درمان قطعی حجاج در طول مناسك حج تمتع

چهارشنبه 30 شهریور 1390 نویسنده: ramin h |

نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی تأکید کرد:
درمان قطعی حجاج در طول مناسك حج تمتع

خبرگزاری فارس: نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی بر درمان قطعی حجاج در طول مناسک حج با استفاده از آخرین دستاوردهای علمی و پزشکی تأکید کرد.

خبرگزاری فارس: درمان قطعی حجاج در طول مناسك حج تمتع

به گزارش خبرنگار جامعه فارس؛ حجت‌الاسلام سید‌علی قاضی‌عسگر امروز در نخستین کنگره سراسری پزشکی حج و زیارت با اشاره به اهمیت پزشکی و  طبابت در علوم بشری اظهار داشت: از آنجایی که هدف علوم، تأمین رفاه و زندگی مناسب برای مردم است و اگر انسان‌ها در سلامت به سر نبرند این هدف حاصل نمی‌شود لذا در میان علوم بشری، علم تب سرآمد علوم است.

وی با اشاره به روایات متعددی که از ائمه اطهار در زمینه پزشکی روایت شده خاطر نشان کرد: پزشک نزد خداوند جایگاه رفیعی دارد و می‌تواند با کار خود زمینه بهره‌برداری مردم را از زندگی بهتر و در زمینه‌های معنوی فراهم کند.

نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی در ادامه با بیان اینکه هم اکنون برای 17 سال مردم را در نوبت اعزام به مناسک حج تمتع داریم تصریح کرد: مردم ما معمولا یک بار بیشتر فرصت تشرف به حج را نمی‌یابند لذا باید زمینه‌ایی فراهم شود که زائران بتوانند از این فرصت کوتاه نهایت استفاده را ببرند.

حجت‌الاسلام قاضی عسگر دو رویکرد اصلی برای زمینه‌سازی استفاده بیشتر حجاج را اینگونه بیان کرد: سرمایه‌گذاری قبل از اعزام زائران برای جلوگیری از ابتلای به بیماری به این صورت که چند ماه قبل از تشرف به حج با رعایت دستورات بهداشتی و پزشکی زمینه بیمار نشدن زائران را فراهم کنید. چرا که پیشگیری مقدم بر درمان است.

وی با بیان اینکه در گذشته به دلیل طبخ غذا در خود هتل‌ها مشکلات عجیبی برای زائران به وجود می‌آمد یادآور شد: امروز آشپزخانه‌های مرکزی در مکه و مدینه با رعایت اصول بهداشتی غذای زائران را طبخ می‌کنند.

حجت‌الاسلام قاضی‌عسگر در ادامه خاطر نشان کرد: دقت و مراقبت کادر پزشکی در معاینات قبل از سفر می‌تواند جلوی بسیاری از آسیب‌ها را بگیرد.

وی بخش دیگر وظیفه هیئت پزشکی حج و زیارت را مربوط به داخل خودش عربستان دانست و گفت: با آغاز مناسک حج میلیون‌ها زائر از کشور‌های مختلف به عربستان می‌آیند که مراقب پزشکی خاصی در مورد آنها انجام نمی‌شود و بسیاری از بیماری‌ها از طریق زائران منتقل می‌شود.

وی ادامه داد: یک روش معمول برای درمان بیماری‌ها تجویز داروهای عادی بود که حاجی در بسیاری از موارد پس از بازگشت به کشور تا دو یا سه ماه پس از سفر نیز بیمار بود.

نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی با تأکید بر این نکته که هیئت پزشکی حج و زیارت باید با یک کار علمی و پژوهشی منشأ بیماری‌های رایج در مناسک حج را بیابد خاطر نشان کرد: من همیشه از هیئت پزشکی خواسته‌ام که یک کار علمی در این خصوص صورت گیرد تا منشأ این بیماری‌ها شناسایی و در خود عربستان این بیماری‌ها درمان شود.

وی ضمن تشکر از مرکز پزشکی حج و زیارت برای برگزاری این کنگره تصریح کرد: مقالات علمی ارسال شده به این کنگره می‌تواند مقدمه‌ای بر کارهای بعدی باشد و رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت می‌تواند تیم‌های محدودی را که در این زمینه تخصص دارند و حج بیاورند و با استفاده از لابراتورهای مجدد ریشه بیماری‌ها را شناسایی کند.

حجت‌الاسلام قاضی‌عسگر با بیان اینکه سایر کشورهای اسلامی به شدت علاقه دارند تا از تجربیات جمهوری اسلامی ایران در زمینه حج استفاده کنند، متذکر شد: مشکلات زائران ما در عراق بیشتر است و باید سرمایه‌گذاری بیشتری در آنجا صورت گیرد.

نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی در ادامه توفیق خدمت به ضیوف‌الرحمان را توفیق بسیار بزرگی دانست و گفت: براساس روایات متعدد کسانی که در این راه با اخلاص می‌‌آیند چیزهایی نصیبشان می‌شود که در جای دیگر دست‌یافتنی نیست.

در برخی از روایات آمده است که وقتی این تعداد سفر را فردی طی کند در فردای قیامت خدا او را محاسبه نمی‌کند و بدون محاسبه راهی بهشت می‌شود.

وی در خاتمه تصریح کرد: یک توفیق بزرگی نصیب شما شده که مهمان خدا هستید و در خدمت مهمانان خدا و بهره اصلی شما این است که در خدمت ضیوف‌الرحمان هستید.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900630000459

   


سیگار لف می‌کشید و خاکریز عراقی‌ها را نگاه می‌کرد

خبرگزاری فارس: پیرمرد، عینکی ذره‌بینی داشت. داشت سیگار لف می‌کشید و خاکریز عراقی‌ها را نگاه می‌کرد. رفته بودم سری به آنجا بزنم، که دیدمش. گفتم: اینجا چه می‌کنی، عمو؟

خبرگزاری فارس: سیگار لف می‌کشید و خاکریز عراقی‌ها را نگاه می‌کرد

به گزارش گروه «حماسه و مقاومت» خبرگزاری فارس، در خط ذوالفقاری پیرمردی بود، تک تیرانداز، اهل خرم‌آباد. نشسته بود و از روزنه‌‌‌ای مواظب خط عراقی‌ها بود. آنجا سنگر کوچکی از گل و سنگ بود و جای یک نفر، فقط نشسته. پیرمرد، عینکی ذره‌بینی داشت. داشت سیگار لف می‌کشید و خاکریز عراقی‌ها را نگاه می‌کرد.
رفته بودم سری به آنجا بزنم، که دیدمش. گفتم: اینجا چه می‌کنی، عمو؟

- گفت: ده پانزده روزی است آمده‌ام اینجا. اعزام شده‌ام.

- گفت: فقط همین برنو را دارم.

- گفت: چشمهایم درست نمی‌بیند. پاره‌ای وقت‌ها تیرم خطا می‌رود.

- گفتم: تا حالا چند تا زده‌ای؟

عراقی‌ها را می‌گفتم.

- گفت: فکر می‌کنم هشت نه تایی بشود.

فاصله ما با عراقی‌ها هشتصد نهصد متری می‌شد. دوربینی دستم بود. با آن نگاه کردم دیدم فاصله‌مان با عراقی‌ها زیاد نیست، چیزی حدود هشتصد‌متر یا یک کیلومتر. سربازی داشت سرک می‌کشید ببیند چه خبر است.

گفتم: می‌توانی این بابا را ببینی؟

چشمهایش را ریز کرد و گفت: یک چیزی دارد تکان می‌خورد. درست نمی‌بینم.

گفتم: یعنی می‌گویی نمی‌توانی؟

چیزی نگفت. ته سیگارش را انداخت روی خاک و نشانه گرفت و ماشه را چکاند. با دوربین دیدم تیر خورد تو سر سرباز و از پشت افتاد تو سنگر خودش.

گفتم: زدیش؟

گفت: حالا شد ده تا.

دست کرد تو جیبش. قوطی توتون و کاغذش را درآورد.
سیگار لفی پیچاند، آتشش زد و با پکهای عمیق کشید.

گفتم: یک سیگار هم بده ما بکشیم!

دریغ نکرد. گفتم: چیزی نمی‌خواهی بروم برایت بیاورم؟
غذایی، لباسی، چیزی؟
نگاهی به من کرد و گفت: من فقط یک دوربین برای این برنو می‌خواهم. می‌توانی برایم بیاوری؟ چشمهایم دیگر قوت آن روزها را ندارد.

گفتم: فکر نکنم دوربین برنو داشته باشیم، ولی می‌گردم، گیر می‌آورم برایت.
رفتم اسلحه خانه سپاه را گشتم. فقط دوربین ژ-سه داشتند. برداشتم آوردم پیش پیرمرد. هر کاری کردیم، شیارهایش به برنو نخورد.

گفت: عیبی ندارد، یک جوری با همین عینک سر می‌کنم. آنها هم بهش عادت کرده‌اند.

عراقی‌ها را می‌گفت.

راوی: نعمت الله سبحانی

گرامیداشت "سی‌و‌یکمین سالگرد هفته دفاع مقدس در خبرگزاری فارس"/28
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900622001043

   


راشاتودی گزارش داد:
هزینه 100 میلیون دلاری آمریکا برای ساخت زندانی جدید در افغانستان

خبرگزاری فارس: یک شبکه تلویزیونی در گزارشی نوشت: در تناقض با اظهارات اخیر رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر صرفه جویی در هزینه‌ها با خروج از افغانستان، واشنگتن به دور از جنجال های رسانه‌ای تصمیم گرفته است تا یک زندان جدید با هزینه ای بالغ بر 100 میلیون دلار در افغانستان تأسیس کند.

پایگاه نظامی و زندان بگرام در ولایت پروان افغانستان
پایگاه نظامی و زندان بگرام در ولایت پروان افغانستان
-------------------------------

به گزارش فارس به نقل از شبکه الجزیره، در شرایطی که "باراک اوباما" رئیس جمهوری آمریکا اصرار دارد که قصد دارد از جنگ افغانستان عقب نشینی کند و در دهه آینده از این طریق یک تریلیون دلار صرفه جویی کند، گزارش های منتشر شده از این امر حکایت دارد که رئیس جمهوری آمریکا در نظر دارد تا زندانی جدید در افغانستان با صرف هزینه‌ای بالغ بر 100 میلیون دلار بسازد.
 
بنا بر این گزارش، وبسایت دولت فدرال آمریکا هفته گذشته یک فراخوان همکاری را منتشر کرد که از نیت واشنگتن برای بنا کردن یک زندان جدید در افغانستان با ظرفیت 2 هزار زندانی در افغانستان را دارد که هزینه ای بالغ بر 25 تا 100 میلیون دلار نیز برای آن در نظر گرفته شده است.
 
در حال حاضر دولت آمریکا با کسری بودجه بسیار زیاد و افزایش بدهی های خود مواجه است که تا کنون نیز طرح های ارائه شده از سوی مقامات دولت و کنگره آمریکا برای جبران این کسری بودجه با شکست مواجه شده است.
 
باراک اوباما در طرح جدید کاهش کسری بودجه خود اعلام کرده است که قصد دارد با خارج کردن تدریجی نیروهای آمریکایی از افغانستان مبالغ هنگفتی را از میزان کسری بودجه این کشور کاهش دهد، اما از هزینه های بسیار هنگفتی که برای تأسیس چنین پایگاه هایی که در نظر دارد در افغانستان پس از خارج شدن نیروهای نظامی آمریکا از این کشور در آنجا اختصاص داده، سخنی به میان نیاورده است.
 
رئیس جمهوری آمریکا در سخنرانی چند ماه پیش خود برنامه خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان را اعلام کرد و گفت که تا پایان سال جاری میلادی تعداد 10 هزار نفر و تا تابستان سال آینده میلادی تعداد 33 هزار نفر از نیروهای آمریکایی از افغانستان خارج شده و خروج غرب از این کشور تا سال 2014 تکمیل می شود.
 
اما "مایک مولن" رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا پس از اعلام این جدول زمانبدی خروج از افغانستان اعلام کرد که این خروج تدریجی به معنای خارج شدن کامل از افغانستان نیست و تا زمانی که امنیت به این کشور بازنگشته افغانستان را ترک نخواهیم کرد.
 
در حال حاضر تعداد زندانیان آمریکا در افغانستان بسیار بیشتر از زندانیانی که این کشور در پایگاه گوانتانامو نگهداری می کند. گزارشهای منتشر شده از این امر حکایت دارد که آمریکا در زندان گوانتانامو حدود 170 زندانی دارد، در حالی که تعداد زندانیان آمریکا در افغانستان بیش از یکهزار و 700 نفر است. آمریکا تنها در سال گذشته میلادی تعداد یکهزار و 300 نفر را دستگیر و زندانی کرده است. پایگاه نظامی بگرام آمریکا در افغانستان که در شهر بگرام ولایت "پروان" واقع در 60 کیلومتری شمال کابل واقع است، یکی از زندانهای آمریکا در این کشور به حساب می آید.

انتهای پیام/ض.صمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900630000663

   


سرهنگ شمخالی در نشست خبری:
سامانه ایرانی جایگزین S300 بر اساس نیازهای عملیاتی ما طراحی شده است

خبرگزاری فارس: معاون تحقیقات و جهاد خودکفایی قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء گفت: سامانه ایرانی جایگزین S300 بر اساس نیازهای عملیاتی ما طراحی شده است و قابلیت‌هایش بیش از نمونه روسی است.

خبرگزاری فارس: سامانه ایرانی جایگزین S300 بر اساس نیازهای عملیاتی ما طراحی شده است

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، سرهنگ محمد حسین شمخالی معاون تحقیقات و جهاد خودکفایی قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء در نشست خبری که صبح امروز (چهارشنبه) برگزار شد، گفت: در قرارگاه، تولید رادارهای برد بلند و باندهای فراکانسی متعدد را در دستور کار داریم.

وی با بیان اینکه در حوزه شنود موفقیت‌های بسیار خوبی داشته‌ایم، تاکید کرد: در آینده نزدیک فرکانس‌های متعدد را می‌توانیم شنود کنیم.

شمخالی با اشاره به ساخت سامانه موشکی پدافند هوایی برد بلند، گفت: چندین سال است که محققین و متخصصین و صنایع دفاعی ما در حال طراحی سیستمی هستند که قابلیت آن به مراتب بیشتر از سامانه موشکیS300 است.

وی ادامه داد: این سامانه بر اساس نیازهای عملیاتی ما طراحی شده و ممکن است بخش‌هایی از این سیستم در سال آینده نمایش داده شود.

معاون تحقیقات و جهاد خودکفایی قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء در پایان با بیان اینکه در زمینه مرکز فرماندهی و کنترل دستاوردهای بسیار خوبی داشته‌ایم، تاکید کرد:‌ با استفاده از رادارهای خود می‌توانیم در مرکز فرماندهی کنترل تا چند صد کیلومتر خارج از مرزها را رصد کنیم.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900630000697

   


پس از تصویب 2 ماده از طرح نظارت بر نمایندگان در 155 دقیقه
آخرین جلسه تابستانی ‌مجلس ‌پایان یافت/ جلسه بعدی سوم مهر

خبرگزاری فارس: آخرین جلسه علنی نمایندگان مجلس در فصل تابستان دقایقی پیش به پایان رسید و جلسه بعدی وکلای ملت سوم مهرماه تشکیل می‌شود.

خبرگزاری فارس: آخرین جلسه تابستانی ‌مجلس ‌پایان یافت/ جلسه بعدی سوم مهر

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، جلسه امروز چهارشنبه نمایندگان مجلس دقایقی پیش با به صدادرآمدن زنگ پایانی جلسه توسط سیدشهاب‌الدین صدر نایب رئیس دوم مجلس‌ پایان یافت.

صدر پیش از پایان جلسه ضمن تسلیت شهادت امام جعفر صادق ششمین اختر تابناک آسمان ولایت گفت: جلسه بعدی مجلس یکشنبه سوم مهرماه رأس ساعت 8 صبح با دستور کار رسیدگی به دستور هفتگی تشکیل می‌شود.

بهارستان نشینان در جلسه امروز خود بررسی طرح نظارت مجلس در امور نمایندگان ‌که یکی از مهمترین طرح های مجلس هشتم است را در دستورکار داشتند که در این جلسه پس از 2 ساعت و 35 دقیقه بحث و بررسی، ‌دو ماده از این طرح 12ماده‌ای را تصویب کردند.

نمایندگان مجلس در جلسه روز گذشته نیز در 120 دقیقه ‌ماده اول طرح نظارت مجلس بر امور نمایندگان را مورد رسیدگی قرار داده و تصویب کردند.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900630000700

   


مدیر عامل شرکت شهر سالم شهرداری:
پارسال تنها 2 مورد آلودگی آب داخل پارك‌ها گزارش شد

خبرگزاری فارس: مدیر عامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران از کنترل دوره‌ای آب آشامیدنی بوستان‌ها خبر داد و گفت: طی یک هزار و 973 بازرسی از آب آشامیدنی پارکها تنها 2 مورد آب آلوده گزارش شد.

خبرگزاری فارس: پارسال تنها 2 مورد آلودگی آب داخل پارك‌ها گزارش شد

به گزارش خبرگزاری فارس، حسن غفاری با اشاره به اینکه گروه بهداشت محیط شرکت شهر سالم شهرداری تهران در راستای پایش بهداشتی اماکن تحت پوشش و وابسته به شهرداری تهران فعالیت می‌کند، گفت: این گروه با تهیه و تدوین و ابلاغ دستورالعمل برنامه‌‌های مربوطه و سیاست‌گذاری اجرایی آنها، رعایت موازین بهداشتی در اماکن وابسته به شهرداری (مانند پارک‌ها، استخرهای شنا و سونا، مراکز تهیه و توزیع و عرضه مواد غذائی، محلهای نگهداری حیوانات و غیره) و همچنین بر ارائه خدمات شهری به شهروندان تهرانی (مانند عملیات جمع‌آوری، انتقال و دفن زباله‌های خانگی، سمپاشی پارک‌ها و فضای سبز، عملیات به زراعی پارک‌ها و فضای سبز) نظارت می‌کند.

وی با اشاره به کنترل و نمونه برداری مستمر از آب آشامیدنی بوستان‌ها، گفت: در همین رابطه سال گذشته طی 4 دوره، 1973 مورد بازرسی از آب آشامیدنی پارک‌ها صورت گرفت که تنها 2 مورد آلوده گزارش شد، همچنین از 10 رستوران و مرکز تهیه غذای مجموعه شهرداری نیز بازرسی به عمل آمده است. 

معاون بهداشت شرکت شهر سالم خاطرنشان کرد: به همین منظور در سال گذشته تابلوهای مربوط به آب آشامیدنی در بوستان های شهر تهران ، ضوابط بهداشتی بر سرویسهای بهداشتی عمومی واقع در پارکها و معابر شهر تهران و رعایت ضوابط بهداشت و ایمنی ساختار عمومی  و تجهیزات خدمات شهری در بوستان‌ها طی 2 دوره ارزیابی شدند. 

وی تصریح کرد: بازرسی بهداشتی و ایمنی از محل سکونت کارگران شرکت‌های طرف قرارداد شهرداری تهران طی 4 دوره  و از 512 محل اسکان، صورت گرفته که از رشد خوبی برخوردار بوده است . 

غفاری افزود: همچنین طی 4 دوره بر ایستگاه‌های خدمات شهری (محل جمع آوری موقت زباله‌های شهری) نظارت صورت گرفته و طی یک دوره نیز از 26 استخر وابسته به شهرداری تهران بازرسی به عمل آمده است.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900630000655

   


با آثار عکاسی بابک برزویه؛
3 مهر نمایشگاه «آوای دوست»‌ در ارسباران افتتاح می‌شود

خبرگزاری فارس: «آوای دوست»‌ عنوان نمایشگاه عکس بابک برزویه با موضوع سماع که به مناسبت هفته برزگداشت مولانا سوم مهر در فرهنگسرای ارسباران افتتاح خواهد شد.

خبرگزاری فارس: 3 مهر نمایشگاه «آوای دوست»‌ در ارسباران افتتاح می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس، در این نمایشگاه که در فرهنگسرای ارسباران از 3 مهر ماه الی 13 مهر برگزار خواهد شد، تعداد 30 قاب عکس در ابعاد 100در70 در معرض دید علاقمندان قرار خواهد گرفت.
عکس‌های فوق مربوط به چهار سفری است که عکاس در این مراسم حضور داشته است.
برزویه در سال گذشته هم نمایشگاهی با همین مضمون در گالری پردیس سینمای ملت برگزار کرده بود که با استقبال چشمگیری مواجه شد.
 نمایشگاه اخیر «برزویه» مربوط به سفر سال گدشته و  مجموعه جدیدی در پیشروی علاقمندان است.
مراسم افتتاح نمایشگاه در روز یکشنبه 3 مهر ساعت 16 برگزار می‌شود.
انتهای پیام/امنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900630000750

   


درباره وبلاگ

خبرهای روزنامه های صبح کشور
ramin h

آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات