مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی:
اجرای نظام نوین ارائه خدمات درمانی تنها راه رفع مشکلات حوزه درمان تأمین‌اجتماعی است

خبرگزاری فارس: مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی موضوع سلامت را دغدغه مشترک تمامی آحاد جامعه و بیمه‌شدگان تأمین‌اجتماعی دانست و گفت: بدون تردید اجرای موفقیت‌آمیز نظام نوین ارائه خدمات درمانی تأمین‌اجتماعی اقدامی مؤثر برای رفع مشکلات این حوزه و جلب رضایت بیمه‌شدگان است.

خبرگزاری فارس: اجرای نظام نوین ارائه خدمات درمانی تنها راه رفع مشکلات حوزه درمان تأمین‌اجتماعی است

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی تأمین، رحمت‌الله حافظی برنامه‌ریزی و تدوین نظام نوین ارائه خدمات درمانی را حاصل مطالعات کارشناسی گسترده دانست و گفت: نظام نوین ارائه خدمات درمانی که از استان گیلان آغاز شده است، منجر به رضایتمندی بیمه‌شدگان تأمین‌اجتماعی و رفع بسیاری از مشکلات حوزه درمان این سازمان می‌شود.

حافظی از طراحی 18 شاخص برای انتخاب نخستین استان در اجرای نظام نوین خدمات درمانی خبر داد و گفت: استان گیلان براساس شاخص‌ها انتخاب شده است و تا پایان سال نیز این نظام در دو استان دیگر به اجرا درمی‌آید و از سال آینده به تدریج نظام نوین ارائه خدمات درمانی در سایر استان‌ها عملیاتی خواهد شد.

وی از استقبال پزشکان عمومی استان گیلان برای همکاری با این برنامه خبر داد و افزود: تاکنون 480 پزشک برای همکاری با نظام نوین ارائه خدمات درمانی ثبت‌نام کرده‌اند که بیمه‌شدگان تأمین‌اجتماعی، می‌توانند از طریق سامانه مربوطه پزشک معتمد خود را از بین پزشکان ثبت‌نام‌کننده انتخاب کنند.

حافظی ویزیت رایگان بیماران و پرداخت حقوق پزشکان براساس میزان ثبت‌نام بیمه‌شدگان، صرف‌نظر از میزان مراجعه آنان را از ویژگی‌های اصلی این برنامه برشمرد و گفت: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته هر پزشک می‌تواند تا سقف 2500 نفر از بیمه‌شدگان تأمین‌اجتماعی را تحت‌پوشش قرار دهد که درصورت ثبت‌نام بیمه‌شدگان تا سقف 2500 نفر، برای پزشک ثبت‌نام‌کننده نیز سقف حقوقی پیش‌بینی شده پرداخت می‌شود.

وی از اختصاص امتیاز ویژه برای ویزیت بیمه‌شدگان بالاتر از 60 سال، زیر 5 سال و خانم‌های باردار در این برنامه خبر داد و گفت: فرانشیز پرداختی بیمه‌شدگان در این نظام کمتر از میزان فعلی و برای بیماران بالای 60 سال نیز رایگان خواهد بود.

حافظی گفت: درمورد بیماران صعب‌العلاج نیز پرداخت فرانشیز به صورت پلکانی معکوس خواهد بود و با افزایش هزینه درمان، سهم بیمار از پرداخت هزینه‌ها کاهش خواهد یافت.

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی رفع بسیاری از مشکلات و چالش‌های بخش درمان را با اجرای نظام نوین ارائه خدمت درمانی امکان‌پذیر دانست و ادامه داد: ارجاع بیمار به بخش خصوصی و دریافت زیرمیزی به عنوان دو چالش بخش درمان با اجرای این برنامه به طور کامل رفع می‌شود و پزشکان ثبت‌نام‌کننده در این طرح به صورت شبانه‌روزی پاسخگوی بیمه‌شدگان خواهند بود.

حافظی در پایان اجرای موفقیت‌آمیز این نظام را خواست تمامی مردم و بیمه‌شدگان تأمین‌اجتماعی دانست وبا درخواست از همکاران حوزه درمان سازمان تأمین‌اجتماعی برای همکاری و تلاش مضاعف در این راستا تأکید کرد.
انتهای پیام/

   


گزارش فارس به مناسبت رونمایی از سند تحول بنیادین آموزش و پرورش/
سند عاریه‌ای آموزش و پرورش پاره می‌شود؟

خبرگزاری فارس: این روزها نظام تعلیم و تربیت ایران در آستانه تحولی شگرف است؛ تحولی که قرار است در پی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش ایجاد شود پس باید دید آیا دست‌اندرکاران توانسته‌اند تحول مورد نظر رهبری را محقق کنند؟ و اینکه آیا سند عاریه‌ای آموزش و پرورش از فردا پاره می‌شود؟

خبرگزاری فارس: سند عاریه‌ای آموزش و پرورش پاره می‌شود؟

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، تأسیس نظام مدرسه در ایران را باید به سال 1268 هجری شمسی نسبت داد؛ همان زمان که دارالفنون تأسیس شد و کودکان و نوجوانان جویای دانش‌، سر کلاس‌های درس به کسب علم پرداختند.
 
دارالفنون تشکیل شد و دانش‌آموخته‌های فرنگی آمدند تا علم آن سوی دنیا را به همان شکل به این سوی دنیا منتقل کنند و شاید بتوان آغاز برگرفته بودن نظام آموزش ایران به‌صورت آکادمیک از کشورهای دیگر را‌ از همان سال دانست.

در سال 1298 هجری شمسی، قانون اداری وزارت معارف (آموزش و پرورش) و به دنبال آن قانون اساسی فرهنگ تصویب و سازمان، وظایف و فعالیت‌های آن تعیین شد پس از آن در سال 1300 شمسی قانون تشکیل شورای عالی فرهنگ به تصویب رسید؛ به این شورا که نقش قانونگذار نظام آموزش و پرورش را عهده‌دار بود، وظایفی در زمینه تدوین آیین‌نامه‌ها و امور فنی مدارس از قبیل امتحانات و برنامه‌ها و ارزشیابی تحصیلات محول شد. 

این تغییرات در بهبود نظام آموزشی، بیشتر در امور ساختاری و اجرایی خود را نشان می‌داد و تأسیس مدارس در شهر و روستا، استخدام و تربیت معلم و آموزش اجباری بسیار بیش از "مواد آموزشی" در برنامه کاری قرار گرفت.

در سال 1322 هجری شمسی، قانون تعلیمات اجباری به تصویب رسید که به موجب آن، دولت ملزم به تعمیم آموزش ابتدایی اجباری و همگانی طی 10 سال آتی شد؛ این قانون همچنین تصریح می‌کرد که برنامه‌های آموزشی و کتب درسی ابتدایی باید با توجه به نیازها و ویژگی‌های گوناگون مناطق مختلف کشور تهیه شود و وزارت فرهنگ (آموزش و پرورش) مسئولیت طبع کتب و اصلاح محتوای آنها را داشته باشد؛ اما در آن سال‌ها ردپای فرهنگ بیگانه در لابلای مواد آموزشی مشاهده می‌شد هرچند که بحث بومی‌سازی مطرح شد. 

در سال 1345، هدف‌ها، سازمان، تشکیلات و برنامه‌های نظام آموزش و پرورش دستخوش تغییراتی شد ولی این برنامه‌ها نیز بیشتر جنبه ساختاری داشت و خبری از تعلیم و تربیت اسلامی در کتب درسی نبود.

* حرکت آموزش و پرورش ایران از تاریکی به روشنایی

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، به رغم آنکه بازنگری اساسی در کتب درسی صورت گرفت اما تم مایه‌ و جوهره نوشتار کتب درسی همچنان برگرفته از فرهنگ بیگانه بود.

کارشناسان تعلیم و تربیت معتقد بودند که آموزش و پرورش ایران فاقد فلسفه و دکترین آموزش و پرورش است به این معنی که در هیچ زمانی از تاریخ آموزش و پرورش ایران، فلسفه‌ای برای آموزش و پرورش تعریف نشده است.

آنها معتقد بودند که فلسفه آموزش و پرورش در حقیقت چتری است که تمام عناصر تعلیم و تربیت باید زیر آن قرار گیرند و چون آموزش و پرورش فاقد فلسفه بوده، معمولاً در تاریکی حرکت می‌کرده است.

از سویی اقتباسی بودن نظام آموزشی ایران به دلیل فاقد فلسفه بودن از دیگر مواردی است که ذهن متخصصان تعلیم و تربیت را به خود مشغول ساخته بود.

البته شاید اگر رهبر معظم انقلاب در روز معلم سال 1385 تأکید نمی‌کردند که خواستار تحول بنیادین در نظام آموزش و پرورش هستند و خواستار تهیه فلسفه تعلیم و تربیت اسلامی نبودند، شاید هنوز هم آموزش و پرورش با همان نظام اقتباسی فعالیت می‌کرد.

این روزها خبر رونمایی از سند تحول بنیادین نظام آموزش و پرورش که قرار است فردا برگزار شود، نقل محافل مرتبط با تعلیم و تربیت است.

حمیدرضا حاجی‌بابایی وزیر آموزش و پرورش عصر دیروز در نشست خبری مراسم رونمایی از «سند تحول بنیادین نظام آموزش و پرورش» که در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد، با بیان اینکه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش پس از نقشه جامع علمی کشور، دومین سندی است که مورد مطالبه رهبر معظم انقلاب قرار داشته است، اظهار داشت: پس از حدود پنج سال کار مطالعاتی بر روی این سند، 6 الی 7 ماه نیز در شورای عالی آموزش و پرورش، 8 ماه در کمیسیون‌های سه گانه شورای عالی انقلاب فرهنگی و پس از آن، 8 ماه در صحن این شورا بر روی این سند بحث و بررسی شده است.

وی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر ضرورت وجود نقشه جامع برای حرکت آموزش و پرورش افزود: امروز شاهد رسمی شدن فلسفه تعلیم و تربیت رسمی و عمومی جمهوری اسلامی، رهنامه تربیت و سند تحول بنیادین آموزش و پرورش هستیم و آموزش و پرورش این آمادگی را دارد که با سرعت، دقت و عمق هر آنچه را که در این سند هست، پیگیری کند.

حاجی‌بابایی در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس در خصوص راه‌های پیش‌بینی شده برای نظارت بر اجرای سند تحول بنیادین در بخش‌های کلان و میانی آموزش و پرورش گفت: بر اساس بخش هفتم سند با عنوان «چارچوب نهادی و نظام اجرایی»، سیاستگذاری و نظارت کلان در این رابطه بر عهده شورای عالی انقلاب فرهنگی و برنامه‌ریزی و نظام اجرایی نیز برعهده شورای عالی آموزش و پرورش است.

وزیر آموزش و پرورش از امکان ترمیم این سند به صورت پنج سال یک‌بار در شورای عالی آموزش و پرورش و سپس در شورای عالی انقلاب فرهنگی خبر داد و اضافه کرد: برای نظارت بر اجرای سند، «شورای عالی تحول بنیادین» در آموزش و پرورش با حضور برخی از اعضای شورای انقلاب فرهنگی و صاحب‌نظران و با مسئولیت وزیر آموزش و پرورش تشکیل می‌شود و زیرساخت‌های اجرای این سند نیز در طول دو سال گذشته آماده شده است.

وی تصریح کرد: در این سند مؤلفه‌هایی همچون جایگاه مدرسه در افق 1404 قید شده که ممکن است زودتر به آن برسیم، اما در عین حال نباید از زمان تعیین شده عقب بمانیم.

به گزارش توانا، اکنون باید منتظر ماند و بعد از رونمایی از سند آموزش و پرورش دید که چقدر این سند، بومی و برگرفته از تعالیم اسلام است و آیا دست‌اندرکاران توانسته‌اند تحول مورد نظر رهبری را محقق کنند؟ و آیا این دندان‌های عاریه‌ای آموزش و پرورش از فردا خارج خواهد شد؟
انتهای پیام/

   


پرچم فلسطین فردا در مقر یونسکو به اهتزاز درمی‌آید

خبرگزاری فارس: سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد(یونسکو) اعلام کرد که فردا پرچم فلسطین به نشانه پذیرش عضویت آن در یونسکو در مقر این سازمان به اهتزاز در می‌آید.

خبرگزاری فارس: پرچم فلسطین فردا در مقر یونسکو به اهتزاز درمی‌آید

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری"معا"، یونسکو در بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد که پرچم فلسطین فردا(سه‌شنبه) در مقر این سازمان به اهتزاز درخواهد آمد.
 
"محمود عباس" رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در مراسم اهتزاز پرچم فلسطین در یونسکو حضور خواهد داشت.
 
اعضای یونسکو در ماه اکتبر در سی‌ و ششمین دور کنفرانس سراسری یونسکو با عضویت فلسطین به عنوان یکصد و نود و پنجمین عضو این سازمان موافقت کردند.
 
در این رأی‌گیری 107 کشور رأی موافق 14 کشور رأی مخالف و 52 کشور رأی مخالف دادند.
 
پذیرش عضویت فلسطین در یونسکو خشم رژیم صهیونیستی و آمریکا و قطع کمک‌های مالی به تشکیلات خودگردان را به دنبال داشت.
 
عضویت فلسطین در یونسکو گام مهمی در راستای تلاش تشکیلات خودگردان برای عضویت در سازمان ملل است که عباس درخواست آن را در تاریخ 23 سپتامبر گذشته به این سازمان ارائه کرده است.
 
انتهای پیام/++

   


" خاک و آتش " در باشگاه فیلم رازی

دوشنبه 21 آذر 1390 نویسنده: ramin h |

" خاک و آتش " در باشگاه فیلم رازی

خبرگزاری فارس: باشگاه فیلم فرهنگسرای رازی درهجدهمین نشست خود اقدام به نمایش و نقد و بررسی فیلم سینمایی "خاک و آتش"کرده است.

خبرگزاری فارس: " خاک و آتش " در باشگاه فیلم رازی

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی مدیریت فرهنگی هنری منطقه 11، در این نشست که روز چهارشنبه 23 آذرماه، ساعت 17.30، در پردیس سینمایی رازی برگزار می شود، مهدی صباغ زاده(کارگردان)، محمد قهرمانی (تهیه کننده)، سایر عوامل تولید و جواد طوسی (‌منتقد) به سئوالات اعضای باشگاه و خبرنگاران پاسخ می دهند.

این فیلم که فریبرز عرب نیا، احمد نجفی ، قاسم زارع، فرامرز صدیقی از جمله بازیگران آن هستند، در جشنواره فلیم فجر مورد توجه منتقدین و صاحب نظران قرار گرفته است و روایت تاریخی از مبارزات مردم جنوب ایران در مقابل استیلای نیروهای انگلیسی است.
انتهای پیام/

   


با مروری بر آیین‌های عاشورایی؛
همایش موسیقی «خنیاگران عشق» برگزار می‌شود

خبرگزاری فارس: معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همایش موسیقی «خنیاگران عشق» را که به بررسی آیین‌های عاشورایی می‌پردازد، برگزار خواهد کرد.

خبرگزاری فارس: همایش موسیقی «خنیاگران عشق» برگزار می‌شود

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» به نقل از روابط عمومی معاونت هنری وزارت ارشاد، آرش اوستا دبیر همایش «خنیاگران عشق»، گفت: این برنامه در ویژه‌ برنامه‌های معاونت هنری با عنوان «آفتاب سرخ» در دهه سوم محرم برگزار خواهد شد. همایش موسیقی عاشورایی «خنیاگران عشق» دربرگیرنده اجراهای موسیقی و همچنین چند نشست تخصصی مناسب با ایام محرم و صفر است.
این پژوهشگر موسیقی درباره نشست‌های تخصصی که در حاشیه این همایش برپا خواهد شد، بیان داشت: بررسی آیین‌های کهن مذهبی اقوام و نواحی ایران و ارتباط آن با خنیا»، «بررسی ردیف و دستگاه‌های موسیقی ایرانی و ارتباط آن با تعزیه و موسیقی عاشورایی»، «بررسی زبان و ادبیات عاشورایی و ارتباط آن با موسیقی سوگ و تعزیه» و «بررسی نقل‌های کهن مذهبی و ارتباط آن با موسیقی عاشورایی» از جمله سر فصل‌های سخنرانان در این همایش است.
به گفته اوستا، این همایش از اواخر دهه سوم محرم تا اوایل ماه صفر به مدت پنج روز در تالار رودکی و وحدت برگزار خواهد شد و در پایان این همایش نیز دو آلبوم صوتی و تصویری عرضه می‌شود.
ویژه‌برنامه‌های آفتاب سرخ  توسط معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کار خود را از اول محرم (ششم آذر ماه) آغاز کرده و تا ماه صفر ( دی ماه سال جاری) ادامه خواهد داشت.
انتهای پیام/ا

   


شورای زنان جبهه متحد اصولگرایان تا پایان هفته جاری تکمیل می‌شود

خبرگزاری فارس: هشت عضو شورای زنان جبهه متحد اصولگرایان تا پایان هفته جاری مشخص می‌شوند.

خبرگزاری فارس: شورای زنان جبهه متحد اصولگرایان تا پایان هفته جاری تکمیل می‌شود

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، شورای زنان جبهه متحد اصولگرایان تا پایان هفته جاری مشخص می‌شوند.

بر اساس این گزارش، در این شورا هشت نماینده به نمایندگی از اضلاع مختلف اصولگرایی برای چگونگی انتخاب نامزدهای زن در  لیست واحد، رایزنی می‌کنند.

جبهه متحد اصولگرایان طی نامه‌ای به اضلاع مختلف اصولگرایی از آنها برای معرفی نامزدهای خود برای حضور در شورای زنان جبهه متحد اصولگرایان دعوت به عمل آورده است.
انتهای پبام/

   


شهردار مریوان:
دست‌فروشان مریوان ساماندهی می‌شوند

خبرگزاری فارس: شهردار مریوان از اجرای مرحله دوم طرح جمع‌آوری و ساماندهی دست‌فروشان سطح شهر مریوان خبر داد.

خبرگزاری فارس: دست‌فروشان مریوان ساماندهی می‌شوند

محمدعلی باغانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج، اظهار داشت: در راستای تداوم اجرای طرح جمع‌آوری دست‌فروشان و ماشین‌های میوه‌فروشی در شهر مریوان و ساماندهی و پاکسازی معابر عمومی از بساط دست‌فروشان مسیر خیابان جمهوری تا ابتدای چهار راه بایوه از ماشنی‌های میوه‌فروشی و دستفروشان دوره‌گرد پاکسازی و جهت تثبیت وضعیت تحویل نیروهای واحد اجرائیات داده شد.
وی با بیان اینکه یک روز قبل از شروع عملیات پاکسازی، اخطاریه کتبی به تمامی دستفروشان تحویل داده شد، افزود: ما ضمن توجه و احترام به درخواست‌های مردم و تقاضای آنان برای برخورد با این معضل، این طرح را تا پایان سال در تمامی معابر اصلی و فرعی تا رسیدن به وضعیت مطلوب و مورد پسند همشهریان ادامه خواهیم داد.
باغانی برخورد جدی با پدیده سد معبر و ممانعت از اقدام سودجویانه دست‌فروشان را اولین گام در صیانت از فرهنگ عمومی و حقوق شهروندی عنوان کرد و افزود: موفقیت این طرح نیازمند همکاری و تعامل تمامی دستگاه‌های ذیربط و شهروندان و حضور آنان در عرصه اجتماع و همگامی با شهرداری است تا در رابطه‌ای چند سویه ضمن ایجاد پل ارتباطی بتوان از ظرفیت‌های مردمی برای حل بحران‌ها استفاده مطلوب کرد.
مسیرهای فلکه دارایی، خیابان ارتش، میدان ماموستا ناری، میدان استادیوم برای ساماندهی دست‌فروشان شهر مریوان در نظر گرفته شده است.
انتهای پیام/صا30 

   


درباره وبلاگ

خبرهای روزنامه های صبح کشور
ramin h

آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic