همیشه برای موفقیت پرسپولیس دعا می‌کنم
پنجعلی: استعفایم را به وزیر ورزش دادم/کار من با پرسپولیس تمام شده است

خبرگزاری فارس: عضو پیشین هیئت مدیره پرسپولیس گفت: استعفایم را به وزیر ورزش و جوانان تحویل دادم.

خبرگزاری فارس: پنجعلی: استعفایم را به وزیر ورزش دادم/کار من با پرسپولیس تمام شده است

محمد پنجعلی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در خصوص سکوتش در چند مدت اخیر اظهار داشت: صلاح این است که در این شرایط حرفی نزنم. کار من با پرسپولیس تمام شده و از این به بعد فقط برای این تیم دعا خواهم کرد. 

وی تاکید کرد: استعفایم را به باشگاه پرسپولیس و مدیرانش ندادم و تحویل وزارت ورزش و جوانان دادم. امیدوارم پرسپولیس به نتایج خوب برسد و دل مردم شاد شود.

پنجعلی از اظهار نظر درباره اینکه رویانیان گفته بود او در قواره خودش صحبت نکرده، خودداری کرد.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900807000806

   


مدیرعامل شرکت آبفا سیستان‌‌‌‌‌‌‌و بلوچستان خبر داد:
نصب دستگاه‌های فشار بر شبکه توزیع آب زاهدان

خبرگزاری فارس: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان‌و بلوچستان گفت: دستگاه‌های فشارسنج پیشرفته لاگردار بر روی شبکه توزیع آب زاهدان نصب شد.

خبرگزاری فارس: نصب دستگاه‌های فشار بر شبکه توزیع آب زاهدان

به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب سیستان‌ و بلوچستان، محمدرضا کرمی نژاد اظهار داشت: تعداد 31 دستگاه فشارسنج پیشرفته لاگردار با قابلیت ذخیره و ارسال اطلاعات از طریق پیام کوتاه توسط شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان خریداری و در نقاط کلیدی شبکه توزیع آب شهر زاهدان نصب شد.
وی هدف از اجرای این پروژه را شناخت هر چه بهتر از وضعیت هیدرولیکی شبکه در ساعات مختلف شبانه روز و امکان اجرای برنامه‌های مدیریت فشار شبکه متناسب با ساعات پیک مصرف با هدف توزیع مناسب آب در نقاط مختلف در امر خدمت‌رسانی به شهروندان و همچنین کاهش حوادث و اتفاقات شبکه در مناطق پرحادثه عنوان کرد.
انتهای پیام/ح30منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900807000816

   


هنیه از آماده سازی منبری ویژه برای مسجدالاقصی خبر داد

خبرگزاری فارس: نخست وزیر دولت منتخب فلسطین از آغاز آماده سازی منبری برای مسجد مبارک الاقصی خبر داد و آن را نوید نزدیکی فتح این مکان مقدس خواند.

خبرگزاری فارس: هنیه از آماده سازی منبری ویژه برای مسجدالاقصی خبر داد

به گزارش فارس، "اسماعیل هنیه" عصر دیروز در مراسم عقد "عامر سرحان" آزاده فلسطینی در شهر غزه گفت:ما مسئولان ذیربط را مامور تجهیز منبری برای مسجد الاقصی کردیم، همان طوری که صلاح الدین ایوبی این کار را انجام داد؛ به گونه‌ای که وی پیش از فتح بیت المقدس منبر مسجد الاقصی را ساخت.
 
وی تصریح کرد: این اقدام در عمل به توصیه دکتر "عبدالعزیز عمر" آزاده ساکن قدس در جریان ایراد سخنرانی در مراسم گرامیداشتی در دانشگاه اسلامی صورت گرفت. 
 
به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، هنیه افزود: به خداوند متعال ایمان داریم که به زمان تحقق وعده الهی و فتح قدس و برافراشته شدن پرچم های توحیدی بر بلندای آن نزدیک تر شده‌ایم.

انتهای پیام/++منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900807000666

   


معترضان ضد سرمایه‌داری آمریکا اوکلند را فلج می‌کنند‬

خبرگزاری فارس: معترضان به نظام سرمایه داری آمریکا تحت عنوان "تسخیر اوکلند" در نظر دارند تا ۱۱ آبانماه در اعتراض به رفتار خشونت‌آمیز پلیس آمریکا با معترضان، در شهر "اوکلند" اعتصاب عمومی و شهر را فلج ‌کنند.

خبرگزاری فارس: معترضان ضد سرمایه‌داری آمریکا اوکلند را فلج می‌کنند‬

به گزارش فارس به نقل از روزنامه آمریکایی کریستین ساینس مانیتور، "اسکات اولسان" یکی از نظامیان عراقی که در اعتراض به نظام سرمایه‌داری آمریکا در قیام "تسخیر اوکلند" حاضر شده بود، سه‌شنبه شب توسط پلیس این شهر مورد خشونت قرار گرفت و به دلیل پاشیده شدن گاز اشک آور توسط پلیس آمریکا، مجروح شد که هم‌اکنون بهوش آمده و سالم است و معترضان در نظر دارند در ۲ نوامبر (۱۱ آبانماه) در این شهر اعتصاب عمومی می‌کنند.

یکی از اعضای جنبش "تسخیر اوکلند"، تصویر اسکات اولسان را در اعتراضات روز پنجشنبه هفته گذشته به دست گرفت.
بر اساس این گزارش، اولسان که یکی از نظامیان آمریکایی است که در جنگ عراق حضور داشته است در درگیری شدید میان معترضان و مأموران پلیس آمریکا در خیابان‌های اوکلند زخمی شدند.

سازماندهندگان جنبش "تسخیر اوکلند" اعلام کردند که در نظر دارند در اعتراض به رفتار "ظالمانه و تبهکارانه" نیروهای پلیس آمریکا با معترضان اعتصاب عمومی کنند.

سازماندهندگان جنبش "تسخیر وال استریت" اعلام کردند که اعتصاب عمومی آنها که چهارشنبه همین هفته است، با هدف تعطیلی سراسری شهر اوکلند است.

معترضان به نظام سرمایه داری آمریکا در ۱۷ سپتامبر (حدود دو ماه پیش) در اعتراض به سیاست های دولت خود تحت عنوان جنبش "تسخیر وال استریت" تظاهرات برپا کردند و جمعیت معترضان از صدها نفر به هزاران نفر افزایش پیدا کرد و از نیویورک به دیگر شهرهای آمریکا و کشورهای دیگر جهان گسترش پیدا کرد.

با گسترش اعتراضات، پلیس آمریکا نیز با خشونت با معترضان برخورد می‌کند و روزانه اخبار زیادی منتشر می‌شود که صدها نفر از معترضان به نظام سرمایه داری آمریکا توسط مأموران پلیس دستگیر می شوند.
انتهای پیام/ف.صمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900807000834

   


در گفت‌وگوی تفصیلی با کارشناس مسائل سیاسی آسیای مرکزی مطرح شد
رفع مشکلات اقتصادی، کلید معمای قرقیزستان/روسیه شریکی مناسبی برای همگرایی اقتصادی

خبرگزاری فارس: یک کارشناس مسائل آسیای مرکزی، اولویت بخشی در زمینه رفع مشکلات اقتصادی قرقیزستان را کلید اصلی حل نابسامانی‌های این کشور بحران زده دانست.

خالق نظراف کارشناس مسائل سیاسی
خالق نظراف کارشناس مسائل سیاسی
-------------------------------

"خالق نظراف" کارشناس مسائل سیاسی آسیای مرکزی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بیشکک، با اشاره به مشکلات متعدد اجتماعی، سیاسی و اقتصادی کشور قرقیزستان، اولویت دادن به حل مشکلات اقتصادی را کلید اصلی حل دیگر معضلات جامعه امروز قرقیزستان دانست.
 
این کارشناس منطقه‌ای اذعان کرد، طرح پوتین در خصوص ایجاد اتحادیه کشورهای منطقه و همچنین پیوستن قرقیزستان به اتحادیه گمرکی و توسعه همکاری‌های اقتصادی با روسیه و قزاقستان می‌تواند راه حل بسیاری از مشکلات حال حاضر کشور قرقیزستان باشد.
در ادامه مشروح صحبت‌های خالق نظراف در گفت‌وگو با خبرنگار فارس را خواهیم خواند.
 
 فارس: آقای خالق نظراف، آتونبایوا نزدیک به یک سال است که ریاست جمهوری قرقیزستان را در دوران حاکمیت نظام پارلمانی بر عهده دارد و در دوران ریاست خود انتخابات مجلس را برگزار کرد. دستاورد نظام پارلمانی را طی یکسال گذشته چطور ارزیابی می‌کنید؟ همچنین با توجه به اینکه آتنبایوا به تعهد خود مبنی بر برگزاری انتخابات ریاست جمهوری عمل می‌کند و قرار است یکشنبه 30 اکتبر این انتخابات برگزار شود، به نظر شما آیا ملت قرقیزستان برای تداوم مدیریت پارلمانی آماده است و آیا این ظرفیت را دارد؟

"خالق نظراف" بله من فکر می‌کنم مردم همچنان موافق نظام پارلمانی در این کشورند و شرکت احزاب مختلف در این انتخابات خود نشانی بر این مدعاست. همچنین از 2 نفر مدعی جدی این انتخابات نیز یکی نخست وزیر وقت قرقیزستان یعنی "الماس بیک اتمبایف" است و رقیب اصلی وی نیز "تمشی بیک تاشی اف" از مخالفان جدی نظام پارلمانی و موافق بازگشت به سیستم دوران باقی اف و عسگر آقایف روسای جمهور سابق قرقیزستان است.

این در حالی است که با توجه به نظرسنجی‌های موٍثق گفته می‌شود که اتمبایف می‌تواند حتی در دور اول پیروز شود و حدودا 52 درصد آراء را کسب کند. اما عده‌ای از کارشناسان این مسئله را رد می‌کنند. آنان معتقدند ممکن است رقابت اتمبایف و تاشی‌اف به دور دوم انتخابات کشیده شود. اما مشکل قرقیزستان این است که احزاب مختلف این کشور نمی‌توانند با یکدیگر متحد شوند تا کشور خود را از بحران کنونی برهانند.

آنها می‌گویند مشکلاتی که قرقیزستان در حال حاضر دارد، گامی است به سوی دموکراسی غربی، اما به نظر من پیاده کردن این دموکراسی در کشوری مانند قرقیزسنان امری بسیار مشکل است، به هر حال ملت تصمیم گرفته است این راه را دنبال کند و"رزا آتنبایوا" نیز تاکنون تعهدات خود را زیر پا نگذاشته است.
 
در نهایت اینکه به نظر من تامادامی که مشکلات اقتصادی قرقیزستان لایانحل باقی بماند، مشکلات سیاسی این کشور نیز حل نخواهد شد.

فارس: به نظر شما قرقیزستان باید چه مسیری را پیش گیرد تا از این مشکلات اقتصادی، اجتماعی رهایی یابد؟

خالق نظراف: من فکر می‌کنم بیشتر سیاستمداران قرقیزی تلاش می‌کنند به اتحاد گمرکی که از طرف فدراسیون روسیه پیشنهاد شده است، ملحق شوند و پس از آن تاسیس اتحادیه کشورهای آسیای مرکزی را در نظر دارند و قرقیزستان تنها راه نجات خود را از این طریق باید جستجو کند. من فکر می‌کنم این راه درستی خواهد بود و قرقیزستان می‌تواند با کمک کشورهای بزرگتر مانند روسیه و قزاقستان مشکلات خود را حل کند.

فارس: با توجه به اینکه فرمودید همکاری با کشورهای قزاقستان و روسیه و شرکت در اتحاد اوراسیا می‌تواند باعث شود که قرقیزستان از معضلات اقتصادی و اجتماعی بیرون آید، در مقابل آن حضور آمریکا در این کشور می‌باشد، تا چه حد این دو در تضاد همدیگر قرار می‌گیرند؟

خالق نظراف: با توجه به اینکه این منطقه بسیار با اهمیت است، تصمیم سیاستمداران قرقیزستان بسیار مهم ارزیابی می‌شود. سیاست‌های آنان باید هدفمند باشد، در غیر اینصورت این کشور نمی‌تواند همه آنها را با هم در کنار یکدیگر داشته باشد. اما در صورتی که به عنوان مثال عضو اتحادیه اوراسیا شوند، بخشی از استقلال خود را از دست خواهد داد چرا که این اتحادیه بخشی از استقلال کشورهای عضو را از آنها می‌گیرد، که این بخش، مسائل مهم امنیتی و مرزی خواهد بود و دیگر قرقیزها نخواهند توانست در این مسائل دخالت کنند.
 
فارس: اتحادیه که فرمودید همان اتحادیه‌ای است که اخیرا توسط پوتین مطرح شده است؟

خالق نظر اف: بله

فارس: دیدیم که پس از طرح این مسئله توسط پوتین واکنش‌هایی از سوی سیاسیون تاجیک صورت گرفت، اما پوتین اعلام کرد هدف از اتحادیه اوراسیا احیای شوروی نیست. آیا می‌شود این اتحادیه را بدون این هدف که هدف آن احیای شوروی سابق نباشد تصور کرد؟

خالق نظراف: بسیاری از سیاستمداران روسی با پوتین مخالفند و معتقدند این کار هزینه‌های بسیاری برای روسیه خواهد داشت و روسیه در حال حاضر بی‌نیاز از این طرح است. آنها معتقدند روسیه باید با کشورهای بزرگ و پیشرفته پیمان ببندد و با آنها همکاری کند.

کارشناسان بر این باورند که شاید این اتحادیه بتواند مشکلاتی را حل کند اما نمی‌تواند مشکلات عمده کشورهای کوچک را حل کند و کشور های ضعیف و کوچک دچار مشکل خواهند شد. باید بررسی شود که آیا این اتحادیه و حتی اتحادیه گمرکی جوابگوی نیازهای تاجیکستان و قرقیزستان خواهد بود یا نه؟

بخاطر مشکلات میان ازبکستان و تاجیکستان پیوستن تاجیکستان به اتحادیه گمرکی بسیار دچار مشکل است. ازبکستان هنوز برای اتحادیه گمرکی اعلام آمادگی نکرده است و اعلام کرده است که شاید در آخر سال به اتحادیه بپیوندد. البته پیوستن به اتحادیه گمرکی به دلیل مشکلات عدیده اقتصادی تاجیکستان به نفع این کشور است 

فارس: به نظر شما دیدگاه چین در مورد مدیریت پارلمانی قرقیزستان چگونه است؟

خالق نظراف: چین در مسائل و امور خارجی کشورهای همسایه دخالتی نمی‌کند. سیاست چین به این صورت است که اگر کشوری علیه چین ادعایی کند، بعدا جواب خود را می‌گیرد. آنها به امور قرقیزستان هم از بیرون نگاه می‌کنند نه از داخل. آنها قرقیزستان ساکت و آرام و بدون تهدید را می‌خواهند و به مدیریت پارلمانی یا ریاست جمهوری کاری ندارند.

در حال حاضر چین تلاش می‌کند با کشورهای همسایه روابط بهتری داشته باشد و به آنها از لحاظ اقتصادی کمک کند تا برای چین درسری ایجاد نکنند. تلاش چین بر این است که کشورهای دیگر نتوانند از خاک قرقیزستان بر علیه چین استفاده کنند.

فارس: تضاد شمال و جنوب قرقیزستان تا چه حد می‌تواند بر انتخابات پیش رو تاثیر داشته باشد؟

خالق نظراف: این تضاد در بسیاری از کشورها از جمله قرقیزستان وجود دارد که سیاستمداران سعی می‌کنند از این وضعیت به نفع خود استفاده کنند. اما مردم خواهان ثبات سیاسی در کشور هستند و حل این معضل تنها به دست خود سیاست مداران قابل حل است. 

فارس: با توجه به اینکه بخشی از جمعیت قرقیزستان را مسلمانان تشکیل می‌دهند، آیا احزاب اسلام‌گرایی هستند که بخواهند در انتخابات شرکت کنند؟

خالق نظراف: خیر، چرا که در قرقیزستان احزاب سیاسی اسلامی یا وجود خارجی ندارند و یا تاکنون نتوانسته‌اند آن طور که شایسته است خود و برنامه‌های حزبی خود را به جامعه مسلمانان ارائه دهند.

فارس: آیا وضعیت دیگر کشورهای آسیای مرکزی اجازه ایجاد مدیریت پارلمانی را در این شرایط می‌دهد؟

خالق نظراف: اگر مدیریت پارلمانی قرقیزستان مدیریت درستی باشد، می‌تواند تاثیر خوبی بر دیگر کشورهای منطقه بگذارد و به عنوان الگویی برای دیگر کشورها تبدیل شود.

فارس: اهرم‌های فشار بیرونی تا چه حد می‌تواند بر اوضاع داخل قرقیزستان تاثیرگذار باشد؟

خالق نظراف: کشورهای همسایه و حتی روسیه و چین هم می‌خواهند در قرقیزستان حکومتی استوار بنا شود، چراکه اینگونه همکاری با آنان راحت تر است و در صورتی که احزاب در مدیریت پارلمانی همکاری نکنند، قرقیزستان با مشکلات زیادی روبرو می‌شود.

فارس: ارزیابی شما از تغییر و تحولات اخیر یعنی تعامل بیشتر ازبکستان و آمریکا برای ترانزیت محموله‌های نظامی و غیر نظامی ناتو به افغانستان به دلیل مشکلات آمریکا با پاکستان چیست؟

خالق نظراف: باید گفت که سیاست ازبکستان سیاست ثابتی نیست. مثلا تا قبل از سال 2005 کاملا با آمریکایی‌ها بودند، اما پس از واقعه اندیجان سیاست هایشان تغییر کرد. همانطور که این روزها می‌بینیم که بخاطر مسائل اتحادیه گمرکی و اوراسیا دوباره سیاست‌های خود را تغییر داده‌اند. در واقع با زیر نظر گرفتن حرکات کشورهای ابر قدرت سمت و سوی سیاست‌های خود را تغییر می‌دهند. اما این نکته حتمی است که آمریکا با خروج نیروهای خود در سال 2014 از افغانستان تعدادی از آنها را در کشورهای آسیای مرکزی باقی خواهد گذاشت و در حال حاضر ازبکستان تنها شریک قابل اعتماد واشنگتن در منطقه برای اینکار در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/ممنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900807000796

   


فست‌فودها در کمین سلامت هستند

شنبه 7 آبان 1390 نویسنده: ramin h |

دبیر انجمن خیریه‌های استان اصفهاندر نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها:
فست‌فودها در کمین سلامت هستند

خبرگزاری فارس: دبیر انجمن خیریه‌های استان اصفهان گفت: فست‌فودها در کمین سلامت هستند.

خبرگزاری فارس: فست‌فودها در کمین سلامت هستند

سید‌مرتضی میرلوحی در حاشیه هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: در اسلام تاکید فراوانی به سلامت و امنیت شده است اما ما با استفاده از فست‌فودها سلامت خود را به خطر انداخته ایم. جامعه‌ای که در آن سلامت وجود ندارد امنیت نیز خود به خود رو به اضمحلال می‌گذارد.

وی ادامه داد: هم اکنون جوانان ما به دلیل عدم آگاهی و بالارفتن سرعت زندگی گرایش بالایی به استفاده از موادی همچون سوسیس و کالباس دارند اما این در حالی است که تغذیه سالم را این مواد از بین می‌برند و زمینه ساز پرخاشگری در افراد می‌شوند.

میرلوحی گفت: در بررسی‌های صورت گرفته، افزایش خشونت در جامعه به مصرف بالای این مواد مرتبط است چرا که مانع از رسیدن مواد مغذی به بدن می‌شوند و سیستم عصبی را با مشکل روبه رو می‌سازند.

وی با اشاره به اینکه غذاهای آماده با بیماری‌های گوارشی، سرطان و ... رابطه مستقیمی دارند بیان داشتند: باید با اهالی علم و اساتید صحبت شود و از مسئولین بهداشت و درمان خواست که به این روند نظارت داشته باشند و مانع از حرکت جامعه به سمت بیماری شوند.

این کارشناس در پایان گفت: چربی موجود در پیتزا ۳ ماه در بدن باقی می‌ماند و جذب نمی‌شود حال باید با توجه به این موضوع خود مردم تصمیم بگیرند که با سلامت خود چه می‌خواهند بکنند.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900807000894

   


در آستانه تغییر جاسبی صورت گرفت؛
تصویب برنامه‌ استراتژیک دانشگاه آزاد در جلسه‌ای با حضور هاشمی رفسنجانی

خبرگزاری فارس: برنامه ۵ ساله و برنامه استراتژیک دانشگاه آزاد اسلامی در چهارمین نشست هیئت مؤسس این دانشگاه، تصویب شد.

خبرگزاری فارس: تصویب برنامه‌ استراتژیک دانشگاه آزاد در جلسه‌ای با حضور هاشمی رفسنجانی

به گزارش خبرگزاری فارس، چهارمین نشست هیئت موسس دانشگاه آزاد در سال ۹۰، به ریاست آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی و با حضور سایر اعضای هیئت، در محل مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد.

در این نشست با وجود برگزاری نخستین جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد برای تعیین رئیس جدید این دانشگاه، بحث برنامه 5 ساله و برنامه استراتژیک دانشگاه آزاد و همچنین شاخص‌های آموزشی- دانشجویی، پژوهشی و فنّاوری، فرهنگِ دینی، رفاهی - دانشجویی، اعتبارات و امکانات و سازمان سما، پیشنهاد دانشگاه و دبیرخانه هیئت مؤسس و نرخ رشد آنها مطرح و ­تصویب شد.

در ادامه این جلسه، طرح تأسیس واحد دانشگاهی ویژه تحصیلکردگان علوم دینی در رشته­های علوم انسانی و برخی رشته­های علوم پایه برای دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری در جهت تقویّت پیوند علمی بین حوزه و دانشگاه و تأمین کادر هیئت علمی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی به­ تصویب هیئت مؤسس رسید.
 
همچنین در این نشست، طرح تأسیس مرکز فرهنگی دانشگاهی امام و انقلاب اسلامـی با هدف تبیین ماهیّت، اهداف، آرمان­ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی و آشنایی با آثار و اندیشه­ها و آرمان­های امام خمینی(ره) تصویب شد. 

در این جلسه مقرر شد دو طرح پژوهشی پیشنهادی دبیرخانه و دانشگاه آزاد درباره بررسی وضعیّت فرهنگی این دانشگاه و مقایسه آن با دانشگاه­های دولتی بر­ اساس شاخص­های مورد نظر به هیئت مؤسس ارائه شود.

بررسی طرح پژوهشی بررسی وضعیّت اساتید معارف اسلامی و تعداد واحدهای دروس معارف اسلامی و نسبت اساتید به واحدها و مقایسه آنها با دانشگاه­های دولتی توسّط دانشگاه آزاد و دبیرخانه هیئت مؤسس و اعلام نتیجه آن از دیگر مصوبات جلسه چهارم این هیئت بود.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900807000972

   


درباره وبلاگ

خبرهای روزنامه های صبح کشور
ramin h

آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic