در آئین اختتامیه همایش مدیران دفاتر صداوسیما در خارج از کشور عنوان شد
ضرغامی: پایه‌های نظام استکباری از همیشه متزلزل‌تر است

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان صداوسیما تجمعات و نارضایتی‌های گسترده اجتماعی و سیاسی در کشورهای غربی را نشانی از عمومیت یافتن اعتراضات علیه ظلم و بی‌عدالتی دانست و گفت: پایه‌‌های نظام استکباری از همیشه متزلزل‌تر است.

خبرگزاری فارس: ضرغامی: پایه‌های نظام استکباری از همیشه متزلزل‌تر است

به گزارش خبرگزاری فارس، مدیران و مسئولان خبر دفاتر نمایندگی صدا و سیما در پایان یازدهمین همایش چهار روزه خود با رئیس رسانه ملی دیدار کردند.
بنا بر این گزارش، رئیس سازمان صداوسیما در این نشست با اشاره به تحولات گسترده جهانی از نمایندگان صداوسیما در کشورهای مختلف دنیا خواست با تولید اخبار و گزارش این تحولات را به طور مستند در اختیار افکار عمومی قرار دهند.
 ضرغامی با اشاره به تحولات اخیر جهانی و بیداری اسلامی در منطقه، نهضت بیداری در جوامع اسلامی و اقلیت مسلمان در سایر کشورها را روبه رشد دانست و افزود: در عصری که نقطه عطف شگرفی برای تاریخ جهان محسوب می‌شود، رسانه های متعهد، مستقل و پیشرو جایگاه و نقش ویژه‌ای دارند، چرا که امروزه دیپلماسی رسانه‌ای در بسیاری از حوادث جهانی جلوتر از دیپلماسی رسمی عمل می‌کند.
رئیس سازمان صداوسیما در ادامه، تجمعات و نارضایتی های گسترده اجتماعی و سیاسی در کشورهای غربی همچون انگلیس و اسپانیا و حتی در میان یهودیان ساکن در سرزمین‌های اشغالی را نشانی از عمومیت یافتن اعتراضات علیه ظلم و بی‌عدالتی دانست.
آشکار شدن تناقضات درونی نظام لیبرال دمکراسی در غرب و ناتوانی این نظام در حفظ حقوق شهروندی موضوع دیگری بود که ضرغامی به آن اشاره کرد و گفت: تعرض به حقوق شهروندان در غرب که تازه ترین نمونه آن ماجرای «نیوز کورپورشین» رابرت مرداک یهودی در حک و شنود تلفنی شهروندان انگلیسی و افشای همکاری نخست وزیر انگلیس در این رویداد بود در کنار سرکوب شدید و بی رحمانه اعتراض شهروندان در انگلیس و دیگر کشورهای غربی نشان از بی توجهی کشورهای
مدعی دمکراسی به اصول اولیه دمکراسی و آزادی بیان است.
ضرغامی بروز مشکلات سهمگین اقتصادی در نظام سرمایه داری و عمیق تر شدن بحران رکود اقتصادی و ورشکستگی سیستم مالی و پولی در غرب در کنار تولد قدرت‌های اقتصادی نوظهور در آسیا و انتقال قدرت از غرب به شرق عالم (power shift) را از دیگر پدیده هایی دانست که در عرصه بین‌الملل در حال وقوع است و خبرنگاران رسانه‌های مستقل وظیفه تبیین این جریانات را برای مخاطبان جهانی به عهده دارند.
رئیس رسانه ملی شکست هیمنه آمریکا و ناتو در عراق و افغانستان را نمونه‌ای آشکار از ناتوانی غرب برای ادامه قدرت استعماری خود در منطقه و جهان برشمرد و تصریح کرد: ضروری است نمایندگان صدا و سیما در کشورهای مختلف در
ارتباط با این تحولات فعال باشند و با تمرکز و نظارت دقیق بر عوامل بروز این پدیده‌ها و حوادث، در گزارش‌ها و برنامه‌های تولیدی به لایه‌های پنهان و عمیق این رویدادها توجه ویژه‌ای داشته باشند.
رئیس سازمان صداوسیما در پایان همکاران خود را به استفاده از فرصت‌ها توصیه کرد و گفت: توفیق خدمتی را که امروز نصیب شما شده است، مغتنم بدانید و از همه ظرفیت ها برای انجام وظیفه به نحو مطلوب استفاده کنید.
انتهای پیام/امنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900617000775

   


نهم شوال، سالروز وفات «ابن‌سیرین» معبّر ایرانی؛
علم تعبیر خواب یك علم اشراقی خدادادی است

خبرگزاری فارس: عضو هیئت علمی جامعة‌المصطفی(ص)‌ العالمیه گفت: علم تعبیر خواب یك علم رسمی نیست بلكه یك علم اشراقی خدادادی است كه در اثر مبارزه با هوای نفس، خداوند آن را به بنده‌اش اعطا می‌كند.

خبرگزاری فارس: علم تعبیر خواب یك علم اشراقی خدادادی است

حجت‌الاسلام مهدی رستم‌نژاد، عضو هیئت علمی جامعة‌المصطفی(ص)‌ العالمیه در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه فارس در ارتباط با مسئله خواب اظهار داشت: جواب قطعی در تعداد انواع خواب وجود ندارد اما قرآن كریم به مواردی اشاره كرده است؛‌ مثلا خواب حضرت ابراهیم(ع) خوابی از نوع وحی است كه در آیه 102 سوره صافات آمده است «قَالَ یَا بُنَیَّ إِنِّی أَرَى فِی الْمَنَامِ أَنِّی أَذْبَحُكَ» یعنی؛ ای پسرم در خواب می‌بینم كه تو را سر می‌برم؛ و این خواب وحی است زیرا اسماعیل به پدرش می‌گوید كه آنچه را كه به آن امر شده‌ای انجام بده.
وی افزود: یكی دیگر از انواع خواب، رؤیای صادقه است كه حتما لازم نیست كه فرد خواب‌دیده انسان خوبی باشد مانند آن حاكمی كه در زمان حضرت یوسف(ع) خواب دید كه پیغمبر هم نبود و یك انسان معمولی بوده است كه هفت ‌گاو لاغر و چاق را خواب دیده بود.
عضو هیئت علمی جامعة‌المصطفی(ص)‌ العالمیه تصریح كرد: عبارت قرآنی «أَضْغَاثُ أَحْلاَمٍ» یك مورد دیگری است كه در قرآن به آن اشاره شده است كه به معنای خواب‌های پریشان است كه قرآن این مورد را از زبان معبّران روزگاران قدیم نقل كرده است؛ خواب در علم فقه حجت شرعی نیست یعنی از خواب نمی‌توان حكم خدا را درآورد و وظیفه و تكلیف برای انسان نمی‌آورد اما خواب برای خودش پیام دارد كه بعضی افراد آن را درك می‌كنند و بعضی‌ها آن را درك نمی‌كنند.

* در روایات، خواب مؤمنین، یك‌هفتادم وحی شمرده شده است

حجت‌الاسلام رستم‌نژاد گفت: در روایات آمده است كه خواب مؤمنین یك‌هفتادم وحی است، یعنی وحی هفتاد شاخه دارد كه مؤمنین از یكی از آنها برخودار هستند و آن نیز در خواب است و خداوند در خواب با مؤمنین صحبت می‌كند.
وی ابراز داشت: علم تعبیر خواب یك علم رسمی نیست و اگر هم كسی این علم را به دست آورد، دقیق نیست و به تعبیر دیگر علم تعبیر خواب یك علم اشراقی خدادادی است كه در اثر مبارزه با هوای نفس، خداوند آن را به بنده‌اش اعطا می‌كند؛ بنابراین «تعبیر خواب» یك علم تفضّلی است نه یك علم حصولی.
رستم‌نژاد افزود: علم تعبیر خواب علمی مربوط به باطن و صفای نفس انسان و محصول یك از خودگذشتگی بزرگ است كه خداوند به این دلیل آن را به «ابن‌سیرین» عطا كرد.
عضو هیئت علمی جامعة‌المصطفی(ص)‌ العالمیه بیان داشت: معبران و كسانی كه ادعای تعبیر خواب می‌كنند، زیاد هستند اما معبر واقعی نادر است؛ بنابراین اصل چنین علمی نیز وجود دارد. تعبیر صحیح را از كتاب تعبیر خواب نمی‌توان به دست آورد زیرا انسان‌ها با یكدیگر فرق می‌كنند، زمان خواب‌دیدن و حتی جوان‌ یا پیربودن، روز یا شب‌بودن در خواب تاثیر دارد.
وی تاكید كرد: خواب یك الهام خدایی است و حتی وحی كه بر پیامبران نازل می‌شد در اختیار آنان نبود و گاهی مثلا روزها پیامبر(ص) منتظر وحی بودند اما وحی نازل نمی‌شد، به این معنا كه زمان و مكان وحی هم در اختیار پیغمبر(ص) نبود؛ نقش اراده انسان در مسئله خواب بسیار بسیار ناچیز و كم است و خواب در اختیار بشر نیست.
انتهای پیام/كمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900617000635

   


فارس منتشر کرد:
مقررات حد مجاز تشعشع تلفن‌های همراه و دستگاه‌های رادیویی

خبرگزاری فارس: بنابر مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات، حداکثر مجاز حد تشعشع برای قرار گرفتن مردم در میدان‌های رادیویی و مایکروویو، برای بدن 0.08 وات بر کیلو گرم و خرید و فروش هر وسیله رادیویی با بیشتر از این مقدار ممنوع است.

خبرگزاری فارس: مقررات حد مجاز تشعشع تلفن‌های همراه و دستگاه‌های رادیویی

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، انرژی تشعشعات دستگاه‌های رادیویی توسط بافت‌های بدن قابل جذب است و در صورتی که مقدار آن از حدود معینی فراتر رود ممکن است صدمات جدی بر بافت‌های در معرض تشعشع ایجاد کند.
بر همین اساس، تاکنون مطالعات و آزمایش‌های گسترده‌ای در این زمینه انجام شده و تحقیقات همچنان نیز ادامه دارد.
در همین رابطه، در ایران نیز، کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، مصوبه‌ای را به منظور تعیین دقیق حدود انرژی تشعشعی جذب شونده مجاز و روش اندازه‌گیری نرخ جذب (SAR ) براساس استاندارد ملی ایران به نام "پرتوهای غیریونساز و حدود پرتوگیری" تدوین کرده است.
این مصوبه، از 5 آبان سال 88 لازم الاجرا شده است.
بر اساس این گزارش، این مصوبه تمام دستگاه‌های رادیویی ثابت و متحرک که ممکن است در مجاورت بدن انسان به کار گرفته شوند را نیز در بر می‌گیرد.
در این مصوبه، نرخ جذب انرژی (SAR ) برابر با نرخ انرژی جذب شده در واحد جرم بافت بر حسب ولت بر کیلوگرم (w/kg ) معرفی شده است.
همچنین منظور از پرتوکاران، شخصی که با آموزش، آگاهی و تجربه‌ای کافی صلاحیت کار با دستگاه‌های رادیویی را ضمن حفاظت از خود در برابر پرتوهای رادیویی دارد. این افراد در ناحیه تحت نظارت یا کنترل شده کار می‌کنند.
علاوه بر این، در این مصوبه واژه "مردم" به تمام افرادی که با پرتوهای رادیویی یا مایکروویو کار نمی‌کنند و یا علی‌رغم کار با این پرتوها در ناحیه کنترل شده یا تحت نظارت کار نمی‌کنند، اطلاق شده است.

*ضرورت تدوین قانون مقررات حدود تشعشعی تلفن همراه و سایر دستگا‌ه‌های رادیویی

در این مصوبه دلایلی از جمله، امکان به خطر افتادن سلامت پرتوکاران و مردم در معرض تشعشعات رادیویی، لزوم تعیین ایمنی تشعشعی پرتوکاران و مردم در مقابل اثرات مضر تشعشعات رادیویی ناشی از گوشی تلفن همراه و سایر دستگاه‌های رادیویی، لزوم رعایت SAR مجاز توسط شرکت‌های تولید کننده و وارد کننده گوشی تلفن همراه و سایر دستگاه‌های رادیویی، به عنوان دلایل تدوین این مصوبه نام برده شده است.

*مقررات ایمنی تشعشی گوشی تلفن همراه

بر اساس این مصوبه، ورود، تولید، خرید و فروش گوشی تلفن همراه و سایر دستگاه‌های رادیویی با مقدار SAR خارج از حدود مجاز، در تمام شرایط ممنوع است.
وارد کنندگان و تولید کنندگان گوشی تلفن همراه و سایر دستگاه‌های رادیویی ملزم به ارایه گزارش آزمایش مقادیر SAR و روش اندازه‌گیری متناسب با پیوست یک این مصوبه از یک آزمایشگاه مورد تایید سازمان قبل از توزیع هستند.
حد مجاز میانگین SAR برای «پرتوکاران» در میدان‌های رادیویی و ماکروویو، برای تمام جرم بدن، 0.4 (w/kg )، برای هر گرم از سر و گردن 8 (w/kg ) و برای هر ده گرم از دست‌ها پاها 20 (w/kg ) است.
بهتر است در صورت امکان تلاش شود مقدار متوسط SAR برای چشم‌ها از 0.4 وات بر کیلوگرم تجاوز نکند.
همچنین حد مجاز میانگین SAR برای «مردم» در میدان‌های رادیویی و ماکروویو، برای تمام جرم بدن، 0.08 (w/kg )، برای هر گرم از سر و گردن 1.6 (w/kg ) و برای هر ده گرم از دست‌ها پاها 4 (w/kg ) است و نیز بهتر است در صورت امکان تلاش شود مقدار متوسط SAR برای چشم‌ها از 0.2 وات بر کیلوگرم تجاوز نکند.

*جرائم پیش‌بینی شده در قانون

هم اکنون ضمانت‌های قانونی "قانون حفاظت در برابر اشعه مصوب 1368 مجلس شورای اسلامی و آیین‌نامه اجرایی مربوطه مصوب هیات وزیران 1369 و اصلاحیه آن (مصوب هیات وزیران 1368)" و "ضوابط کار با پرتوهای رادیویی و مایکروویو مصوب سازمان انرژی اتمی ایران 1387"، در این زمینه وجود دارند.
در صورت ارتکاب اقدامی خلاف دستورالعمل این مصوبه، ماده 5، ماده 10 و ماده 11 قانون استفاده از بی‌سیم‌های اختصاصی و غیرحرفه‌ای مصوب 1345
و نیز ماده 687 قانون مجازات اسلامی مصوب سال‌های 1370 و 1375، به عنوان جرایم، درمورد خاطی قابل اعمال است.

*در آخر اینکه

آزمایشگاه‌های اندازه‌گیری SAR باید مورد تایید سازمان باشند و نام آزمایشگاه‌های معتبر توسط سازمان اعلام می‌شود.
همچنین محدوده تشعشعات رادیویی باید با استاندارد ملی پرتوهای غیریونساز حدود پرتوگیری (Exposure Limits Non – Ionization Radiation -) کد مصوب 8567 سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران مطابقت داشته باشد.

نتهای پیام/حمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900616001408

   


نماینده مردم مریوان در مجلس:
کتابخانه‌های عمومی کردستان نیازمند حمایت هستند

خبرگزاری فارس: نماینده مردم شهرستان‌های مریوان و سروآباد در مجلس با بیان اینکه مهم‌ترین ابزار توسعه فرهنگی در هر جامعه‌ای كتاب است، بر ضرورت حمایت بیشتر نهادها و دستگاه‌های اجرایی از کتابخانه‌های عمومی سطح استان تاکید کرد.

خبرگزاری فارس: کتابخانه‌های عمومی کردستان نیازمند حمایت هستند

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، اقبال محمدی در مراسم اختتامیه ششمین گردهمایی كارشناسان كتابخانه‌های مشاركتی كشور كه به مدت دو روز در مریوان برگزار شد، اظهار داشت: كتابخانه‌های عمومی در راستای ایفای نقش موثر خود به حمایت‌های بیشتری از سوی سایر نهادها و دستگاه‌های اجرایی نیاز دارند.
وی ادامه داد: خوشبختانه كتابخانه‌های عمومی استان كردستان در سال‌های اخیر به خوبی و با جذب مخاطبان بسیار نقش خود را در توسعه فرهنگی استان به خوبی ایفا كرده‌اند.
محمدی عنوان كرد: كتابداران وظیفه خطیری در توسعه فرهنگ كتابخوانی و نهادینه كردن این فرهنگ مطلوب در میان اقشار مختلف جامعه ایفا می‌كنند.
نماینده مردم شهرستان‌های مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی با تاكید بر لزوم جذب خیرین كتابخانه‌ساز، افزود: باید با اطلاع‌رسانی لازم و مفید نسبت به جلب مشاركت خیرین اقدام كرد و انگیزه آنها را در مشاركت عمومی افزایش داد.
وی اطلاع‌رسانی و جذب مشاركت عمومی به منظور توسعه نهاد كتابخانه‌های عمومی را از وظایف مهم كتابداران و كاركنان كتابخانه‌های عمومی عنوان کرد که باید بیشتر به آن توجه شود.
محمدی نقش رسانه ملی را در نهادینه كردن فرهنگ كتابخوانی مهم ارزیابی كرد و افزود: رسانه‌ها پل ارتباطی میان كتابخانه‌ها و مردم هستند كه باید از این ظرفیت استفاده شود.
وی در پایان با اشاره به حمایت نمایندگان مجلس و دولت از كتابخانه‌های عمومی، اظهار داشت: در برنامه پنجم و همچنین چشم‌انداز 1404 نیز به بخش فرهنگ توجه ویژه‌ای شده است.  
انتهای پیام/صا30منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900617000264

   


داور پنالتی فجر را ندید
كلانتری: سپاهان را با تعویض‌هایم شكست دادم

خبرگزاری فارس: سرمربی تیم فوتبال فجر سپاسی گفت: با تعویض‌هایی كه در نیمه دوم انجام دادم توانستیم سه امتیاز مهم كسب كنیم.

خبرگزاری فارس: كلانتری: سپاهان را با تعویض‌هایم شكست دادم

به گزارش خبرگزاری فارس، علی كلانتری، پس از پیروزی 3 بر 2 برابر فجر سپاسی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بازی سختی بود ما مسابقه را خوب شروع كردیم اما با وجود برتری گل خوردیم. در ادامه توانستیم در اواخر نیمه اول بازی را مساوی كنیم اما باز هم در شروع نیمه دوم گلی دریافت كردیم كه خوشبختانه تأثیری بر روحیه بازیكنان ما نداشت و با تعویض‌هایی كه من انجام دادم توانستیم سه امتیاز مسابقه را بگیریم.

وی ادامه داد: ما بر روی ارسال های بلند كار كردیم و سپاهان با وجود داشتن مدافعان قد بلند نتوانست بازیكنان ما را كنترل كند و ما سه امتیاز مهم و شیرین كسب كردیم.
سرمربی فجر سپاسی با انتقاد از داور مسابقه گفت: در نیمه اول توپ به دست بازیكن سپاهان برخورد كرد و یك پنالتی صددر صد ما را داور نادیده گرفت.
انتهای پیام/دمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900617000695

   


قول نمی‌دهم سپاهان قهرمان شود
بوناچیچ: نفهمیدم چه اتفاقی افتاد كه باختیم

خبرگزاری فارس: سرمربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان گفت: نفهمیدم چه اتفاقی افتاد كه بازی را به فجر سپاسی واگذار كردیم.

خبرگزاری فارس: بوناچیچ: نفهمیدم چه اتفاقی افتاد كه باختیم

به گزارش خبرگزاری فارس، لوكا بوناچیچ پس از شكست 3 بر 2 برابر فجر سپاسی در شیراز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بازی عجیبی بود، نفهمیدم چه اتفاقی افتاد كه ما شكست خوردیم. ما 2 بر یك از حریف پیش بودیم و بعد از گل دوم نیز فرصت‌های زیادی برای گل‌زنی داشتیم، اما باید بگویم بدترین مسابقه خود را انجام دادیم و روز خوبی نداشتیم و شكست خوردیم.
 
وی افزود: فوتبال همین است قابل پیش بینی نیست سپاهان فصل گذشته نیز 8 هفته خوب نتیجه نگرفت، اما در نهایت قهرمان شد.
سرمربی سپاهان تأكید كرد: اما من قول قهرمانی نمی‌دهم زیرا سپاهان بازیكنان زیادی را از دست داده كه این مسئله تأثیر زیادی بر روی تیم گذاشته است.
انتهای پیام/دمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900617000693

   


نشست خبری سریال تلویزیونی 5 کیلومتر تا بهشت

چهارشنبه 16 شهریور 1390 نویسنده: ramin h |

حسین صالحی آرا
نشست خبری سریال تلویزیونی 5 کیلومتر تا بهشت

خبرگزاری فارس:

خبرگزاری فارس: نشست خبری <a http=سریال تلویزیونی 5 کیلومتر تا بهشت" title="خبرگزاری فارس: نشست خبری سریال تلویزیونی 5 کیلومتر تا بهشت" src='http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1390/06/16/171238_PhotoA.jpg' />

.منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900616001269

   


درباره وبلاگ

خبرهای روزنامه های صبح کشور
ramin h

آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic