خبرهای صبح کشور خبرهای روزنامه های صبح کشور tag:http://science-articles.mihanblog.com 2020-09-19T11:49:34+01:00 mihanblog.com سیستم مدیریت محتوای نویا سیستم 2016-10-08T08:09:30+01:00 2016-10-08T08:09:30+01:00 tag:http://science-articles.mihanblog.com/post/1974 ramin h مدیریت محتوای وب سایت CMS - طراحی وب سایت آیا برایتان دشوار است تا متون خود را با آنچه نیاز دارید دائما طراحی ، تطبیق و بروز رسانی کنید؟ آیا از طراحی و بروز رسانی بیشمار صفحه بر روی وب سایت خود خسته شده اید؟ چنانچه جواب شما مثبت است، شما می بایست از سرویسهای CMS یا مدیریت محتوای وب سایت بهره مند شوید. با آگاهی از افزایش روز افزون استفاده از سیستم های طراحی و مدیریت محتوای وب سایت http://www.noyasystem.com/pages/services/webprogramming/cms_fa.aspx در کلیه حوزه های اینترنتی، نویا سیستم مدیریت محتوای وب سایت CMS - طراحی وب سایت آیا برایتان دشوار است تا متون خود را با آنچه نیاز دارید دائما طراحی ، تطبیق و بروز رسانی کنید؟ آیا از طراحی و بروز رسانی بیشمار صفحه بر روی وب سایت خود خسته شده اید؟ چنانچه جواب شما مثبت است، شما می بایست از سرویسهای CMS یا مدیریت محتوای وب سایت بهره مند شوید. با آگاهی از افزایش روز افزون استفاده از سیستم های طراحی و مدیریت محتوای وب سایت http://www.noyasystem.com/pages/services/webprogramming/cms_fa.aspx در کلیه حوزه های اینترنتی، نویا سیستم تکنولوژی http://www.noyasystem.com/ ، خدمات جامعی در این خصوص ارائه می دهد که شامل ابزارهای طراحی وب سایت ، مدیریت محتوای وب سایت به صورت کاملا بصری و کاربر پسند می باشد.
 • خدمات برنامه نویسی تحت وب
 • خدمات .NET
 • خدمات PHP
 • سیستم مدیریت محتوا

کنترل کامل را در دست بگیرید

ما متناسب با نیازهای مختلف شما، سرویس هایی برای طراحی و کنترل محتوای وب سایت ، ارائه خواهیم داد. با سیستم طراحی و مدیریت محتوای وب سایت ، شما رابطی کاربر پسند، دسترسی آسان، مدیریت ، و کنترل کاملی بر روی محتوای وب سایت خود خواهید داشت.

هوشمندی

با خدمات جامعی که در این خصوص http://www.noyasystem.com/pages/services/webdesign/webdesign_fa.aspx ارائه می دهیم، قادر خواهید بود تا بیشتر از گذشته تجارت خود را مدیریت نمایید. با دسترسی آسان به محتوای وب سایت ، قادر خواهید بود تصمیمات سریعتر و بهتری اتخاذ کنید. سرویس های مدیریت محتوای ما، با ارائه راه حلهایی هوشمندانه و سریع به مشکلات پیچیده، شما را در لبه رقابت با رقبایتان قرار خواهد داد.

خدماتی که در جای دیگری نمی توان یافت

 • ویرایشگر طراحی بصری و کاربر پسند
 • پنل مدیریت
 • پنل مشتریان و کاربران
 • ویرایش، اضافه و حذف صفحات
 • ویرایش، اضافه و حذف آلبوم
 • ویرایش و اضافه کردن مقالات
موارد زیر حوزه هایی می باشند که سیستم مدیریت محتوای که ما ارائه خواهیم داد بیشترین کاربرد را دارد :
 • مدیریت چندین وب سایت بصورت همزمان
 • تطبیق دادن خود با نیاز مشتریان
 • ساده کردن فرایند تجارت

چرا نویا سیستم تکنولوژی؟

وقتی صحبت از طراحی و مدیریت محتوای وب سایت به میان است، نویا سیستم تکنولوژی یکی از انتخاب های شما خواهد بود. این مهارت، تخصص، و تجربه ما است که به ما کمک کرده است تا اطمینان و اعتماد مشتریان را جذب کنیم. در زیر مواردی آمده است که امکان دارد یکی از دلایل شما در انتخاب ما باشد:
 • ما تا جای ممکن از منابع قابل استفاده مجدد و رایگان استفاده نخواهیم کرد.
 • تلاش خواهیم کرد تا سیستم مدیریت محتوایی ارائه دهیم که به کاربران و مشتریان حداکثر انعطاف پذیری را ارائه دهد. این به معنای کاهش هزینه با توجه به کارایی ارائه شده می باشد.
 • تلاش ما بر آن است تا با مشتریان خود، ارتباطی بلند مدت را پایه گذاری کنیم. این همان دلیلی است که سخت تلاش می کنیم تا بهترین کار خود را به مشتریان خود ارائه دهیم.
]]>
تلاش برای تحقق دموکراسی غربی در افغانستان شکست خورده است 2012-03-26T12:41:55+01:00 2012-03-26T12:41:55+01:00 tag:http://science-articles.mihanblog.com/post/1953 ramin h روزنامه سوئیسی: تلاش برای تحقق دموکراسی غربی در افغانستان شکست خورده است خبرگزاری فارس: یک روزنامه سوئیسی با اشاره به اقدامات غرب در افغانستان نوشت که تلاشهای نیروهای خارجی برای تحقق اهداف مورد نظر به ویژه در راستای دستیابی به دموکراسی غربی شکست خورده است. به گزارش فارس "سنت گالر تاگبلات" در گزارشی در تشریح وضعیت نیروهای خارجی در افغانستان نوشت که در شرایطی که نیروهای بیگانه تلاش می‌کنند به گونه ای از افغانستان خارج شوند. "حامد کرزی" رئیس‌جمهور افغانستان از آنه روزنامه سوئیسی:
تلاش برای تحقق دموکراسی غربی در افغانستان شکست خورده است

خبرگزاری فارس: یک روزنامه سوئیسی با اشاره به اقدامات غرب در افغانستان نوشت که تلاشهای نیروهای خارجی برای تحقق اهداف مورد نظر به ویژه در راستای دستیابی به دموکراسی غربی شکست خورده است.

خبرگزاری فارس: تلاش برای تحقق دموکراسی غربی در افغانستان شکست خورده است

به گزارش فارس "سنت گالر تاگبلات" در گزارشی در تشریح وضعیت نیروهای خارجی در افغانستان نوشت که در شرایطی که نیروهای بیگانه تلاش می‌کنند به گونه ای از افغانستان خارج شوند. "حامد کرزی" رئیس‌جمهور افغانستان از آنها می‌خواهد که به جای سال 2014 سال آینده از افغانستان خارج شوند.

در این گزارش آمده است که جنگ در افغانستان به شکست منجر شده است. به عبارتی این جنگ با توجه به خواسته غرب مبنی بر استقرار دموکراسی بر مبنای استانداردهای غربی شکست خورده است و این موضوعی است که کرزی آن را درک کرده است از این رو دیگر نمی‌خواهد شبه نظامیان طالبان را مهار کند، بلکه قصد دارد آنها را در قدرت سهیم کند و درخواست برای خروج نیروهای بیگانه پیش از موعد مقرر از سوی وی نیز در این همین راستاست.

بر اساس این گزارش طالبان که در راستای این جنگ باید نابود شود اینک نه فقط در بخشهای پشتو‌نشین، بلکه حتی در کابل نیز آنقدر قوی است که به مقرهای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) حمله می‌کند. این در حالی است که نه نیروهای نظامی افغانی و نه نیروهای بیگانه موجود در این کشور قدرت مقابله با آنها را ندارند.

"رون ویجیک" مشاور نیروهای ناتو در این مورد گفت که امروز تلاش بر آن است تا دلیلی ارائه شود که ناتو برنده جنگ بوده است. ولی حتی این دلیل را هم به این آسانی نمی توان پیدا کرد. مخالفان جنگ همیشه تاکید می کردند که نیروهای بیگانه در افغانستان تلاش می کنند تا راه تجارت و دسترسی به ذخایر زیر زمینی در این کشور را برای خود تضمین کنند. اگر هدف این بوده باشد بازهم نیروهای بیگانه در افغانستان شکست خورده اند، زیرا قرارداد استخراج روزانه 80 هزار بشکه نفت در این کشور را کشورهای غربی امضا نکرده‌اند، بلکه این قرار داد به امضای چین رسید. حتی قرارداد استخراج مس در منطقه موسوم به "عیانک" در افغانستان را نیز چین امضا کرده است. ضمنا قرارداد استخراج سنگ آهن افغانستان هم با هند امضا شده است.

در این میان یک شرکت آمریکائی فقط توانسته قرارداد استخراج طلا در یک منطقه از افغانستان را به دست آورد که آن هم در برابر 500 میلیارد هزینه جنگ و 1000 سرباز کشته شده به دست آمد.

کشتن "اسامه بن لادن" رهبر شبکه تروریستی القاعده که در اصل دلیلی برای حمله آمریکا به افغانستان بود، تنها برگ برنده ایالات متحده در این جنگ چندین ساله است. ولی حتی کشته شدن بن‌لادن هم نشان داد که این شبکه تروریستی شاخه‌های زیادی دارد و فقط به بن لادن محدود نبوده است. القاعده یک گروه تروریستی ایدئولوژیکی بدون کشور است که حتی با شکست موجود نیز بازهم به راه خود ادامه می دهد. وقتی غرب در افغانستان این شبکه را تحت فشار قرار داد، القاعده مسیر خود را تغییر داده و به پاکستان، یمن، عراق، سوریه، سومالی و یا نیجریه رفت. شبکه تروریستی القاعده امروز نه نیاز به رهبر و نه نیاز به طالبان دارد.

این روزنامه نوشت که برای غرب امروز دیگر در افغانستان امکان موفقیت وجود ندارد، زیرا مشکلات امروز این کشور را با جنگ نمی توان حل کرد و فقط صدها سرباز کشته ناتو و هزاران کشته افغان، نتیجه تلخ این جنگ شکست خورده است.

انتهای‌پیام/ط.ص

]]>
اسلامی: پیروزی دور رفت را تکرار می‌کنیم 2012-03-26T12:41:51+01:00 2012-03-26T12:41:51+01:00 tag:http://science-articles.mihanblog.com/post/1952 ramin h /مصاف صبای قم و شهرداری تبریز/ اسلامی: پیروزی دور رفت را تکرار می‌کنیم خبرگزاری فارس: مهاجم تیم فوتبال صبای قم گفت: پیروزی دور رفت برابر شهرداری تبریز را تکرار می‌کنیم تا همچنان تیم صعود کننده در رده‌بندی لیگ برتر باشیم. عبدالکریم اسلامی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با ابراز رضایت از شرایط موجود تیم صبای قم اظهار کرد: در دیدار رفت برابر شهرداری تبریز شرایط خوبی داشتیم و این هفته نیز در وضعیتی بسیار مناسب و قدرت به مراتب بیشتری برابر حریف به میدان خواهیم رفت. وی با بیان اینکه /مصاف صبای قم و شهرداری تبریز/
اسلامی: پیروزی دور رفت را تکرار می‌کنیم

خبرگزاری فارس: مهاجم تیم فوتبال صبای قم گفت: پیروزی دور رفت برابر شهرداری تبریز را تکرار می‌کنیم تا همچنان تیم صعود کننده در رده‌بندی لیگ برتر باشیم.

خبرگزاری فارس: اسلامی: پیروزی دور رفت را تکرار می‌کنیم

عبدالکریم اسلامی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با ابراز رضایت از شرایط موجود تیم صبای قم اظهار کرد: در دیدار رفت برابر شهرداری تبریز شرایط خوبی داشتیم و این هفته نیز در وضعیتی بسیار مناسب و قدرت به مراتب بیشتری برابر حریف به میدان خواهیم رفت.

وی با بیان اینکه هدفمان در این بازی کسب هر سه امتیاز دیدار خارج از خانه مقابل شهرداری تبریز است، تصریح کرد: بازی این هفته مقابل شهرداری برای ما بسیار تعیین کننده است و امیدواریم با پیروزی و کسب سه امتیاز این دیدار را به پایان برسانیم.

این مهاجم که در این فصل برای نخستین بار با پیراهن صبای قم در لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور حضور یافته است، افزود: در دیدار این هفته برابر تیم شهرداری تبریز قطعا بسیار خوب بازی خواهیم کرد تا توانایی خود را به خوبی نشان دهیم.

وی تصریح کرد: ما به این دیدار حساس خارج از خانه از هفته بیست و هشتم لیگ برتر فوتبال به دید یک مسابقه بسیار مهم نگاه می‌کنیم و به همین دلیل می‌خواهیم همانند بازی خانگی دور رفت، هر سه امتیاز بازی را در خانه حریف کسب کنیم.

اسلامی بیان کرد: تیم ما در این فصل لیگ برتر فوتبال امید باشگاه‌های کشور بازی‌های بسیار خوبی انجام داده است زیرا بازیکنان هماهنگ و با تجربه‌ای داریم که جوان‌ترهایی مانند من چیزهای زیادی از آنها یاد گرفته‌ایم.

وی با اشاره به شرایط تیمش در آستانه بازی مقابل تیم فوتبال شهرداری تبریز بیان کرد: در این هفته از آمادگی به مراتب بیشتری برخوردار هستیم زیرا بازیکنان انگیزه زیادی برای تکرار نتیجه بازی رفت و کسب سه امتیاز دارند.

مهاجم صبای قم با بیان اینکه برای بازی این هفته مصدومی نداریم، تاکید کرد: امیدواریم بتوانیم بهترین بازی خود را در این مسابقه برابر تیم فوتبال شهرداری تبریز برگزار کنیم تا با قدرت تمام و کسب پیروزی و سه امتیاز به کارمان پایان دهیم.

تیم فوتبال صبای قم در حال حاضر با کسب 42 امتیاز از 27 مسابقه در مکان پنجم جدول رده‌بندی لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور ایستاده است در حالی که اختلاف صبا با تیم چهارم دو امتیاز است و با تیم صدرنشین یعنی سپاهان اصفهان نیز 13 امتیاز فاصله دارد.

تیم‌های فوتبال صبای قم و شهرداری تبریز در دیداری از هفته یازدهم دور برگشت مسابقات لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور از ساعت 16 و 30 دقیقه روز پنج‌شنبه دهم فروردین ماه در ورزشگاه یادگار امام تبریز به مصاف یکدیگر می‌روند.

انتهای پیام/آ20

]]>
روزانه 2 هزار نفر از مقبرةالشعرای تبریز بازدید می‌کنند 2012-03-26T12:41:48+01:00 2012-03-26T12:41:48+01:00 tag:http://science-articles.mihanblog.com/post/1951 ramin h مدیرکل ارشاد آذربایجان‌شرقی: روزانه 2 هزار نفر از مقبرةالشعرای تبریز بازدید می‌کنند خبرگزاری فارس: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی از بازدید روزانه بیش از 2 هزار گردشگر داخلی و خارجی در تعطیلات نوروزی از مقبرةالشعرای تبریز خبر داد. به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی علی داننده اظهار داشت: این بازدید‌ها به صورت تورهای گردشگری داخل کشور و همچنین از کشورهای همجوار همچون جمهوری آذربایجان،‌باکو،‌ نخجوان، ترکیه و مدیرکل ارشاد آذربایجان‌شرقی:
روزانه 2 هزار نفر از مقبرةالشعرای تبریز بازدید می‌کنند

خبرگزاری فارس: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی از بازدید روزانه بیش از 2 هزار گردشگر داخلی و خارجی در تعطیلات نوروزی از مقبرةالشعرای تبریز خبر داد.

خبرگزاری فارس: روزانه 2 هزار نفر از مقبرةالشعرای تبریز بازدید می‌کنند

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی علی داننده اظهار داشت: این بازدید‌ها به صورت تورهای گردشگری داخل کشور و همچنین از کشورهای همجوار همچون جمهوری آذربایجان،‌باکو،‌ نخجوان، ترکیه و اتریش و انگلستان هستند.

وی مجموع بازدیدکنندگان از مقبرةالشعرای تبریز را در سال گذشته بیش از 500 هزار نفر اعلام کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی همچنین از بازسازی این بنای تاریخی فرهنگی خبر داد و گفت: در سال گذشته این مجموعه با اعتباری بالغ بر 500 میلیون تومان به طور کامل مرمت شده و از لحاظ فرهنگی نیز غنی‌سازی شده است.

وی ایجاد ویترین‌های کتب شعرای معاصر، نورپردازی مناسب داخل بنا و نصب ده‌ها اثر هنری از هنرمندان استان در این مجموعه را از دیگر فعالیت‌های انجام یافته در مقبرةالشعرای تبریز عنوان کرد.

مقبرةالشعرای تبریز آرامگاه شاعران نامی کشور از جمله شهریار، خاقانی‌شروانی، اسدی‌طوسی و قطران تبریزی است که در ضلع شمالی بقعه سیدحمزه در محله قدیمی سرخاب واقع شده است.

انتهای پیام/ک30

]]>
مرغ گرم در مشهد نسبت به میانگین کشوری نرخ پایین‌تری را تجربه کرد 2012-03-26T12:41:45+01:00 2012-03-26T12:41:45+01:00 tag:http://science-articles.mihanblog.com/post/1950 ramin h معاون صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی: مرغ گرم در مشهد نسبت به میانگین کشوری نرخ پایین‌تری را تجربه کرد خبرگزاری فارس: معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: با اجرای برنامه‌های تنظیم بازار مواد پروتئینی، مرغ گرم در مشهد قیمت پایین‌تر از میانگین کشوری را تجربه کرد. به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی، علی غفوری مقدم اظهار داشت: با مشارکت بخش تولید و اصناف و به منظور تنظیم بازار و حفظ تعادل قیمت در سطح شهر مش معاون صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی:
مرغ گرم در مشهد نسبت به میانگین کشوری نرخ پایین‌تری را تجربه کرد

خبرگزاری فارس: معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: با اجرای برنامه‌های تنظیم بازار مواد پروتئینی، مرغ گرم در مشهد قیمت پایین‌تر از میانگین کشوری را تجربه کرد.

خبرگزاری فارس: مرغ گرم در مشهد نسبت به میانگین کشوری نرخ پایین‌تری را تجربه کرد

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی، علی غفوری مقدم اظهار داشت: با مشارکت بخش تولید و اصناف و به منظور تنظیم بازار و حفظ تعادل قیمت در سطح شهر مشهد، نسبت به عرضه مرغ منجمد با قیمت 3100 تومان اقدام شد که این امر اثرگذاری مطلوبی بر قیمت مرغ گرم داشته است.

وی قیمت مرغ گرم را در استان خراسان رضوی همانند سایر استان‌های کشور تابع عرضه و تقاضا دانست و افزود: در حال حاضر قیمت مرغ گرم در سراسر کشور تابع میزان عرضه مرغ زنده و قیمت تمام شده آن است.

وی ادامه داد: با توجه به این امر و سایر مؤلفه های مؤثر بر قیمت، مرغ گرم از نرخ ثابتی برخوردار نیست و انتظار یکسان بودن قیمت مرغ در سطح کشور توجیه ندارد.

غفوری‌مقدم با بیان اینکه میزان عرضه و تقاضا قیمت‌ها را تعیین می‌کند، اظهار داشت: سیاست وزارت صنعت، معدن و تجارت سیاست مدیریت قیمت‌ها با لحاظ منافع مصرف‌کننده و بخش تولید است و این سازمان نیز این امر را در دستور کار خود قرار داده است.

وی تصریح کرد: تعیین قیمت با در نظر گرفتن قیمت نهاده‌های خوراک دام و قیمت جوجه یک‌روزه و کسب نظر بخش تولید و دستگاه‌های متولی آن بخش انجام می‌پذیرد و حوزه‌های مختلف از جمله اتحادیه و اصناف نیز در این راستا همکاری می‌کنند.

انتهای پیام/آ30

]]>
روستای تاریخی پوده، قلمرو شکار حکمرانان صفوی/ روستای حسن‌آباد آبریزه، گنجی محصور در میان کوه‌ها 2012-03-26T12:41:41+01:00 2012-03-26T12:41:41+01:00 tag:http://science-articles.mihanblog.com/post/1949 ramin h معرفی دو روستای تاریخی اصفهان روستای تاریخی پوده، قلمرو شکار حکمرانان صفوی/ روستای حسن‌آباد آبریزه، گنجی محصور در میان کوه‌ها خبرگزاری فارس: دو روستای زیبا و خوش آب و هوای "پوده" و "حسن‌آباد آبریزه" از جمله روستاهای تاریخی استان اصفهان هستند که یکی قلمرو شکار حکمرانان صفوی بوده و دیگری همچون گنجی در میان کوه‌ها محصور شده است. به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، روستای پوده که در برخی منابع فوده نیز گفته شده نام دومین روستای پرجمعیت از توابع بخش مرکزی شهرستان دهاقان در استان اصفهان است که معرفی دو روستای تاریخی اصفهان
روستای تاریخی پوده، قلمرو شکار حکمرانان صفوی/ روستای حسن‌آباد آبریزه، گنجی محصور در میان کوه‌ها

خبرگزاری فارس: دو روستای زیبا و خوش آب و هوای "پوده" و "حسن‌آباد آبریزه" از جمله روستاهای تاریخی استان اصفهان هستند که یکی قلمرو شکار حکمرانان صفوی بوده و دیگری همچون گنجی در میان کوه‌ها محصور شده است.

خبرگزاری فارس: روستای تاریخی پوده، قلمرو شکار حکمرانان صفوی/ روستای حسن‌آباد آبریزه، گنجی محصور در میان کوه‌ها

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، روستای پوده که در برخی منابع فوده نیز گفته شده نام دومین روستای پرجمعیت از توابع بخش مرکزی شهرستان دهاقان در استان اصفهان است که در فاصله ۲۵ کیلومتری شهرضا قرار دارد.

قدمت این روستا در برخی منابع ۷۰۰ سال ذکر شده‌ و می‌توان گفت با توجه به تاریخ ساخت آثار و بقایای تاریخی به جا مانده از جمله مسجد، بازار و قلعه یوسف‌خان قدمت روستا حداقل به ۵۰۰ سال قبل می‌رسد، ضمن اینکه پوده در دوره صفویه قلمرو شکار حکمرانان بوده است.روستای پوده به دلیل موقعیت کوهستانی و آب و هوای خوب از چشمه‌سارهای فراوان و چشم‌اندازهای زیبا و متنوعی برخوردار است.

دره پیروزی یکی از نقاط زیبا و چشم‌نواز این روستاست و چشمه‌های فراوان مانند چشمه قاسم، چانه و چاه گز در گوشه و کنار این روستا وجود دارد.بقایای قلعه یوسف خان، بازار قدیمی پوده و آثاری از کارگاه‌های عصاری (روغن‌کشی) و مسجد جامع از جمله آثار تاریخی این روستا هستند.

مسجد تاریخی جامع پوده در جنوب روستا قرار دارد که منبر و حوض سنگی آن متعلق به دوران صفویه‌ است و درون حجره‌های این مسجد و بر روی دیوارهای آن آثاری از نقاشی‌های دوران صفویه باقی مانده ‌است.

منبر مسجد از سنگ سیاه است و پنج پله دارد و در حاشیه آن نام چهارده معصوم خوشنویسی و حجاری شده‌ و در سمت دیگر آن آیةالکرسی را کنده‌کاری کرده‌اند.

بر گوشه‌ای از این منبر با کمک شعر نام سازنده منبر نقش شده و در سمت دیگر هم با بیتی شعر سال ساخت آن به ابجد بیان شده که مقارن با سلطنت شاه صفی بن شاه عباس کبیر می‌شود.

همچنین در گوشه‌ای از این منبر که مکان جلوس شاهان صفوی به هنگام سفر به این منطقه بوه نام حجار منبر نیز مشاهده می‌شود.

امامزاده شاه زید پوده نیز از دیگر آثار دوره صفوی این روستاست.اقتصاد این روستا براساس فعالیت‌های کشاورزی، باغداری، دامداری و صنایع دستی است و مهم‌ترین محصولات کشاورزی آن گندم، جو، لوبیا و ذرت است و انگور و سیب نیز از جمله محصولات باغی آن محسوب می‌شوند.

این روستا دارای صنایع دستی متنوعی است و زنان و دختران عمده‌ترین تولیدکنندگان صنایع دستی روستا را تشکیل می‌دهند.از جمله آیین‌های ویژه مردم روستای پوده نخل بستن در مراسم عزاداری ایام محرم است و نیز مراسم عید نوروز، چهارشنبه سوری و شب یلدا با اجرای موسیقی محلی توسط سازهای نی، تنبک و نیز با چوب بازی و رقص همراه است.

*‌ روستای حسن آباد آبریزه، گنجی محصور در میان کوه‌‌ها

روستای حسن آباد آبریزه که همچون گنجی در میان کوه‌‌ها محصور شده است جزو شهرستان تیران و کرون است و در قسمت شمال غربی استان اصفهان قرار دارد.این روستا دارای قلعه‌ای زیبا با شش برج دیده‌بانی و یک برج بر روی در اصلی است و به دستور نوروزعلی خان قاجار بنا شده است.

ریش سفیدان محل درباره طریقه ساخت این بنا این گونه گفته‌اند که  در حالی که نوروزعلی خان با اسب خود یورتمه می‌رفته به کارگران دستور داده که خاکستر ذغال بر روی رد سم‌های اسبش بریزند و خط بنای این قلعه را بکشند.

همچنین این فرد دستور داده بود خشت‌های قلعه را به قدری پایمال و لگدکوب کنند که اگر آنها در جویی که از کنار قلعه می‌گذرد قرار دهند خشت گلی سست نشود چراکه باید دوباره خشت‌ها را بسازند.

معماری این قلعه به قدری در عکس‌های هوایی و ماهواره‌ای صاف و دقیق است که ساختن قلعه به این شیوه باورنکردنی به نظر می‌رسد.این قلعه در زمان‌های گذشته مسکونی بوده است اما بعدها به دلیل کمی جا و مکان مردم به اطراف قلعه کوچ کرده‌اند.درون قلعه یک حمام متروکه وجود دارد که به دلیل کم‌اهمیتی در حال ویرانی است.

آب و هوای حسن‌آباد سرد و مرطوب است، زمستان‌های سرد و تابستان گرمی دارد و در اطراف روستا کوه‌های زیادی به نام کوه باغ موسی، چُنگیف بُلخیر، کمارسون، کوه‌لنگی، غالبری، کوه کل، مرغک و کوه‌هایی دیگر وجود دارد.

این روستا در حدود دو هزار نفر جمعیت دارد و در گذشته مردم آن به کشاورزی، باغ‌داری و دام‌داری مشغول بوده‌اند اما در چند سال اخیر جوانان به دلیل خشکسالی به شغل کارگری بیرون از روستا روی آورده‌اند.

به گزارش فارس در روستای حسن‌آباد دو کارخانه بلوک‌زنی و یک کارخانه موزاییک‌سازی نیز وجود دارد.

انتهای پیام/خ۱۰

]]>
اسکان 25 هزار نفر روز مسافر نوروزی در مدارس قزوین 2012-03-26T12:41:37+01:00 2012-03-26T12:41:37+01:00 tag:http://science-articles.mihanblog.com/post/1948 ramin h مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین: اسکان 25 هزار نفر روز مسافر نوروزی در مدارس قزوین خبرگزاری فارس: مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین از اسکان 25 هزار و 84 نفر روز مسافران نوروزی در ستادهای اسکان مدارس آموزش و پرورش استان قزوین خبر داد. جعفر حبیبی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در قزوین اظهار کرد: تا امروز 25 هزار و 84 نفر روز مسافر در مدارس سطح استان قزوین که به عنوان مراکز اسکان نوروزی آموزش و پرورش استان قزوین انتخاب شده، اسکان داده شده‌اند. وی افزود: تعداد افراد اسکان یافته در مد مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین:
اسکان 25 هزار نفر روز مسافر نوروزی در مدارس قزوین

خبرگزاری فارس: مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین از اسکان 25 هزار و 84 نفر روز مسافران نوروزی در ستادهای اسکان مدارس آموزش و پرورش استان قزوین خبر داد.

خبرگزاری فارس: اسکان 25 هزار نفر روز مسافر نوروزی در مدارس قزوین

جعفر حبیبی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در قزوین اظهار کرد: تا امروز 25 هزار و 84 نفر روز مسافر در مدارس سطح استان قزوین که به عنوان مراکز اسکان نوروزی آموزش و پرورش استان قزوین انتخاب شده، اسکان داده شده‌اند.

وی افزود: تعداد افراد اسکان یافته در مدارس استان قزوین متشکل از فرهنگیان، کارمندان دولت و مردم، 15 هزار نفر است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین یادآور شد: 75 درصد از مسافران اسکان یافته در مدارس را فرهنگیان، 10 درد را کارمندان دولت و 15 درصد باقیمانده را مردم عادی تشکیل می‌دهند.

حبیبی خاطرنشان کرد: 68 مدرسه در سطح استان قزوین با تعداد 677 عدد کلاس میزبان مهمانان نوروزی هستند که به استان قزوین سفر کرده و یا از این استان عبور می‌کنند.

وی تصریح کرد: محل‌های اسکان آموزش و پرورش نسبت به سال گذشته 20 درصد افزایش داشته است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین تشریح کرد: تمام کلاس‌هایی که برای اسکان مسافران نوروزی در نظر گرفته شده، در سه سطح الف، ب و ج است.

حبیبی ادامه داد: 300 کلاس از درجه الف برخوردار است که امکاناتی از قبیل فرش، یخچال، تلویزیون، پتو و ... در آنها به صورت 100 درصد وجود دارد.

وی یادآور شد: بقیه کلاس‌ها نیز از درجه ب برخوردار است که تمام امکانات را داراست ولی تلویزیون نداشته و آشپزخانه و یخچال مشترک دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین تأکید کرد: کلاس‌های درجه ج نیز در مواقع اضطرار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

حبیبی با اشاره به اهدای یک وعده غذای گرم رایگان به مسافران نوروزی در استان قزوین عنوان کرد: پیش از شروع تعطیلات امکانات رزرو اینترنتی محل‌های اسکان برای مسافران نوروزی به استان قزوین فراهم شده و همچنان نیز ادامه دارد.

وی اذعان کرد: تا به امروز هیچ مسافری وجود نداشته که به محل‌های اسکان آموزش و پرورش استان قزوین مراجعه کرده و اسکان نگیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین همچنین با اشاره به جشنواره بین‌المللی بازی و اسباب‌بازی در قزوین بیان کرد: این جشنواره یک حرکت در خور تحسین است که توسط شهرداری قزوین و دیگر دستگاه‌ها در حال اجراست.

حبیبی ادامه داد: بخشی از این نمایشگاه که در آن آثار و تصاویری از معلمان دیروز به عنوان پایه‌گذاران تعلیم و تربیت در استان قزوین برای نسل امروز به نمایش گذاشته شده است نیز بسیار جذاب بوده و مورد استقبال مراجعه‌کنندگان و به خصوص اهل علم قرار گرفته است.

وی افزود: برگزاری این نوع جشنواره‌ها که بسیاری از افراد را به دوران کودکی و تحصیل خود می‌برد و پایه‌گذاران تعلیم و تربیت را معرفی می‌کند امر شایسته‌ای است.

انتهای پیام/آ10

]]>
ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی دماوند کاهش یافت 2012-03-26T12:41:33+01:00 2012-03-26T12:41:33+01:00 tag:http://science-articles.mihanblog.com/post/1947 ramin h در مقایسه با سال گذشته ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی دماوند کاهش یافت خبرگزاری فارس: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دماوند از کاهش ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی زراعی این شهرستان در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته خبر داد. حمیدرضا خلیلی امروز در گفت‏وگو با خبرنگار فارس در شرق استان تهران اظهار داشت: جهاد کشاورزی شهرستان دماوند از روزهای پایانی سال 90 بدین‌سو اکیپ‏های گشت خود را در نقاط مختلف این شهرستان مستقر کرده است. وی ادامه داد: روزانه چهار نفر از کارکنان جهاد کشاورزی و اداره امور ارا در مقایسه با سال گذشته
ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی دماوند کاهش یافت

خبرگزاری فارس: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دماوند از کاهش ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی زراعی این شهرستان در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته خبر داد.

خبرگزاری فارس: ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی دماوند کاهش یافت

حمیدرضا خلیلی امروز در گفت‏وگو با خبرنگار فارس در شرق استان تهران اظهار داشت: جهاد کشاورزی شهرستان دماوند از روزهای پایانی سال 90 بدین‌سو اکیپ‏های گشت خود را در نقاط مختلف این شهرستان مستقر کرده است.

وی ادامه داد: روزانه چهار نفر از کارکنان جهاد کشاورزی و اداره امور اراضی به صورت کامل مناطق تحت تولیت این نهاد را مورد بازدید قرار می‏دهند تا با تخلفات احتمالی برخوردی قانونی شود.

خلیلی اضافه کرد: البته پیش از این مقرر شده بود تا این نظارت بر اراضی زراعی و ملی دماوند به صورت اکیپ‏های تلفیقی مشترک بین چند نهاد صورت گیرد که البته این امر ممکن نشد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دماوند افزود: مقایسه کامل آمار و ارقام ساخت و سازهای غیرمجاز امسال و سال گذشته به صورت یک جمع‏بندی کلی در پایان تعطیلات نوروزی اعلام می‏شود.

وی ادامه داد: اما آنچه از شواهد موجود قابل دریافت بوده،کاهش آمار ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی زراعی شهرستان دماوند در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته است.

این مسئول ضمن تبریک سال نو به امت اسلامی ایران خاطر نشان کرد: سال گذشته جهادگران عرصه‏های مختلف انقلاب شکوهمند اسلامی جهاد کشاورزی بار دیگر به فرمان رهبر فرزانه انقلاب، سالی جهادی را پشت سر گذاشتند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دماوند تصریح کرد: امسال نیز با توجه به نام‏گذاری سال تحت عنوان تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی از سوی رهبر معظم انقلاب در راستای اطاعت از منویات ولایت فقیه از هیچ کوششی فروگذار نمی‏کنیم.

انتهای پیام/ن20/د1000

]]>
بالگرد امدادی هلال‌احمر در خراسان شمالی مستقر شد 2012-03-26T12:41:30+01:00 2012-03-26T12:41:30+01:00 tag:http://science-articles.mihanblog.com/post/1946 ramin h بالگرد امدادی هلال‌احمر در خراسان شمالی مستقر شد خبرگزاری فارس: مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان شمالی از استقرار بالگرد امدادی هلال‌احمر در این استان خبر داد. حامد سجادی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد اظهار داشت: بر اساس برنامه این بالگرد از امروز تا پایان 11 فروردین ماه جاری در خراسان شمالی استقرار خواهد داشت. وی تصریح کرد: این بالگرد برای مأموریت‌های ویژه و اضطراری امداد جاده‌ای به مدت پنج روز در این استان مورد استفاده قرار می‌گیرد. به گفته سجادی این بالگرد از نوع جدید
بالگرد امدادی هلال‌احمر در خراسان شمالی مستقر شد

خبرگزاری فارس: مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان شمالی از استقرار بالگرد امدادی هلال‌احمر در این استان خبر داد.

خبرگزاری فارس: بالگرد امدادی هلال‌احمر در خراسان شمالی مستقر شد

حامد سجادی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد اظهار داشت: بر اساس برنامه این بالگرد از امروز تا پایان 11 فروردین ماه جاری در خراسان شمالی استقرار خواهد داشت.

وی تصریح کرد: این بالگرد برای مأموریت‌های ویژه و اضطراری امداد جاده‌ای به مدت پنج روز در این استان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به گفته سجادی این بالگرد از نوع جدید و پیشرفته است که در مأموریت‌های نوروزی به کارگیری می‌شود.

سجادی همچنین فعالیت 25 پایگاه امداد و نجات توسط جمعیت هلال‌احمر استان در نوروز برای امدادرسانی را مورد اشاره قرار داد و افزود: این پایگاه‌ها در طول طرح نوروزی در آمادگی کامل به سر می‌برند.

وی اظهار داشت: همچنین 20 پایگاه‌ راهنمای مسافران نوروزی در این استان فعال است که در این پایگاه‌ها بروشور، نقشه، کتابچه، کاتالوگ و ... توزیع و در اختیار مسافران قرار می‌گیرد.

مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر خراسان شمالی راه‌اندازی سامانه راهنمایان مسافران نوروزی در این پایگاه‌ها را مورد اشاره قرار داد و گفت: در این سامانه‌ها مسافت شهرهای مورد نظر مسافران در حداقل زمان در اختیار آنان قرار می‌گیرد.

تاکنون یک میلیون و 400 هزار مسافر وارد خراسان شمالی شده‌اند.

انتهای پیام/ک30

]]>
معرفی 109 متخلف به مراجع قضایی از سوی دامپزشکی خراسان‌ رضوی 2012-03-26T12:41:27+01:00 2012-03-26T12:41:27+01:00 tag:http://science-articles.mihanblog.com/post/1945 ramin h در پی اجرای طرح نوروزی صورت گرفت معرفی 109 متخلف به مراجع قضایی از سوی دامپزشکی خراسان‌ رضوی خبرگزاری فارس: مدیرکل دامپزشکی خراسان‌ رضوی گفت: با آماده‌باش اکیپ‌های دامپزشکی برای اجرای طرح نوروزی نظارت بر فرآورده‌های خام دامی توسط اداره‌ کل دامپزشکی استان، 109 متخلف به مراجع قضایی معرفی شدند. به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از روابط عمومی دامپزشکی خراسان رضوی، ناصر مرگان اظهار داشت: از ابتدای این طرح در اسفندماه سال گذشته تا امروز 104 اکیپ نظارتی دامپزشکی موفق به بازدید از 2 هزار در پی اجرای طرح نوروزی صورت گرفت
معرفی 109 متخلف به مراجع قضایی از سوی دامپزشکی خراسان‌ رضوی

خبرگزاری فارس: مدیرکل دامپزشکی خراسان‌ رضوی گفت: با آماده‌باش اکیپ‌های دامپزشکی برای اجرای طرح نوروزی نظارت بر فرآورده‌های خام دامی توسط اداره‌ کل دامپزشکی استان، 109 متخلف به مراجع قضایی معرفی شدند.

خبرگزاری فارس: معرفی 109 متخلف به مراجع قضایی از سوی دامپزشکی خراسان‌ رضوی

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از روابط عمومی دامپزشکی خراسان رضوی، ناصر مرگان اظهار داشت: از ابتدای این طرح در اسفندماه سال گذشته تا امروز 104 اکیپ نظارتی دامپزشکی موفق به بازدید از 2 هزار 860 مرکز تهیه، تولید و عرضه فرآورده‌های خام دامی شده‌اند.

مدیرکل دامپزشکی خراسان ‌رضوی افزود: در جریان این بازدیدها بیش از 3 هزار کیلوگرم فرآورده خام دامی به عنوان فرآورده غیر قابل مصرف شناسایی و معدوم شده است.

ازغدی اظهار داشت: در کشتارگاه‌های طیور استان نیز بیش از 2 میلیون قطعه طیور زیر نظر کارشناسان فنی دامپزشکی در ایام نوروز ذبح شده و از این تعداد 16 هزار لاشه غیر قابل مصرف تشخیص داده و معدوم شده است.

وی به کشتارگاه‌های دام نیز به عنوان مراکز اصلی تولید گوشت قرمز اشاره کرده و افزود: در 33 کشتارگاه استان بیش از 64 هزار دام سبک و سنگین به وزن بیش از 2 میلیون و 300 هزار کیلوگرم طی مدت اجرای طرح نوروزی دامپزشکی ذبح شده است که از این میان نیز 57 لاشه به دلایل مختلف ضبط و معدوم شده است.

ازغدی با ا شاره به خطر انتقال بیماری‌های مختلف در اثر عرضه غیر بهداشتی فرآورده‌های خام دامی توسط دستفروشان اظهار داشت: با تمام افرادی که به صورت دستفروش و بدون هویت در حاشیه جاده‌ها، سطح شهر مشهد و به ویژه اطراف حرم مطهر اقدام به عرضه غیر مجاز مواد پروتئینی از قبیل گوشت سفید و قرمز، ماهی، کله پاچه و جگر مِی‌کنند به طور جدی برخورد شده و پس از تشکیل پرونده برای متهمان، مراتب جهت رسیدگی به دستگاه قضایی تسلیم می‌شود.

وی با اشاره به پاسخگویی به 230 مورد شکایات مردمی طی روزهای اجرای طرح نوروزی دامپزشکی، از تمام شهروندان و زائران خواست از خرید گوشت مرغ یا قطعات ران و سینه فاقد بسته‌بندی، گوشت قرمز فاقد مهر دامپزشکی، گوشت از پیش چرخ شده، آلایش مرغ بدون بسته‌بندی و یا فرآورده‌های خام دامی دارای بسته‌بندی با برچسب مخدوش خودداری کرده و هنگام خرید موارد بسته‌بندی به تاریخ تولید، انقضا و کد بهداشتی دامپزشکی توجه کنند.

انتهای پیام/آ30

]]>
رآکتور 53 ژاپن هم از مدار خارج شد/نیاز شدید توکیو به واردات نفت 2012-03-26T12:41:23+01:00 2012-03-26T12:41:23+01:00 tag:http://science-articles.mihanblog.com/post/1944 ramin h رآکتور 53 ژاپن هم از مدار خارج شد/نیاز شدید توکیو به واردات نفت خبرگزاری فارس: ژاپن با خارج کردن پنجاه‌وسومین رآکتور هسته‌ای خود از مدار فقط یک رآکتور فعال دیگر دارد و همین موضوع باعث تشدید نیاز این کشور به واردات نفت برای تامین نیاز انرژی این کشور شده است. به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری" بیزینس ویک"، ژاپن روز دوشنبه یکی دیگر از رآکتورهای هسته ای خود را برای عملیات تعمیر و نگهداری از مدار خارج کرد تا تنها یکی از 54 رآکتور هسته ای این کشور در حال فعالیت باشد. همچنین انتظار می‌رود
رآکتور 53 ژاپن هم از مدار خارج شد/نیاز شدید توکیو به واردات نفت

خبرگزاری فارس: ژاپن با خارج کردن پنجاه‌وسومین رآکتور هسته‌ای خود از مدار فقط یک رآکتور فعال دیگر دارد و همین موضوع باعث تشدید نیاز این کشور به واردات نفت برای تامین نیاز انرژی این کشور شده است.

خبرگزاری فارس: رآکتور 53 ژاپن هم از مدار خارج شد/نیاز شدید توکیو به واردات نفت

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری" بیزینس ویک"، ژاپن روز دوشنبه یکی دیگر از رآکتورهای هسته ای خود را برای عملیات تعمیر و نگهداری از مدار خارج کرد تا تنها یکی از 54 رآکتور هسته ای این کشور در حال فعالیت باشد.

همچنین انتظار می‌رود که آخرین رآکتور ژاپن نیز اوایل ماه می خاموش شود تا گمانه‌زنی ها درباره احتمال کمبود شدید انرژی در این کشور و به خصوص در فصل گرم تابستان افزایش یابد.

رآکتور شمار 6 در مجموعه "کاشیوازاکی-کاریوا" اوایل روز دوشنبه توسط شرکت توکیو الکتریک از مدار خارح شد.

رآکتورهای ژاپن هر 13 ماه برای کنترل‌های دوره‌ای از مدار خارج می‌شوند اما پس از بحران هسته‌ای فوکوشیما در پی وقوع سونامی، هشدارهای هسته‌ای امنیتی به شدت افزایش یافته است و تمام رآکتورهایی که برای کنترل‌های دوره‌ای از مدار خارج شده‌اند هنوز اجازه ورود مجدد به مدار تولید انرژی را نیافته‌اند.

آخرین رآکتوری که هنوز در جزیره شمالی هوکایدو در حال فعالیت است در ماه می از مدار خارج خواهد شد. هنوز زمان دقیق بازگشت این رآکتورها به مدار نامشخص باقی مانده است.

پیش از بحران فوکوشیما یک سوم تولید برق ژاپن به کمک نیروگاه‌های هسته‌ای بوده است. دولت ژاپن خواستار آن بوده است که رآکتورهای هسته‌ای بلافاصله پس از تست‌های تنش وارد مدار شوند اما با مخالفت شدید مردم این کشور مواجه شدند.

ژاپن در حال حاضر برای تامین کسری انرژی مورد نیاز خود به منابع کربنی نظیر نفت و زغال سنگ روی آورده است. این کشور همچنین از صنایع خود خواسته است تا با کاهش مصرف برق به تلاش‌ها برای فائق آمدن بر کمبود انرژی کمک کنند.

انتهای پیام/.

]]>
نمایشگاه صنایع دستی در بروجرد برپا شد 2012-03-26T12:41:20+01:00 2012-03-26T12:41:20+01:00 tag:http://science-articles.mihanblog.com/post/1943 ramin h رئیس سازمان میراث فرهنگی بروجرد خبر داد نمایشگاه صنایع دستی در بروجرد برپا شد خبرگزاری فارس: رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد گفت: نمایشگاه صنایع دستی در بروجرد برپا شد. حجت الله یارمحمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بروجرد گفت: این نمایشگاه در میدان شهدا و میدان آیت الله بروجردی شهر بروجرد به منظور آشنایی مسافران نوروزی با جاذبه‌های توریستی و گردشگری و صنایع دستی شهرستان بروجرد بر پا شده است. وی عنوان کرد: این نمایشگاه شامل 20 غرفه است، که از محص رئیس سازمان میراث فرهنگی بروجرد خبر داد
نمایشگاه صنایع دستی در بروجرد برپا شد

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد گفت: نمایشگاه صنایع دستی در بروجرد برپا شد.

خبرگزاری فارس: نمایشگاه صنایع دستی در بروجرد برپا شد

حجت الله یارمحمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بروجرد گفت: این نمایشگاه در میدان شهدا و میدان آیت الله بروجردی شهر بروجرد به منظور آشنایی مسافران نوروزی با جاذبه‌های توریستی و گردشگری و صنایع دستی شهرستان بروجرد بر پا شده است.

وی عنوان کرد: این نمایشگاه شامل 20 غرفه است، که از محصولاتی که در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته می‌توان به ورشوسازی، قلم‌زنی و جاجیم بافی اشاره کرد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد گفت: نمایشگاهی که در میدان آیت الله بروجردی برپاشده، شامل تصاویری از جاذبه‌های گردشگری استان لرستان و شهرستان بروجرد جهت آشنایی مسافران نوروزی و راهنمایی آنان به مکان‌های دیدنی لرستان بر پا شده است.

یارمحمدی در پایان اذعان داشت: شهرستان بروجرد با توجه به این که به استان‌های همدان، مرکزی نزدیک است، مسافران زیادی از این شهرستان عبور می‌کند.

انتهای پیام/ن۳۰

]]>
تشکیل کارگروه کرامت در مدارس ابتدایی آبادان 2012-03-26T12:41:16+01:00 2012-03-26T12:41:16+01:00 tag:http://science-articles.mihanblog.com/post/1942 ramin h رئیس آموزش و پرورش آبادان خبر داد تشکیل کارگروه کرامت در مدارس ابتدایی آبادان خبرگزاری فارس: رئیس اداره آموزش و پرورش آبادان از تشکیل کارگروه کرامت برای آموزش مهارت‌های زندگی به دانش‌آموزان ابتدایی در آبادان خبر داد. حبیب‌اله رمضانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان با اعلام این خبر اظهار کرد: مهارت‌های ضروری زندگی از جمله مهارت تصمیم‌گیری و یا حل مشکلات در مواقع بحرانی از جمله مهارت‌هایی است که آموزش آنها به دانش‌آموزان دوره ابتدایی از وظایف اصلی آموزش و پرورش است. وی افزود: رئیس آموزش و پرورش آبادان خبر داد
تشکیل کارگروه کرامت در مدارس ابتدایی آبادان

خبرگزاری فارس: رئیس اداره آموزش و پرورش آبادان از تشکیل کارگروه کرامت برای آموزش مهارت‌های زندگی به دانش‌آموزان ابتدایی در آبادان خبر داد.

خبرگزاری فارس: تشکیل کارگروه کرامت در مدارس ابتدایی آبادان

حبیب‌اله رمضانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان با اعلام این خبر اظهار کرد: مهارت‌های ضروری زندگی از جمله مهارت تصمیم‌گیری و یا حل مشکلات در مواقع بحرانی از جمله مهارت‌هایی است که آموزش آنها به دانش‌آموزان دوره ابتدایی از وظایف اصلی آموزش و پرورش است.

وی افزود: از دیگر مهارت‌هایی که باید مورد توجه قرار گیرند توانایی پیشگیری از عصبانیت و استرس‌های احتمالی و هیجانات روحی و روانی هستند که در سنین کودکی تا نوجوانی بسیار رایج بوده و گاهی سلامت روانی فرزندان جامعه را تا حد زیادی تهدید می‌کنند.

رئیس اداره آموزش و پرورش آبادان خاطرنشان کرد: این مهارت‌ها و آموزش‌ها باید به زبان تربیتی و آموزشی و به شیوه‌ای ساده برای دانش‌آموزان دوره ابتدایی ارائه شوند و به همین دلیل ما تلاش کردیم تا آموزش‌ها را از مقاطع پایین‌تر آغاز کرده و به تدریج به همه مقاطع تعمیم دهیم.

رمضانی با بیان اینکه آموزش‌های تربیتی به این صورت می‌توانند به سالم‌‌سازی جامعه کمک شایانی کنند، تصریح کرد: آموزش و پرورش آبادان می‌کوشد تا با ارائه این آموزش‌ها در زمینه مهارت‌های زندگی دانش‌آموزان را در مقابله با مشکلات زندگی آماده کرده و از آنها افرادی سالم و متکی به نفس بسازد.

وی با اشاره به اجرای این طرح در مدارس ابتدایی شهرستان اظهار کرد: این طرح در قالب مدارس و با همکاری معلمان و مربیان مخصوص در سراسر مدارس ابتدایی شهرستان آبادان اجرا خواهد شد.

رئیس اداره آموزش و پرورش آبادان در پایان با ابراز امیدواری از موفقیت و تأثیرگذاری این طرح گفت: امیدواریم که این اجرای این طرح در مدارس ابتدایی تأثیر مورد نظر را بر دانش‌آموزان گذاشته و آنان را با روحیه‌ای قوی و سرشار از اعتماد به نفس روانه مقاطع بالاتر کند.

انتهای پیام/آ30

]]>
سمنان پیشتاز پیش‏فروش اینترنتی بلیت‏های نوروزی 2012-03-26T12:41:13+01:00 2012-03-26T12:41:13+01:00 tag:http://science-articles.mihanblog.com/post/1941 ramin h مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان سمنان خبر داد سمنان پیشتاز پیش‏فروش اینترنتی بلیت‏های نوروزی خبرگزاری فارس: مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان سمنان گفت: سمنان پیشتاز پیش‏فروش اینترنتی بلیت‏های نوروزی است. داود سعدی امروز در گفت‏وگو با خبرنگار فارس در سمنان اظهار کرد: در طرح نوروزی سال گذشته، مجموع پیش‏فروش بلیت 13 هزار و 756 عدد بود ولی در سال 91 تاکنون این رقم به 23 هزار و 591 قطعه بلیت رسیده و این افزایش در کشور بی‏سابقه است. مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان سمنان با اشاره مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان سمنان خبر داد
سمنان پیشتاز پیش‏فروش اینترنتی بلیت‏های نوروزی

خبرگزاری فارس: مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان سمنان گفت: سمنان پیشتاز پیش‏فروش اینترنتی بلیت‏های نوروزی است.

خبرگزاری فارس: سمنان پیشتاز پیش‏فروش اینترنتی بلیت‏های نوروزی

داود سعدی امروز در گفت‏وگو با خبرنگار فارس در سمنان اظهار کرد: در طرح نوروزی سال گذشته، مجموع پیش‏فروش بلیت 13 هزار و 756 عدد بود ولی در سال 91 تاکنون این رقم به 23 هزار و 591 قطعه بلیت رسیده و این افزایش در کشور بی‏سابقه است.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان سمنان با اشاره به افزایش 235 درصدی پیش‏فروش اینترنتی بلیت و فعالیت گسترده شرکت‌های حمل و نقل مسافر در استان گفت: پیش‌فروش اینترنتی بلیت به مسافران در ایام طرح نوروزی سال 90 نیز نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، 20 برابر بوده و افزایش 235 درصدی امسال نشان استقبال بی‏نظیر مسافران در استفاده از سامانه‏های جدید تهیه بلیت و سایت شرکت‏های حمل و نقل مسافر برای تهیه بلیت به صورت اینترنتی است.

وی افزود: از جمله فعالیت‌های اداره‌ کل حمل و نقل و پایانه های استان سمنان برای ارایه خدمات شایسته به شهروندان، نصب وب کیوسک فروش بلیت با همکاری استانداری در دانشگاه‌ها و مراکز پرجمعیت و اطلاع‌رسانی گسترده از طریق رسانه‌ها و همچنین ورود ناوگان جدید نظیر اتوبوس‏های وی.آی.پی بوده که مورد استقبال مردم قرار گرفته است.

سعدی با اشاره به فعالیت گسترده 32 شرکت حمل و نقل مسافر در سطح استان سمنان افزود: در زمینه امدادرسانی به اتوبوس‏های دارای نقص فنی و در راه‌مانده سایر استان‏ها در محورهای استان سمنان تاکنون به 21 دستگاه اتوبوس امدادرسانی صورت گرفته و ناوگان جایگزین برای جابه‏جایی مسافران اعزام شده است.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان سمنان در خصوص حوادث جاده‏ای در روزهای طرح نوروزی تاکنون نیز اظهار داشت: به یاری خداوند و با همکاری بسیار خوب مردم حوادث جاده‏ای امسال به نسبت سال گذشته کاهش داشته و تاکنون در تعداد تصادفات فوتی 58 درصد و در تعداد متوفی 66 درصد نسبت به مدت مشابه در سال 90 کاهش داریم.

انتهای پیام/ک10

]]>
تحلیلگر صهیونیست: تحریم‌های ضدایرانی به هیچ دردی نمی‌خورند 2012-03-22T17:57:37+01:00 2012-03-22T17:57:37+01:00 tag:http://science-articles.mihanblog.com/post/1940 ramin h تحلیلگر صهیونیست: تحریم‌های ضدایرانی به هیچ دردی نمی‌خورند خبرگزاری فارس: روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت در گزارشی به قلم "مراو باتیتو" اذعان کرد که تحریم‌های ضدایرانی غرب به هیچ دردی نخورده‌اند. به گزارش فارس، این روزنامه صهیونیستی نوشت: در حالی که باراک و نتانیاهو با صادی بلند با یکدیگر به دعوا ادامه می‌دهند، ایران به راحتی در حیاط خلوت اسرائیل جولان می‌دهد. باتیتو در عین اذعان به واقعیت فوق، تلاش زیادی برای ارائه چهره‌ای سیاه از ایران نموده است. وی مدعی شده است که بنیادگرایی اس
تحلیلگر صهیونیست: تحریم‌های ضدایرانی به هیچ دردی نمی‌خورند

خبرگزاری فارس: روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت در گزارشی به قلم "مراو باتیتو" اذعان کرد که تحریم‌های ضدایرانی غرب به هیچ دردی نخورده‌اند.

خبرگزاری فارس: تحلیلگر صهیونیست: تحریم‌های ضدایرانی به هیچ دردی نمی‌خورند

به گزارش فارس، این روزنامه صهیونیستی نوشت: در حالی که باراک و نتانیاهو با صادی بلند با یکدیگر به دعوا ادامه می‌دهند، ایران به راحتی در حیاط خلوت اسرائیل جولان می‌دهد.

باتیتو در عین اذعان به واقعیت فوق، تلاش زیادی برای ارائه چهره‌ای سیاه از ایران نموده است. وی مدعی شده است که بنیادگرایی اسلامی ایران توجهی به آنچه خشم ایرانیان از تحریم‌ها خوانده می‌شود، ندارد و دست به سرکوب کسانی می‌زند که به دنبال آینده‌ای متفاوت هستند.

علی‌رغم ادبیات تند و زشت به‌کار گرفته شده در این مقاله، نویسنده به‌هرحال چاره‌ای جز این نداشته تا اذعان کند که تحریم‌ها نمی‌تواند برنامه هسته‌ای ایران را متوقف کند.

در این مقاله اذعان شده است که زبان صحبت سرمایه‌داری غربی با ایران زبانی اقتصادی‌ست اما این چنین تحریم‌ها آخرین چیزی‌ست که ممکن است ایران را بیازارد.

نوینده یدیعوت با همان زبان بی‌ادبانه خود نتوانسته است به سوریه اشاره نکند و مدعی‌ شده است که سوریه نیز مثالی خوب در مورد ایران است که شش ماه است در شرایط بد به حیات خود ادامه داده است.

تحریم‌های غرب بر ضد ایران با هدف متوقف ساختن برنامه هسته‌ای کشورمان به کار گرفته شده‌اند اما برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز جمهوری اسلامی ایران، همچنان رو به پیشرفت است.

انتهای پیام/ک.ص

]]>
چین حق واردات نفت از ایران را با وجود تهدیدهای آمریکا برای خود محفوظ می‌داند 2012-03-22T17:57:33+01:00 2012-03-22T17:57:33+01:00 tag:http://science-articles.mihanblog.com/post/1939 ramin h روزنامه رسمی حزب حاکم چین: چین حق واردات نفت از ایران را با وجود تهدیدهای آمریکا برای خود محفوظ می‌داند خبرگزاری فارس: روزنامه رسمی حزب حاکم بر چین با انتقاد از خودخواهی آمریکا در تحمیل قوانین خود بر جهان نوشت که چین همچنان حق واردات نفت از ایران را برای خود محفوظ می‌داند. به گزارش فارس، روزنامه people چین که روزنامه رسمی حزب حاکم بر چین است طی مطلبی به شدت از اقدام اخیر آمریکا در محدود کردن تجارت نفت ایران انتقاد و تاکید کرد که اینگونه اقدامات نه تنها غلط بوده بلکه می‌تواند به تشدید ت روزنامه رسمی حزب حاکم چین:
چین حق واردات نفت از ایران را با وجود تهدیدهای آمریکا برای خود محفوظ می‌داند

خبرگزاری فارس: روزنامه رسمی حزب حاکم بر چین با انتقاد از خودخواهی آمریکا در تحمیل قوانین خود بر جهان نوشت که چین همچنان حق واردات نفت از ایران را برای خود محفوظ می‌داند.

خبرگزاری فارس: چین حق واردات نفت از ایران را با وجود تهدیدهای آمریکا برای خود محفوظ می‌داند

به گزارش فارس، روزنامه people چین که روزنامه رسمی حزب حاکم بر چین است طی مطلبی به شدت از اقدام اخیر آمریکا در محدود کردن تجارت نفت ایران انتقاد و تاکید کرد که اینگونه اقدامات نه تنها غلط بوده بلکه می‌تواند به تشدید تقابل ها دربرنامه هسته‌ای ایران بیانجامد.

روز گذشته آمریکا اعلام کرد که ژاپن و 10 کشور اروپایی را به دلیل کاهش واردات نفت از ایران از تحریم‌ها معاف می‌دارد اما چین و هند همچنان در خطر تحریم‌ها قرار دارد.

روزنامه people چین در ادامه گزارش خود نوشت که اقدام آمریکا اقدامی گمراه‌کننده و خودخواهانه بوده و چین حق واردات نفت از ایران را برای خود محفوظ می‌داند.

این روزنامه در ادامه مقاله خود نوشت: یکی از جنبه‌های یکجانبه‌گرایی آن است که یکی قوانین خود را به قوانین جهان تبدیل کند و همه باید به آن احترام بگذارند و اگر شما آن را اجرا نکنید مجازات می‌شوید.

این روزنامه چینی تاکید کرد که یکجانبه‌گرایی سابق آمریکا به باتلاق عراق و افغانستان منجر شد.

روزنامه رسمی حزب حاکم بر چین در ادامه گزارش خود نوشت: واقعیت‌ها برای چندمین بار ثابت کرد که یکجانبه‌گرایی راه حل چالش‌های جهانی نبوده و و فقط به تشدید و پیچیده کردن اوضاع می‌انجامد و نه تنها شعله آتش را خاموش نمی‌کند بلکه ممکن است حتی آن را شعله‌ورتر کند.

این تفسیر روزنامه people چین با قلم "ژونگ شنگ" منتشر شد که به معنای "صدای چین" است و اغلب این عنوان برای ارائه دیدگاه روزنامه حزب حاکم درباره موضوعات سیاست خارجی است.

انتهای پیام/.

]]>
کشته شدن 2 کودک و یک شهروند سوری دیگر توسط گروه‌های تروریستی 2012-03-22T17:57:29+01:00 2012-03-22T17:57:29+01:00 tag:http://science-articles.mihanblog.com/post/1938 ramin h کشته شدن 2 کودک و یک شهروند سوری دیگر توسط گروه‌های تروریستی خبرگزاری فارس: 2 کودک و یک شهروند سوری دیگر توسط گروه‌های مسلح تروریستی در حمص و درعا کشته و چند نفر دیگر نیز زخمی شدند. به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری سوریه(سانا) در اثر تیراندازی یک گروه تروریستی مسلح به سمت یک مینی‌بوس در خیابان "طریق حماة" در حی القصور واقع در شهر حمص 2 کودک به نام‌ "یحیی عبدالعلیم الغنطاوی" و برادر وی کشته شدند. یک منبع در بیمارستان نظامی حمص گفت که در اثر این حمله تروریستی چند نفر از شهروندان از جمل
کشته شدن 2 کودک و یک شهروند سوری دیگر توسط گروه‌های تروریستی

خبرگزاری فارس: 2 کودک و یک شهروند سوری دیگر توسط گروه‌های مسلح تروریستی در حمص و درعا کشته و چند نفر دیگر نیز زخمی شدند.

خبرگزاری فارس: کشته شدن 2 کودک و یک شهروند سوری دیگر توسط گروه‌های تروریستی

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری سوریه(سانا) در اثر تیراندازی یک گروه تروریستی مسلح به سمت یک مینی‌بوس در خیابان "طریق حماة" در حی القصور واقع در شهر حمص 2 کودک به نام‌ "یحیی عبدالعلیم الغنطاوی" و برادر وی کشته شدند.

یک منبع در بیمارستان نظامی حمص گفت که در اثر این حمله تروریستی چند نفر از شهروندان از جمله راننده مینی‌بوس زخمی شده و به بیمارستان منتقل شدند.

در استان درعا نیز در اثر تیراندازی یک گروه تروریستی مسلح یک شهروند کشته شده و دو نفر دیگر زخمی شدند.

بر اساس این گزارش یک گروه تروریستی مسلح در منطقه السد در درعا به سمت شهروندان تیراندازی کرد که در اثر آن "صالح ابوعون" کشته شده و "محمد الزوبانی" راننده یک خودروی توزیع نان و نیز "محمد الکراد" زخمی شدند.

از سوی دیگر 3 نفر از نیروهای وابسته به "بشار اسد" در اثر انفجار یک بسته انفجاری که گروه‌های تروریستی آن را در جاده درعا کار گذاشته بودند، زخمی شدند.

سانا همچنین گزارش داد که مهندسان سوری موفق شدند یک بمب به وزن 15 کیلوگرم که گروه‌های تروریستی در ورودی شمالی شهر داعل کار گذاشته بودند، خنثی کنند.

انتهای پیام/++

]]>
هدررفت آب در آذربایجان‌شرقی 19 درصد است 2012-03-22T17:57:26+01:00 2012-03-22T17:57:26+01:00 tag:http://science-articles.mihanblog.com/post/1937 ramin h مدیر عامل آب و فاضلاب آذربایجان شرقی: هدررفت آب در آذربایجان‌شرقی 19 درصد است خبرگزاری فارس: مدیر عامل آب و فاضلاب آذربایجان شرقی گفت: هدررفت آب در آذربایجان‌شرقی 19 درصد است.  رضا پوررجب امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در تبریز به مناسبت سوم فروردین روز جهانی آب با اشاره به عملکرد این شرکت اظهار کرد: شرکت آب و فاضلاب در حال حاضر خدمات خود را در زمینه تامین و توزیع آب شرب بهداشتی در 57 شهر استان آذربایجان‌شرقی آب شرب بهداشتی درقالب یک میلیون و 200 هزار فقره و بیش از 453 هزا مدیر عامل آب و فاضلاب آذربایجان شرقی:
هدررفت آب در آذربایجان‌شرقی 19 درصد است

خبرگزاری فارس: مدیر عامل آب و فاضلاب آذربایجان شرقی گفت: هدررفت آب در آذربایجان‌شرقی 19 درصد است.

خبرگزاری فارس: هدررفت آب در آذربایجان‌شرقی 19 درصد است

 رضا پوررجب امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در تبریز به مناسبت سوم فروردین روز جهانی آب با اشاره به عملکرد این شرکت اظهار کرد: شرکت آب و فاضلاب در حال حاضر خدمات خود را در زمینه تامین و توزیع آب شرب بهداشتی در 57 شهر استان آذربایجان‌شرقی آب شرب بهداشتی درقالب یک میلیون و 200 هزار فقره و بیش از 453 هزار فقره انشعاب فاضلاب از سامانه جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب‌های خانگی بهره‌مند بوده و برای بیش از 2 میلیون و 800 هزار نفر خدمات آب و فاضلاب ارائه می‌دهد.

276حلقه چاه، پنج سد ، 26 دهنه چشمه و قنات آب شرب آذربایجان‌شرقی را تامین می کند

وی افزود: برای تامین و توزیع آب بهداشتی و سالم مابین مشترکان این شرکت 276 حلقه چاه، پنج سد، 26 دهنه چشمه و قنات را در مدار بهره‌برداری قرار داده است که آب‌های تولیدی در استان پس از ذخیره‌سازی در مخازن احداث شده در شبکه توزیعی به طول بیش از 10 هزار کیلومتر در سطح استان با نظارت شبانه‌روزی و انجام آزمایشات متعدد کلرسنجی و میکروبی ما بین مشترکان آب وعاری از هرگونه آلودگی توزیع می‌شود.

مدیر عامل آب و فاضلاب استان در ادامه گفت: در چند دهه اخیر ازدیاد جمعیت، رشد و گسترش شهرها و صنایع ازیک طرف و از طرف دیگر فرسودگی و قدمت شبکه‌های توزیع آب سبب شده است در زمینه اصلاح و بازسازی و توسعه شبکه‌ها اقدامات اساسی صورت گیرد و از طرفی نظر به اهمیت کنترل آب شرب از لحاظ بهداشتی این شرکت با افزایش آزمایشگاه‌های آب در استان و نمونه‌برداری و آزمایش‌های متعدد برآب شرب توزیعی نظارت مستمر دارند.

وی افزود: علاوه بر انجام مطالعات و اجرای طرح‌های تامین آب، بهره‌برداری، تعمیرات و نگهداری از تاسیسات، تعویض رایگان کنتورهای معیوب، کاهش پرت آب و انجام اقدامات موثر همچون تهیه نقشه‌های تراکم و حوادث، تهیه مدل هیدرولیکی، شناسنامه دار کردن شیرهای فلکه شبکه توزیع و توسعه تله متریک، نصب مانومترها و غیره از اقدامات مهمی است که به منظور ارائه خدمات بهینه به شهروندان انجام شده است.

پوررجب تصریح کرد: 99.9 درصد جمعیت استان تحت پوشش آب شرب بهداشتی شهری و 54.1 درصد جمعیت نیز از خدمات فاضلاب شهری بهره‌مند هستند.

پرت و هدررفت آب در آذربایجان‌شرقی 19 درصد است

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی همچنین گفت: بازسازی و اصلاح شبکه های آبرسانی در تمام شهرهای استان در راستای ارائه خدمات بهینه به همشهریان عزیز و کاهش هدررفت آب با برنامه‌ریزی های انجام شده با قوت در حال اجرابوده .چنانچه در استان آذربایجان شرقی مطالعات آن از سال 79 آغاز شده وبا اصلاح شبکه های آب و سایر اقدامات انجام شده پرت و هدر رفت آب در استان به 19 درصد رسیده است و این رقم نسبت به سایر استان‌ها رقم قابل توجهی را نشان می دهد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان پروژه‌های اصلاح و توسعه سامانه‌های آب تبریز و جمع بندی عملیات انجام یافته را در سه بخش اصلاح و توسعه شبکه توزیع آب ، اصلاح و توسعه خطوط انتقال آب و توسعه چاه‌های آب شرب و ایستگاه‌های پمپاژ و احداث ساختمان‌های اداری، پمپاژ، مخازن و دیوارکشی تشریح کرد.

شبکه توزیع آب تبریز به میزان بیش از 238 هزار متر است

پوررجب ابتدا در خصوص بخش اصلاح و توسعه شبکه توزیع آب تبریز گفت: شبکه توزیع آب تبریز به میزان بیش از 238 هزار متر در اقطار 63 تا 500 میلیمتری از نوع پلی اتیلن و داکتیل مورد اصلاح و توسعه قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: لوله‌های انشعابات تعویض و استاندارد شده  به طول 100 هزار و 750 متر، تعویض و یا نصب شیر فلکه سه هزار و 130 مورد، نصب شیر فلکه‌های آتش نشانی 101 مورد و احداث 145 مورد حوضچه شیرآلات از دیگر اقدامات انجام شده در این بخش است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان ‌شرقی در خصوص بخش اصلاح و توسعه خطوط انتقال آب ایستگاه‌های پمپاژ کوچک و توسعه چاه‌های آب شرب در تبریز نیز گفت: خطوط انتقال آب حدود 36 هزار و 700 متر در اقطار 150 تا 900 میلیمتر از نوع داکتیل و چدن اصلاح شده و تعداد 153 مورد شیر فلکه نصب و یا تعویض شده است.

وی اضافه کرد: در این بخش تعداد 82 مورد حوضچه شیر فلکه وشیر هوا احداث شده و تعداد سه ایستگاه پمپاژ نیز بهره‌برداری  شده و یا در حال اجرا است.

عملیات حفر تعداد23  حلقه چاه  عمیق جدید برای تامین آب تبریز

رئیس هیئت مدیره شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان‌شرقی افزود: در خصوص حفر و تجهیز چاه‌های عمیق برای تامین آب مزبور چهار مورد تحویل قطعی، هفت مورد تحویل موقت، دو  مورد در مرحله تحویل موقت و بقیه در حال اجرا هستند.

پوررجب احداث مخازن، ایستگاه‌های پمپاژ، ساختمان‌های اداری و دیوارکشی را با تنظیم و مبادله 31 پیمان با پیمانکاران ذیصلاح عنوان کرد و گفت: تعداد سه باب مخزن 10 هزار مترمکعبی جنوب شرق، 7500 مترمکعبی چشمه دوم اندیشه و 10 هزار متر مکعبی (5جنوب شرق) SE5احداث شده و به بهره برداری رسیده و تعداد جهار باب مخازن جنوب غرب، شمال، چشمه دوم اندیشه، وقزلجه میدان جمعا با ظرفیت 28 هزار و 500متر مکعب در حال احداث است.

مشکلی از لحاظ کمبود و قطعی آب در سطح شهرهای استان وجود ندارد/ آب کلان شهر تبریز به صورت فرا منطقه‌ای تامین و توزیع می شود

پوررجب با درخواست از شهروندان برای دقت در استفاده صحیح از آب شرب مصرفی افزود: خوشبختانه با تمهیدات اتخاذ شده در حال حاضر مشکلی از لحاظ کمبود و قطعی آب در سطح شهرهای استان وجود ندارد ولی این واقعیت که تامین آب کلان شهر تبریز و برخی از شهرهای استان به صورت فرا منطقه‌ای تامین و توزیع می شود حاکی از بروز بحران بالقوه در استان است از این رو از تمام شهروندان استان خواست نهایت دقت را در نحوه مصرف درست آب در تمام فصول سال مد نظر داشته باشند.

انتهای پیام/خ۱۰

]]>
توزیع 60 سبد غذایی بین نیازمندان اردستان 2012-03-22T17:57:22+01:00 2012-03-22T17:57:22+01:00 tag:http://science-articles.mihanblog.com/post/1936 ramin h رئیس جمعیت هلال‌احمر اردستان خبر داد توزیع 60 سبد غذایی بین نیازمندان اردستان خبرگزاری فارس: رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان اردستان گفت: 60 سبد غذایی در غالب طرح فرشتگان رحمت بین نیازمندان این شهرستان توزیع شده است. به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، منصور خانی امروز در جمع خبرنگاران در اردستان با بیان اینکه طرح بزرگ فرشتگان رحمت طبق سنت هر ساله توسط جمعیت هلال‌احمر شهرستان اردستان اجرا شده است، اظهار داشت: تمام هزینه‌های این طرح توسط خیّران پرداخت می‌شود. وی افزود: اقلام خوراکی شامل حبو رئیس جمعیت هلال‌احمر اردستان خبر داد
توزیع 60 سبد غذایی بین نیازمندان اردستان

خبرگزاری فارس: رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان اردستان گفت: 60 سبد غذایی در غالب طرح فرشتگان رحمت بین نیازمندان این شهرستان توزیع شده است.

خبرگزاری فارس: توزیع 60 سبد غذایی بین نیازمندان اردستان

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، منصور خانی امروز در جمع خبرنگاران در اردستان با بیان اینکه طرح بزرگ فرشتگان رحمت طبق سنت هر ساله توسط جمعیت هلال‌احمر شهرستان اردستان اجرا شده است، اظهار داشت: تمام هزینه‌های این طرح توسط خیّران پرداخت می‌شود.

وی افزود: اقلام خوراکی شامل حبوبات، برنج، قند و شکر، رب گوجه‌فرنگی و شیرینی در بسته‌های غذایی توسط داوطلبان این جمعیت به افراد مستحق و نیازمند داده می‌شود.

رئیس جمعیت هلال‌احمر اردستان تأکید کرد: این اقلام در غالب 60 سبد غذایی به ارزش 40 میلیون ریال جهت پوشش افراد نیازمند به آنها ارائه می‌شود.

سال گذشته 50 سبد غذایی توسط جمعیت هلال‌احمر شهرستان اردستان به افراد نیازمند داده شد.

*اجرای طرح راهنمایی مسافران نوروزی در شهرستان اردستان

وی گفت: 17 نفر از جوانان عضو جمعیت هلال‌احمر شهرستان اردستان در طرح راهنمایی مسافران نوروزی شرکت می‌کنند.

خانی با بیان اینکه در هر شیفت سه نفر عضو جوان در پست شرکت می‌کنند، افزود: راهنمایی مسافران نوروزی جهت شهرهای هم‌جوار و اماکن گردشگری و تفریحی شهرستان و استان از مهم‌ترین کارهای اعضای شرکت کننده در این طرح است.

وی با اشاره به اینکه توزیع اقلام فرهنگی، بروشور امدادی و راه‌های بین شهری و اماکن تاریخی شهرستان و استان در این طرح صورت می‌گیرد، تأکید کرد: برای نخستین بار کیف‌های امدادی ویژه اتومبیل نیز در بین مسافران توزیع می‌شود.

این مسئول با اشاره به اینکه سال گذشته 10 هزار نفر توسط راهنمایان جوان مورد راهنمایی قرار گرفتند، افزود: پیش‌بینی می‌شود امسال 20 هزار نفر مسافر نوروزی از مزایای این طرح بهره‌مند شوند.

وی ادامه داد: در کنار پست راهنمایی مسافران نوروزی جهت رفاه حال مسافران، خیمه نماز نیز برپا می‌شود.

*اجرای طرح امداد و نجات نوروزی هلال‌احمر شهرستان اردستان

خانی گفت: پایگاه دائمی امداد و نجات بین شهری ظفرقند مستقر در محور ترانزیت شمال - جنوب در عید نوروز خدمات ویژه‌ای به مسافران نوروزی ارائه می‌دهد، 20 نفر امدادگر آموزش‌دیده و پرستار در این پایگاه به صورت شیفت حضور دارند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان اردستان اضافه کرد: در این پایگاه یک آمبولانس با تجهیزات درمانی و یک خودرو نجات مجهز به ست هیدرولیک نیمه‌سنگین وجود دارد که این خودرو برای نخستین بار به پایگاه‌های امداد و نجات جاده‌ای واگذار شده است.

وی با بیان اینکه گشت سیر امدادی همه روزه در محور ترانزیت شمال جنوب آماده ارائه خدمات به مسافران است تأکید کرد: اقدامات لازم به منظور اسکان اضطراری برای مسافران در راه مانده و هم‌چنین درمان سرپایی آنان صورت گرفته است.

انتهای پیام/خ10/ط4000

]]>
خانه کشتی و وزنه‌برداری به سرنوشت نقش جهان مبتلا شد 2012-03-22T17:57:18+01:00 2012-03-22T17:57:18+01:00 tag:http://science-articles.mihanblog.com/post/1935 ramin h ورزش اصفهان در سالی که گذشت خانه کشتی و وزنه‌برداری به سرنوشت نقش جهان مبتلا شد خبرگزاری فارس: گره ورزشگاه نقش جهان که سال‌هاست با هیچ دندانی باز نمی‌شود، قرار است در سال 91 به سرانجام برسد. به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، ورزش اصفهان در سال 90 روند کم فراز و نشیبی را پشت سر گذاشت هر چند که از لحاظ سوژه‌های خبری سال پرباری را داشت. در روزهای ابتدایی سال 91 بی‌مناسبت ندیدیم که نگاهی داشته باشیم به مهم‌ترین اتفاقات ورزشی رخ داده در سال 90 که ورزش استان اصفهان را تحت‌الشعاع قرار داد. ورزش اصفهان در سالی که گذشت
خانه کشتی و وزنه‌برداری به سرنوشت نقش جهان مبتلا شد

خبرگزاری فارس: گره ورزشگاه نقش جهان که سال‌هاست با هیچ دندانی باز نمی‌شود، قرار است در سال 91 به سرانجام برسد.

خبرگزاری فارس: خانه کشتی و وزنه‌برداری به سرنوشت نقش جهان مبتلا شد

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، ورزش اصفهان در سال 90 روند کم فراز و نشیبی را پشت سر گذاشت هر چند که از لحاظ سوژه‌های خبری سال پرباری را داشت.

در روزهای ابتدایی سال 91 بی‌مناسبت ندیدیم که نگاهی داشته باشیم به مهم‌ترین اتفاقات ورزشی رخ داده در سال 90 که ورزش استان اصفهان را تحت‌الشعاع قرار داد.

ورزشگاه نقش‌جهان در سال 90 تنها در رسانه‌ها حضور داشت و در عمل در بحث اجرایی هیچ فعالیتی در این ورزشگاه صورت نگرفت.

تنها نکته مثبت سال 90 برای ورزشگاه نقش‌جهان، بسته شدن پرونده انتقال مدیریت ورزشگاه به استان بود.

در حالی که طی دو سال گذشته به دلیل اصرار استاندار اصفهان بحث انتقال مدیریت ورزشگاه مطرح شده، در بحث اجرایی هیچ کاری صورت نگرفته بود، بعد از بازدید وزیر ورزش و جوانان از این پروژه، با نظر مستقیم وی منتفی شد و در روزهای پایانی سال نیز پیمانکار جدید شناخته شد تا شاید در سال 91 گره کور نقش‌جهان باز شود.

در بحث عمرانی چند پروژه دیگر نیز بنا به دلیل کمبود بودجه به مرحله بهره‌برداری نرسید.

سالن 25 آبان که چندی قبل مسئول اداره فنی مهندسی اداره ورزش و جوانان استان اصفهان در گفت‌وگو با فارس از افتتاح این سالن در اواخر اسفندماه سال جاری خبر داده بود، در سال 90 به بهره‌برداری نرسید و به سال جدید موکول شد.

خانه وزنه‌برداری اصفهان نیز که چند تاریخ مختلف برای بهره‌برداری آن اعلام شده، هنوز به مرحله افتتاح نرسیده و خانه کشتی نیز چنین وضعیتی دارد.

دو هفته مانده به پایان سال 90 پرونده لیگ برتر فوتسال با قهرمانی تیم فوتسال گیتی‌پسند به پایان رسید، اما برخلاف تصور این قهرمانی چندان لذت‌بخش نبود زیرا در هفته پایانی مسابقات اتفاقاتی رخ داد که موجب شد سایه تلخ ورزش ناجوانمردانه بر ورزش استان سایه بیندازد.

رقم خوردن دو نتیجه عجیب در دیدار تیم‌های گیتی‌پسند و پرسپولیس تهران و هم‌چنین مسابقه تیم‌های ماهان و منصوری موجب شد تا شایعاتی در مورد وقوع تبانی در این دو بازی رخ بدهد.

با برملا شدن زوایای دیگری از این اتفاق و در ادامه تأکید مدیرعامل باشگاه پرسپولیس مبنی بر دست داشتن چند بازیکن در تبانی موجب شد تا این ماجرا وارد ابعاد تازه‌ای شود.

این اتفاق در شرایطی به وقوع پیوست که در شرایط عادی با توجه به سرمایه‌گذاری بسیار دو تیم اصفهانی انتظار می‌رفت که قهرمانی به یکی از این دو تیم برسد، اما عملکرد ضعیف آنها موجب شد تا برای دست‌یابی به قهرمانی دست به اعمالی بزنند که پشیمانی را برای ورزش دوستان اصفهانی به همراه داشته باشد.

انتهای پیام/خ10/ط4000

]]>
مردم با بوق‌های ممتد و شعار از خانه‌ها حمایت خود را از معترضان وال‌استریت اعلام کردند+عکس 2012-03-22T17:57:14+01:00 2012-03-22T17:57:14+01:00 tag:http://science-articles.mihanblog.com/post/1934 ramin h علی‌رغم تلاش پلیس برای جلوگیری از تجمع معترضان وال‌استریت در نیویورک: مردم با بوق‌های ممتد و شعار از خانه‌ها حمایت خود را از معترضان وال‌استریت اعلام کردند+عکس خبرگزاری فارس: شب گذشته مردم ساکن در حوالی «میدان یونیون» که شاهد تجمع هزاران معترض جنبش وال‌استریت بودند با بوق‌های ممتد و شعار از پنجره‌های خانه‌ها حمایت خود از معترضان جنبش ضد سرمایه‌داری را اعلام کردند. به گزارش فارس به نقل از شبکه خبری «راشاتودی» بیش از هزاران نفر از معترضان جنبش «تسخیر وال‌استریت» در ساعات پایانی روز چهارش علی‌رغم تلاش پلیس برای جلوگیری از تجمع معترضان وال‌استریت در نیویورک:
مردم با بوق‌های ممتد و شعار از خانه‌ها حمایت خود را از معترضان وال‌استریت اعلام کردند+عکس

خبرگزاری فارس: شب گذشته مردم ساکن در حوالی «میدان یونیون» که شاهد تجمع هزاران معترض جنبش وال‌استریت بودند با بوق‌های ممتد و شعار از پنجره‌های خانه‌ها حمایت خود از معترضان جنبش ضد سرمایه‌داری را اعلام کردند.

خبرگزاری فارس: مردم با بوق‌های ممتد و شعار از خانه‌ها حمایت خود را از معترضان وال‌استریت اعلام کردند+عکس

به گزارش فارس به نقل از شبکه خبری «راشاتودی» بیش از هزاران نفر از معترضان جنبش «تسخیر وال‌استریت» در ساعات پایانی روز چهارشنبه در «میدان یونیون» (Union Square) شهر نیویورک گرد هم آمدند.

تجمع معترضان بعد از برخورد خشونت‌آمیز با معترضان در صبح روز چهارشنبه صورت گرفت که به گفته منابع خبری به دستگیری یک نفرو  زخمی شدن حداقل یک نفر در این روز انجامید.

به گزارش راشاتودی پلیس نیویورک «عجولانه» تلاش کرد با معترضان برخورد کند؛ پلیس همچنین ایستگاه مترو میدان اتحاد را بست تا از ورود معترضان بیشتر به این تجمع اعتراض‌آمیز جلوگیری کند.

پلیس معترضان جنبش وال‌استریت را محاصره کرد

 

«راشاتودی» افزود تجمع معترضان با حمایت عمومی از سوی مردم ساکن این مناطق مواجه شد که پنجره‌های خانه خود را باز کرده بودند، بر قابلمه می‌کوبیدند و شعار می‌دادند. طبق گفته معترضان، راننده‌های تاکسی به نشانه همبستگی با مردم، بوق‌های ممتد می‌زدند.

بر اساس این گزارش، ۵۰۰ نیروی پلیس میدان یونیون را محاصره کردند که معترضان در آن فریاد می‌‌زدند: «نه عدالت، نه صلح».

 

 

این شبکه خبری اعلام کرد تا کنون گزارشی از دستگیرشدگان این تجمع منتشر نشده است.

منابع خبری اعلام کردند معترضان جنبش تسخیر وال‌استریت که از برخوردهای خشونت‌آمیز پلیس به خشم آمده اند اعلام کرده‌اند در روز ۲۴ مارس در «میدان لیبرتی» شهر نیویورک تجمع دیگری برگزار خواهند کرد.

همچنین قرار است در روز ۱ می نیز تجمع اعتراض‌آمیز گسترده‌ای برگزار شود. برگزارکنندگان این تجمع از مردم خواسته اند در این روز مدرسه‌ها و مشاغل خود را ترک کنند و اعتراض خود را علیه دستگیری‌های گسترده معترضان و برخورد خشونت‌آمیز پلیس اعلام کنند.

انتهای پیام/د.ص

 

]]>
از تساوی خانگی استقلال تا جشن بهاری پرسپولیس در آزادی 2012-03-22T17:57:11+01:00 2012-03-22T17:57:11+01:00 tag:http://science-articles.mihanblog.com/post/1933 ramin h نتایج کامل هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا از تساوی خانگی استقلال تا جشن بهاری پرسپولیس در آزادی خبرگزاری فارس: در هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا، استقلال در خانه مقابل نسف قارسی متوقف شد و پرسپولیس مقابل نماینده امارات جشنواره گل به راه انداخت. به گزارش خبرگزاری فارس، هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا شب گذشته در نقاط مختلف این قاره پیگیری شد. در ایران پرسپولیس توانست با 6 گل الشباب را شکست دهد و در صدر گروه چهارم قرار گیرد. در این گروه همچنین تیم‌های الغرافه و الاهلی با نتیجه 3 بر 3 به تساوی ر نتایج کامل هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا
از تساوی خانگی استقلال تا جشن بهاری پرسپولیس در آزادی

خبرگزاری فارس: در هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا، استقلال در خانه مقابل نسف قارسی متوقف شد و پرسپولیس مقابل نماینده امارات جشنواره گل به راه انداخت.

خبرگزاری فارس: از تساوی خانگی استقلال تا جشن بهاری پرسپولیس در آزادی

به گزارش خبرگزاری فارس، هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا شب گذشته در نقاط مختلف این قاره پیگیری شد.

در ایران پرسپولیس توانست با 6 گل الشباب را شکست دهد و در صدر گروه چهارم قرار گیرد. در این گروه همچنین تیم‌های الغرافه و الاهلی با نتیجه 3 بر 3 به تساوی رسیدند.

*نتایج کامل مسابقات به شرح زیر است:

پرسپولیس 6 - الشباب یک

الاهلی یک - سپاهان یک

الغرافه 3 - الاهلی 3

النصر 2 - لخویا یک

گون‌زواورگرند یک - بوریرام یونایتد 2

کاشیوا رسیول 5- جیونبوک هیوندا یک

سنترال یک - ناگویا یک

سئونگنام یک - تیانجین یک

استقلال صفر - نسف صفر

الجزیره 3 - الریان 2

العربی یک - الاتحاد 3

پاختاکور یک - بایناس یک

بیجینگ گوآن یک - بریسبان روآر یک

پوهانگ صفر - بنیادکار 2

اف سی توکیو ژاپن ۲ - اولسان هیوندا ۲

انتهای پیام/خ

 

]]>
باراک: همکاری اطلاعاتی کاملی میان آمریکا و اسرائیل درباره برنامه هسته‌ای ایران وجود دارد 2012-03-22T17:57:07+01:00 2012-03-22T17:57:07+01:00 tag:http://science-articles.mihanblog.com/post/1932 ramin h باراک: همکاری اطلاعاتی کاملی میان آمریکا و اسرائیل درباره برنامه هسته‌ای ایران وجود دارد خبرگزاری فارس: وزیر جنگ رژیم صهیونیستی طی مصاحبه‌ای گفت که همکاری اطلاعاتی کاملی میان آمریکا و اسرائیل درباره برنامه هسته‌ای تهران وجود دارد. به گزارش فارس، "ایهود باراک" وزیر جنگ رژیم صهیونیستی که همچنان در سفر آلمان به سر می‌برد، روز پنجشنبه در مصاحبه تلفنی با رادیو اسرائیل گفت که ایران هنوز تکثیر تسلیحات خود را به دلیل تهدید اقدام نظامی علیه خود تکمیل نکرده است. وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در
باراک: همکاری اطلاعاتی کاملی میان آمریکا و اسرائیل درباره برنامه هسته‌ای ایران وجود دارد

خبرگزاری فارس: وزیر جنگ رژیم صهیونیستی طی مصاحبه‌ای گفت که همکاری اطلاعاتی کاملی میان آمریکا و اسرائیل درباره برنامه هسته‌ای تهران وجود دارد.

خبرگزاری فارس: باراک: همکاری اطلاعاتی کاملی میان آمریکا و اسرائیل درباره برنامه هسته‌ای ایران وجود دارد

به گزارش فارس، "ایهود باراک" وزیر جنگ رژیم صهیونیستی که همچنان در سفر آلمان به سر می‌برد، روز پنجشنبه در مصاحبه تلفنی با رادیو اسرائیل گفت که ایران هنوز تکثیر تسلیحات خود را به دلیل تهدید اقدام نظامی علیه خود تکمیل نکرده است.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در ادامه گفت: ایران از اقدام نظامی علیه خود توسط آمریکا یا دیگر بازیگران هراس دارد.

مقامات ایران بارها اعلام کرده‌اند که هرگونه حمله به این کشور را به شدت و در همان سطحی که به ایران حمله شود پاسخ خواهند داد.

باراک اضافه کرد: جمهور اسلامی طی سال‌های اخیر در تقویت و پراکنده کردن سایت‌های هسته‌ای خود در سراسر کشور تلاش کرده تا تخریب‌ها از حمله احتمالی علیه خود را کاهش دهد.

این مقام رژیم صهیونیستی گفت که همکاری اطلاعاتی کاملی میان واشنگتن و اسرائیل درباره موضوع هسته‌ای ایران وجود دارد.

وی گفت که اسرائیل نمی‌تواند در کناری بایستد یا به خود اجازه دهد که آزادی خود در قبال صحنه ایران را از دست بدهند.

وی همچنین در مصاحبه دیگری با رادیو ارتش رژیم صهیونیستی  گفت که سال 2012 سالی سخت درباره تهدید هسته‌ای ایران به شمار می‌آید.

رژیم صهیونیستی که تنها دارنده تسلیحات اتمی در خاورمیانه به شمار می‌آید و همچنان از بازدید بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از تاسیسات خود امتناع می‌کند، مدعی است که برنامه هسته‌ای ایران ماهیت نظامی داشته و تهدیدی برای این رژیم به شمار می‌آید.

این در حالی است که مقامات ایران بارها اعلام کرده‌اند که برنامه هسته‌ای ایران با ماهیتی صلح‌آمیز دنبال می‌شود و بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز به طور مداوم از تاسیسات ایران بازدید می‌کنند.

انتهای پیام/.

]]>
مصرف 146 هزار لیتر بنزین در رودبار 2012-03-22T17:57:04+01:00 2012-03-22T17:57:04+01:00 tag:http://science-articles.mihanblog.com/post/1931 ramin h فرماندار رودبار خبر داد مصرف 146 هزار لیتر بنزین در رودبار خبرگزاری فارس: فرماندار رودبار گفت: در دو روز نخست و دوم فروردین مقدار 146 هزار لیتر بنزین در رودبار مصرف شد که نشانه حجم وسیعی از ورود مسافران نوروزی از مسیر رودبار به گیلان است. ایرج موذن امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رودبار با اشاره به اینکه حجم ورود مسافران نوروزی به گیلان از مسیر رودبار بسیار زیاد و قابل توجه است، اظهار داشت: قبل از بارش برف مقدار 78 هزار لیتر بنزین و در 29 فروردین 116 هزار لیتر بنزین در رودبار مصرف فرماندار رودبار خبر داد
مصرف 146 هزار لیتر بنزین در رودبار

خبرگزاری فارس: فرماندار رودبار گفت: در دو روز نخست و دوم فروردین مقدار 146 هزار لیتر بنزین در رودبار مصرف شد که نشانه حجم وسیعی از ورود مسافران نوروزی از مسیر رودبار به گیلان است.

خبرگزاری فارس: مصرف 146 هزار لیتر بنزین در رودبار

ایرج موذن امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رودبار با اشاره به اینکه حجم ورود مسافران نوروزی به گیلان از مسیر رودبار بسیار زیاد و قابل توجه است، اظهار داشت: قبل از بارش برف مقدار 78 هزار لیتر بنزین و در 29 فروردین 116 هزار لیتر بنزین در رودبار مصرف شده بود.

وی، ادامه داد: در روز نخست و دوم فروردین مقدار مصرف بنزین در رودبار به بین 140 تا 146 هزار لیتر رسیده که نشانه حجم وسیعی از ورود مسافران به گیلان است.

فرماندار رودبار با اشاره به اینکه نوروز امسال با افزایش زیادی از ورود مسافران مواجه هستیم، افزود: قبل از بارش برف حجم تولید و جمع‌آوری زباله توسط شهرداری در رودبار 22 تن بود و امروز به بیش از 55 تن زباله در روز رسیده است.

وی، از آمادگی کامل رودبار به عنوان پیشانی ورودی به گیلان برای پذیرایی از مسافران نوروزی خبر داد و اذعان داشت: برای اسکان مسافران مراکز اقامتی و مسافر کاشانه‌هایی در نظر گرفته شده است.

موذن اذعان داشت: نیروهای بهداشتی و خدماتی در ایام نوروز به مردم خدمات ارائه می‌دهند و شش نانوایی در مسیرهای اصلی رودبار به صورت شبانه‌روزی کار پخت نان را انجام می‌دهند.

وی، در بحث مراکز سرویس‌های حمل و نقل یادآور شد: در بخش حمل و نقل نیز مسئول گذاشته شده تا اگر خودرویی خراب شد حمل و نقل نظارت و مشکل را برطرف کند.

این مسئول، با بیان اینکه در حد امکان تلاش شده تا مشکلات برطرف شود، تصریح کرد: با وجود تمام امکانات نقطه ‌ضعف‌هایی وجود دارد که بابت آن از مردم و مسافران عذرخواهی می‌کنم.

وی، درباره تامین مواد پروتئینی بیان داشت: با پیگیری‌هایی که صورت گرفته امروز 15 تن گوشت وارد رودبار شده که خیلی زود نیز به اتمام رسیده است و این امر نشانه حجم بالای حضور مسافران در این شهرستان است.

موذن با اشاره به اینکه سال گذشته بالغ بر 6 میلیون و 100 هزار مسافر از سه حلقه ورودی رودبار، چابکسر و آستارا وارد گیلان شده بودند، تصریح کرد: طبق آمار دو میلیون و 775 هزار نفر از مسیر رودبار وارد گیلان شده بودند و امسال نیز شاهد افزایش این حضور هستیم.

وی، ترافیک محور رودبار را 3 کیلومتر عنوان کرد و اذعان داشت: خودروها به تدریج از رودبار وارد گیلان می‌شوند و این امر گویای علاقه‌مندی مردم به حضور در این استان است.

فرماندار رودبار درباره ماندگاری مسافران در این شهرستان خاطرنشان کرد: بیشتر مسافرانی که در رودبار فامیل دارند ممکن است چند روزی را در این شهرستان بمانند و بقیه مسافران به صورت عبوری از رودبار وارد گیلان می‌شوند.

انتهای پیام/خ۱۰

]]>
مانچینی: مقابل چلسی به آنچه سزاوارش بودیم، رسیدیم 2012-03-22T17:57:00+01:00 2012-03-22T17:57:00+01:00 tag:http://science-articles.mihanblog.com/post/1930 ramin h مانچینی: مقابل چلسی به آنچه سزاوارش بودیم، رسیدیم خبرگزاری فارس: سرمربی تیم فوتبال منچسترسیتی از پیروزی مقابل چلسی ابراز خرسندی کرد. به گزارش خبرگزاری فارس، شب گذشته در هفته بیست و نهم لیگ برتر انگلیس تیم دوم شهر منچستر موفق شد 2 بر یک استامفوردبریجی ها را در ورزشگاه اتحاد شکست دهد. با این نتیجه روبرتو مانچینی موفق به کسب انتقام باخت مشابه بازی رفت شد. وی پس از بازی اظهار داشت: خیلی خوشحالم موفق شدیم چلسی را شکست دهیم. به نظرم با بازی خوبی که در کل 90 دقیقه ارائه کردیم، شایستگی فراوا
مانچینی: مقابل چلسی به آنچه سزاوارش بودیم، رسیدیم

خبرگزاری فارس: سرمربی تیم فوتبال منچسترسیتی از پیروزی مقابل چلسی ابراز خرسندی کرد.

خبرگزاری فارس: مانچینی: مقابل چلسی به آنچه سزاوارش بودیم، رسیدیم

به گزارش خبرگزاری فارس، شب گذشته در هفته بیست و نهم لیگ برتر انگلیس تیم دوم شهر منچستر موفق شد 2 بر یک استامفوردبریجی ها را در ورزشگاه اتحاد شکست دهد. با این نتیجه روبرتو مانچینی موفق به کسب انتقام باخت مشابه بازی رفت شد.

وی پس از بازی اظهار داشت: خیلی خوشحالم موفق شدیم چلسی را شکست دهیم. به نظرم با بازی خوبی که در کل 90 دقیقه ارائه کردیم، شایستگی فراوان خود را به منظور کسب پیروزی و برتری در این جدال نشان دادیم.

وی که در این دیدار پس از مدت ها اجازه بازگشت به کارلوس توز، مهاجم آرژانتینی و جنجالی خود داد، نیز عنوان کرد: هنوز کارلوس با شرایط آرمانی فاصله دارد. به نظرم هنوز به آمادگی صددرصد نرسیده است. اما فوتبال به او کمک خواهد کرد پیشرفت کند.

وی که با این نتیجه تیمش سه امتیاز کسب کرد و با 69 امتیاز همچنان در فاصله یک امتیازی صدرنشین کنونی (منچستریونایتد) باقی ماند، نیز عنوان کرد: به نظرم برتری مقابل چلسی خیلی اهمیت داشت و فراتر از سه امتیاز بود. امیدوارم بتوانیم در آینده ای نزدیک صدر جدول را پس بگیریم.

انتهای پیام/خ

]]>
ونگر: با سرعت تیمی اورتون را شکست دادیم 2012-03-22T17:56:57+01:00 2012-03-22T17:56:57+01:00 tag:http://science-articles.mihanblog.com/post/1929 ramin h ونگر: با سرعت تیمی اورتون را شکست دادیم خبرگزاری فارس: سرمربی تیم فوتبال آرسنال معتقد است سرعت خوب تیمی باعث برتری شاگردانش مقابل اورتون شد. به گزارش خبرگزاری فارس، شب گذشته در هفته بیست و نهم تیم لندنی توانست مقابل نماینده دوم شهر بندری لیورپول به برتری یک بر صفر برسد. آرسن ونگر پس از موفقیت تیمش گفت: در چند ماه گذشته درس های خیلی خوبی گرفته ایم. ما از 2 رویارویی با لیورپول صاحب 6 امتیاز شدیم. این 2 بازی برای ما به منزله یک الگو درآمد تا با استفاده از سرعت خوب تیمی بتوانیم
ونگر: با سرعت تیمی اورتون را شکست دادیم

خبرگزاری فارس: سرمربی تیم فوتبال آرسنال معتقد است سرعت خوب تیمی باعث برتری شاگردانش مقابل اورتون شد.

خبرگزاری فارس: ونگر: با سرعت تیمی اورتون را شکست دادیم

به گزارش خبرگزاری فارس، شب گذشته در هفته بیست و نهم تیم لندنی توانست مقابل نماینده دوم شهر بندری لیورپول به برتری یک بر صفر برسد. آرسن ونگر پس از موفقیت تیمش گفت: در چند ماه گذشته درس های خیلی خوبی گرفته ایم. ما از 2 رویارویی با لیورپول صاحب 6 امتیاز شدیم. این 2 بازی برای ما به منزله یک الگو درآمد تا با استفاده از سرعت خوب تیمی بتوانیم برنامه های خود را پیش ببریم.

وی افزود: من همیشه خوشبین هستم. فکر می کنم در هفته های آینده بازهم نتایج بهتری بگیریم و موقعیت بهتری کسب کنیم.

انتهای پیام/خ

]]>
دی ماتئو: مقابل سیتی خوب جنگیدیم، اما باختیم/تساوی عادلانه بود 2012-03-22T17:56:54+01:00 2012-03-22T17:56:54+01:00 tag:http://science-articles.mihanblog.com/post/1928 ramin h دی ماتئو: مقابل سیتی خوب جنگیدیم، اما باختیم/تساوی عادلانه بود خبرگزاری فارس: سرمربی تیم فوتبال چلسی گفت:مقابل منچسترسیتی خوب جنگیدیم و به جای باخت سزاوار حداقل یک امتیاز بودیم. به گزارش خبرگزاری فارس، شب گذشته در هفته بیست و نهم لیگ برتر انگلیس چلسی در زمین منچسترسیتی 2 بر یک شکست خورد. این نتیجه در حالی به دست آمد که در بازی رفت آبی پوشان استامفوردبریجی با همین نتیجه بر حریف غلبه کرده بودند. روبرتو دی ماتئو که پس از اخراج سه هفته قبل آندره ویاس بواس به عنوان مربی موقت مسئولیت فنی ل
دی ماتئو: مقابل سیتی خوب جنگیدیم، اما باختیم/تساوی عادلانه بود

خبرگزاری فارس: سرمربی تیم فوتبال چلسی گفت:مقابل منچسترسیتی خوب جنگیدیم و به جای باخت سزاوار حداقل یک امتیاز بودیم.

خبرگزاری فارس: دی ماتئو: مقابل سیتی خوب جنگیدیم، اما باختیم/تساوی عادلانه بود

به گزارش خبرگزاری فارس، شب گذشته در هفته بیست و نهم لیگ برتر انگلیس چلسی در زمین منچسترسیتی 2 بر یک شکست خورد. این نتیجه در حالی به دست آمد که در بازی رفت آبی پوشان استامفوردبریجی با همین نتیجه بر حریف غلبه کرده بودند.

روبرتو دی ماتئو که پس از اخراج سه هفته قبل آندره ویاس بواس به عنوان مربی موقت مسئولیت فنی لندنی ها را دراختیار گرفته، پس از این شکست اظهار داشت: بازی با من سیتی، بسیار سخت بود. ما بسیار جنگیدیم و سزاوار کسب حداقل تساوی و یک امتیاز بودیم.

وی افزود: گل اول به حریف خیلی کمک کرد تا جلو بیاید و برای کسب برتری مصمم شود. در مقابل ما نیز خیلی خوب دفاع کردیم. فکر می کنم نباید شکست می خوردیم.

او در مورد مشکل مصدومیت برانیسلاو ایوانوویچ نیز بیان کرد: در جریان بازی از ناحیه عضله برانیسلاو آسیب دید. باید پزشکان معاینه دقیق کنند تا مشخص شود مصدومیتش در چه سطحی است.

انتهای پیام/خ

]]>
148 مورد بازرسی از اماکن اقامتی و پذیرایی لرستان انجام شد 2012-03-22T17:56:50+01:00 2012-03-22T17:56:50+01:00 tag:http://science-articles.mihanblog.com/post/1927 ramin h سرپرست اداره‌کل میراث فرهنگی لرستان: 148 مورد بازرسی از اماکن اقامتی و پذیرایی لرستان انجام شد خبرگزاری فارس: سرپرست اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان گفت: 148 مورد بازرسی از اماکن اقامتی، پذیرایی و بین‌راهی استان در چند روز گذشته از تعطیلات نوروزی انجام شده است. به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد به نقل از روابط عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان، عباس گودرزی گفت: از ابتدای تعطیلات نوروزی تاکنون، فعالیت گشت‌های بازرسی هتل‌ها، اماکن پذیرایی، سرپرست اداره‌کل میراث فرهنگی لرستان:
148 مورد بازرسی از اماکن اقامتی و پذیرایی لرستان انجام شد

خبرگزاری فارس: سرپرست اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان گفت: 148 مورد بازرسی از اماکن اقامتی، پذیرایی و بین‌راهی استان در چند روز گذشته از تعطیلات نوروزی انجام شده است.

خبرگزاری فارس: 148 مورد بازرسی از اماکن اقامتی و پذیرایی لرستان انجام شد

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد به نقل از روابط عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان، عباس گودرزی گفت: از ابتدای تعطیلات نوروزی تاکنون، فعالیت گشت‌های بازرسی هتل‌ها، اماکن پذیرایی، بین‌راهی و رستوران‌های استان آغاز شده و اقدامات اساسی در این زمینه صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: تاکنون در همین ارتباط 84 مورد بازدید نظارتی اقامتی، 32 مورد بازدید از واحدهای پذیرایی، 14 مورد بازدید از دفاتر خدماتی و 18 مورد بازدید از سایر مراکز اقامتی استان انجام که منجر به یک مورد تشویق و سه مورد تذکر و به 10 واحد اقامتی نیز اخطار کتبی داده شده است.

گودرزی افزود: به همین منظور شماره پیام کوتاه 300073661 برای ارائه گزارش‌ها، پیشنهادات و انتقادات مردم به صورت شبانه‌روزی فعال است.

انتهای پیام/ح30/ط4000

]]>
مراسم تجلیل از مقام شهید تهرانی مقدم در لحظات تحویل سال نو 2012-03-22T17:56:47+01:00 2012-03-22T17:56:47+01:00 tag:http://science-articles.mihanblog.com/post/1926 ramin h با حضور فرمانده کل سپاه پاسداران برگزار شد مراسم تجلیل از مقام شهید تهرانی مقدم در لحظات تحویل سال نو خبرگزاری فارس: طی مراسمی و با حضور خانواده شهید تهرانی‌مقدم و سردار سرلشگر پاسدار جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران و در جوار مزار این شهید بزرگوار در قطعه 24 شهدای بهشت‌زهرا (س) در لحظات تحویل سال نو از مقام شامخ پدر موشکی ایران تجلیل شد. به گزارش خبرگزاری فارس، به نقل از روابط عمومی و امور فرهنگی سازمان بهشت‌زهرا(س) در این مراسم که با حضور فرمانده کل سپاه و جمعی از خانواده‌های معظم با حضور فرمانده کل سپاه پاسداران برگزار شد
مراسم تجلیل از مقام شهید تهرانی مقدم در لحظات تحویل سال نو

خبرگزاری فارس: طی مراسمی و با حضور خانواده شهید تهرانی‌مقدم و سردار سرلشگر پاسدار جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران و در جوار مزار این شهید بزرگوار در قطعه 24 شهدای بهشت‌زهرا (س) در لحظات تحویل سال نو از مقام شامخ پدر موشکی ایران تجلیل شد.

خبرگزاری فارس: مراسم تجلیل از مقام شهید تهرانی مقدم در لحظات تحویل سال نو

به گزارش خبرگزاری فارس، به نقل از روابط عمومی و امور فرهنگی سازمان بهشت‌زهرا(س) در این مراسم که با حضور فرمانده کل سپاه و جمعی از خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران، فرماندهان و رزمندگان سال‌های دفاع مقدس و مسئولان شهرداری تهران در لحظات تحویل سال نو برگزار شد.توکلی‌نژاد بنا به دستور به نمایندگی از مجموعه شهرداری تهران با اهدای گل و قرائت فاتحه و دعای تحویل سال یاد و خاطره ایثارگری‌ها و خدمات این شهید فن‌آوری را گرامی داشتند.

توکلی در حاشیه این مراسم طی سخنان کوتاهی گفت: امروز پیشرفت، اقتدار و سربلندی ایران اسلامی مرهون تلاش‌ها، خدمات و ایثارگری‌های افرادی همچون شهید تهرانی‌مقدم است که لحظه‌ای از جهاد و مبارزه همراه با بکارگیری فن‌آوری‌ها و تکنولوژی‌های روز دنیا دست برنداشتند.

شهردار حرم مطهر امام (ره) با ذکر خاطراتی از شهید تهرانی‌مقدم از وی به عنوان پدر موشکی ایران یاد کرد و گفت: به یمن و برکت خون شهیدانی همچون تهرانی‌مقدم، فرزندان ایران اسلامی را و روش و پیشرفت‌های علمی و دستاوردهای این شهید برجسته را ادامه می‌دهند.

انتهای پیام/ 

]]>
اجرای برنامه «غروب خین» برای کاروان‌های راهیان نور 2012-03-22T17:56:43+01:00 2012-03-22T17:56:43+01:00 tag:http://science-articles.mihanblog.com/post/1925 ramin h اجرای برنامه «غروب خین» برای کاروان‌های راهیان نور خبرگزاری فارس: برنامه «غروب خین» با حضور راویان دفاع مقدس نخستین‌بار در منطقه نهر خین برای کاروان‌های راهیان نور برگزار می‌شود. به گزارش خبرنگار ایثار و شهادت باشگاه خبری فارس توانا، نهر خین یکی از مناطق عملیاتی دفاع مقدس است که امسال برای نخستین‌بار مورد بازدید کاروان‌های راهیان نور قرار گرفت. ستاد مرکزی راهیان نور در راستای معرفی این منطقه، ویژه‌ برنامه‌ای با عنوان «غروب خین» را از اول فروردین به مدت ۹ روز برگزار می‌کند. این ویژه
اجرای برنامه «غروب خین» برای کاروان‌های راهیان نور

خبرگزاری فارس: برنامه «غروب خین» با حضور راویان دفاع مقدس نخستین‌بار در منطقه نهر خین برای کاروان‌های راهیان نور برگزار می‌شود.

خبرگزاری فارس: اجرای برنامه «غروب خین» برای کاروان‌های راهیان نور

به گزارش خبرنگار ایثار و شهادت باشگاه خبری فارس توانا، نهر خین یکی از مناطق عملیاتی دفاع مقدس است که امسال برای نخستین‌بار مورد بازدید کاروان‌های راهیان نور قرار گرفت.

ستاد مرکزی راهیان نور در راستای معرفی این منطقه، ویژه‌ برنامه‌ای با عنوان «غروب خین» را از اول فروردین به مدت ۹ روز برگزار می‌کند.

این ویژه برنامه با حضور راویان دفاع مقدس از جمله حاج حسین یکتا، احمدیان، دلبریان و کاجی از ساعت ۱۷ هر روز تا نماز مغرب و عشا برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

]]>