سراى کنونى شاه عباس و باغ هشت بهشت درهایى به این بازار باز می‌شده است، این بازار تعمیر شده و مرکز فروش کارهاى دستى اصفهان است.

بازار علیقلى آقا: این بازار در محله بیدآباد واقع و داراى چهارسویى زیبا است که در دوران شاه سلطان به وسیله علیقلى آقا درباریان احداث شده است و در آن مسجد و حمامى نیز قرار دارد.

بازار منشى: این بازار از بناهاى میرزا رضى منشى‌الممالک است که آثار زیادى چون قصر منشى، حمام منشى و مسجد منشى او به جامانده است.

بازارچه اسماعیل کوسه : این بازارچه در محله باغات واقع است و مناره کله که در زمان امیرتیمور از کله مردم اصفهان ساخته شده بود در این بازارچه قرار داشته است.

به گزارش فارس بازار لواف‌ها، آهنگران، کفش‌دوزها، رنگرزها، بازار غاز، بازار ریسمان، بازار مجلسى، بازارچه بیدآباد، بازارچه حمام قاضى، بازار هارونیه و موارد دیگر نیز از دیگر بازارهای مهم و تاریخی اصفهان است که می‌تواند گردشگران را به خود جذب کند.

انتهای پیام/خ۱۰

   


جریمه 6 میلیاردی اصناف در استان زنجان

یکشنبه 28 اسفند 1390 نویسنده: ramin h |

اسفند ماه در زنجان صورت گرفت
جریمه 6 میلیاردی اصناف در استان زنجان

خبرگزاری فارس: مدیر کل تعزیرات حکومتی استان زنجان از جریمه 6 میلیارد ریالی متخلفان در استان زنجان در اسفند ماه سال جاری خبر داد.

خبرگزاری فارس: جریمه 6 میلیاردی اصناف در استان زنجان

حسین نجف‌زاده امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: مسئولان تعزیرات حکومتی استان زنجان به منظور نظارت بر اقلام تولیدی در استان و همچنین نظارت بر عرضه کالاها در استان اقدام به تشدید کنترل واحدهای تولیدی و واحدهای عرضه کننده کالا در استان زنجان کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه از آغاز اسفند ماه سال جاری تا روز 21 اسفند 598 فقره پرونده به تعزیرات حکومتی استان زنجان ارجاع و تشکیل پرونده شده است، اضافه کرد: برای این تعداد از پرونده‌ها 6 میلیارد و 27 میلیون و 893 هزار و 651 ریال جریمه نقدی تعیین شده است.

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان زنجان گفت: از مجموع جریمه تعیین شده برای متخلفان تا کنون در حدود یک میلیارد و 187 میلیون و 228 هزار ریال وصول شده است.

وی تصریح کرد: از جمله پرونده‌های مهم رسیدگی شده در طول دوره زمانی مذکور پرونده خارج از شبکه سوخت است.

نجف‌زاده اظهار کرد: میزان جریمه‌ای که برای متخلفان این پرونده تعیین شده است، 5 میلیارد و 32 میلیون و 543 هزار ریال است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در دوره زمانی مذکور 245 فقره از سوی مجمع امور صنفی به اداره کل تعزیرات حکومتی استان زنجان ارجاع شده است، اضافه کرد: 62 فقره نیز از طریق دانشگاه علوم پزشکی به این اداره کل ارجاع شده است.

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان زنجان همچنین با اشاره به ارجاع 212 فقره پرونده از طریق گشت‌های سیار به این اداره کل افزود: مسئولان ذیربط در اداره کل تعزیرات حکومتی به 11 فقره پرونده نیز در زمینه قاچاق کالا و ارز رسیدگی کرده‌اند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انجام گشت‌های سیار با همکاری سایر ارگان‌های اجرایی استان افزود: دانشگاه علوم پزشکی از جمله دستگاه‌هایی است که اداره کل تعزیرات را در انجام این گشت‌های سیار همراهی می‌کند.

نجف‌زاده با مثبت ارزیابی کردن گشت‌های سیار انجام شده از واحدهای صنفی اضافه کرد: به منظور تعدیل قیمت بر بازار و همچنین کنترل کالاهای قابل عرضه بازرسی‌هایی نیز از نمایشگاه‌های عرضه کالا به صورت مستقیم و همچنین نمایشگاه‌های بهاره در استان زنجان با همکاری دستگاه‌های ذیربط انجام می‌شود.

انتهای پیام/س10

   


نیمه‌نهایی بسکتبال غرب آسیا
ذوب‌آهن این بار مهرام را حسرت به دل می‌کند

خبرگزاری فارس: تیم ذوب‌آهن که در مصاف با مهرام همواره در حسرت آسیایی شدن مانده است، برای اینکه این بار مهرام حسرت به دل بماند باید در تهران دست به کار بزرگی زده و با برد برابر این تیم مدعی به هواداران خود عیدی بدهد.

خبرگزاری فارس: ذوب‌آهن این بار مهرام را حسرت به دل می‌کند

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، دیدار سوم مرحله نیمه نهایی بسکتبال جام باشگاه‌های آسیا فردا بین دو تیم ذوب‌آهن و مهرام برگزار می‌شود.

در بازی رفت دو تیم که در تهران برگزار شد، مهرام به برتری رسید اما در بازی برگشت ذوب‌آهن از امتیاز میزبانی به بهترین شکل استفاده کرد و تیم مهرام را شکست داد تا بازی سوم تعیین کننده تیم صعود کننده به مرحله نهایی باشد.

برنده بازی سوم به عنوان تنها نماینده ایران راهی مرحله نهایی مسابقات آسیایی می‌شود و در صورتی که تیم ذوب‌آهن بتواند به این مهم دست پیدا کند، پس از سال‌ها دوباره بسکتبال اصفهان در میادین بین‌المللی حضور پیدا می‌کند.

شاگردان فرزاد کوهیان طی دو دوره گذشته این مسابقات در مصاف با تیم مهرام، از صعود به مرحله نهایی باز مانده و امسال بهترین موقعیت فراهم شده تا ذوبی‌ها انتقام دو دوره گذشته را یک‌جا بگیرند.

تیم برنده مصاف ذوب‌آهن و مهرام، شانس بالایی برای موفقیت در آسیا دارد و در صورتی که شاگردان کوهیان بتوانند تیم مهرام را حذف کرده و به مرحله نهایی صعود کنند، گام بسیار بلندی برای فتح سکوهای آسیایی بردارد.

نماینده اصفهان به دلیل مشکلات مالی در این فصل نتوانسته نشانی از تیم‌ مدعی فصل‌های گذشته به نمایش بگذارد اما در مسابقات آسیایی می‌تواند با کسب یک نتیجه خوب، شگفتی ساز شود.

انتهای پیام/خ۳۰

 

   


دومین قطار دو طبقه ایران در یزد وارد ریل شد

خبرگزاری فارس: دومین قطار دو طبقه اتوبوسی کشور امروز در یزد راه‌اندازی شد.

خبرگزاری فارس: دومین قطار دو طبقه ایران در یزد وارد ریل شد

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، معاون عمرانی استاندار یزد در مراسم افتتاح حرکت این قطار به تهران با اشاره به اینکه این نخستین قطار دو طبقه اتوبوسی در یزد است،‌ اظهار داشت: این قطار با ظرفیت 756 نفر هفت سالن دارد که در هفته سه روز در مسیر یزد - تهران تردد می‌کند.

حیدر نوروزی افزود: این قطار دو طبقه 120 کیلومتر در ساعت سرعت دارد و مسیر یزد - تهران را در مدت هشت ساعت طی می‌کند.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن استان یزد نیز اظهار داشت: حرکت این قطار از یزد به تهران ساعت 22 و 45 دقیقه و از تهران به یزد 20 و 45 دقیقه است.

محمد دهقان‌ بیان کرد: پیش از این قطار دو طبقه اتوبوسی کشور در مسیر تهران - مشهد راه‌اندازی شده بود.

انتهای پیام/خ۳۰

   


استاندار اردبیل:
نیکزاد در کمک به اعزام راهیان نور ادای تکلیف کرده است

خبرگزاری فارس: استاندار اردبیل گفت: نیکزاد استاندار سابق اردبیل در کمک به اعزام کاروان راهیان نور جانانه همراهی، حمایت و ادای وظیفه کرده است.

خبرگزاری فارس: نیکزاد در کمک به اعزام راهیان نور ادای تکلیف کرده است

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، سید حسین صابری ظهر امروز با ارسال نامه‌ای به دفتر خبرگزاری فارس در اردبیل در رابطه با خبر منتشره در 20 اسفند این خبرگزاری که اظهارات منصور حقیقت‌پور منتخب مردم اردبیل را انعکاس داده بود توضیحاتی بیان داشت که عین آن را در زیر می‌آوریم:

منصور حقیقت‌پور منتخب مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در انتخابات دور نهم مجلس در فرازی از مصاحبه خود توجه بیشتر مسئولان را به تاریخ‌ها یادآور شده و به هزینه کرد اعتباری در دوران نیکزاد استاندار وقت استان در طرح فرهنگ‌سازی راهیان نور اشاره کرده است.

برگزاری اردوهای راهیان نور یکی از اقدامات مهم فرهنگی، تاریخی و ارزشی نظام است که در دولت نهم و دهم و با مدیریت مطلوب نهاد مقدس سپاه پاسداران به خوبی برگزار و بارها مورد تایید و تاکید مقام معظم رهبری قرار گرفته و مسئولان و دولتمردان هم خود را مکلف به همکاری دانسته و می‌دانند.

نیکزاد استاندار وقت اردبیل در کنار سایر خدمات و فعالیت‌های ماندگار و ارزشمند و فراوان خود به مانند سایر دولتمردان خود را ملزم به همکاری و تامین بخشی از نیازها می‌دانسته و بر همین اساس مساعدت کرده که البته در تنظیم اسناد مالی و نحوه هزینه کرد اشکالات شکلی پیش آمده که تا آنجا که اطلاع دارم خود او جانانه و همراهی کرده و حق و تکلیف ایجاب می‌کند که به درستی اطلاع‌رسانی شده و از حقانیت دفاع شود.

این کار ارزشمند همچنان ادامه دارد و در حال حاضر هم از سوی دولت و مسئولان خادم در جهات انتقال، ترویج و حفظ ارزش‌های دفاع مقدس و تاریخ درخشان انقلاب اسلامی اقدامات و برنامه‌های خوبی در حال اجراست.

انتهای پیام/ن۳۰/پ3003

   


محور سرچم - اردبیل بازگشایی شد

یکشنبه 28 اسفند 1390 نویسنده: ramin h |

محور سرچم - اردبیل بازگشایی شد

خبرگزاری فارس: بر اساس اعلام اداره کل راه و ترابری آذربایجان‌شرقی، محور سرچم - اردبیل بازگشایی شد.

خبرگزاری فارس: محور سرچم - اردبیل بازگشایی شد

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، روز گذشته به علت کولاک شدید و عدم دید کافی این محور مسدود شده بود که امروز با فروکش کردن کولاک و تلاش راهداران استان بازگشایی شد.

این گزارش می‌افزاید: با توجه به بارش برف در تمام محورهای استان بستن زنجیر چرخ و همراه داشتن مواد خوراکی و وسایل گرم ضروری است.

انتهای پیام/خ۳۰

 

   


درباره وبلاگ

خبرهای روزنامه های صبح کشور
ramin h

آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات